Robert Javorský - ČR Year list 2020

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) Strašov 18.02.2020
Husa tundrová (Anser serrirostris) Strašov 18.02.2020
Husa velká (Anser anser) Přítluky 01.02.2020
Husa běločelá (Anser albifrons) Přítluky 01.02.2020
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Strašov 18.02.2020
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Pohořelice 01.02.2020
Labuť velká (Cygnus olor) Hýskov 07.01.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) Sedlec 01.02.2020
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Praha 14.01.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) Přítluky 01.02.2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) Přítluky 01.02.2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Praha 01.01.2020
Čírka obecná (Anas crecca) Sedlec 01.02.2020
Polák velký (Aythya ferina) Sokolov Medard 20.01.2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Praha 01.01.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) Přítluky 01.02.2020
Morčák velký (Mergus merganser) Praha 01.01.2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Praha 07.01.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Praha 01.01.2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Sokolov Medard 20.01.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Praha 01.01.2020
Volavka bílá (Egretta alba) Lednice 01.02.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Praha 15.01.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Praha 01.01.2020
Luňák červený (Milvus milvus) Bulhary 01.02.2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Přítluky 01.02.2020
Káně rousná (Buteo lagopus) Drnholec 01.02.2020
Káně lesní (Buteo buteo) Praha 01.01.2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Praha 01.01.2020
Lyska černá (Fulica atra) Praha 01.01.2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) Chabařovice Milada 06.02.2020
Koliha velká (Numenius arquata) Pohořelice 01.02.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Praha 01.01.2020
Racek bouřní (Larus canus) Praha 01.01.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Sokolov Medard 22.01.2020
Racek středomořský (Larus michahellis) Pohořelice 01.02.2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) Nižbor 05.01.2020
Holub doupňák (Columba oenas) Strašov 18.02.2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Hradec Králové 18.02.2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Rudná 01.01.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Nižbor 05.01.2020
Datel černý (Dryocopus  martius) Mořinka 19.01.2020
Žluna zelená (Picus viridis) Praha 04.01.2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Praha 02.01.2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Klentnice 03.02.2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Milovice 04.02.2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Praha 04.01.2020
Straka obecná (Pica pica) Praha 01.01.2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) Praha 01.01.2020
Havran polní (Corvus frugilegus) Praha 04.01.2020
Vrána černá (Corvus corone) Rudná 12.01.2020
Vrána šedá (Corvus cornix) Bulhary 01.02.2020
Krkavec velký (Corvus corax) Mořinka 19.01.2020
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) Praha 12.02.2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Mořinka 19.01.2020
Sýkora babka (Poecile palustris) Rudná 10.01.2020
Sýkora lužní (Poecile montanus) Nová Ves 01.02.2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Rudná 05.01.2020
Sýkora koňadra (Parus major) Rudná 01.01.2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) Rudná 15.02.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Praha 01.01.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) Mořinka 19.01.2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Praha 04.01.2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) Rudná 01.01.2020
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Klentnice 03.02.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Hostivice 16.02.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Rudná 17.02.2020
Kos černý (Turdus merula) Rudná 03.01.2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Praha 04.01.2020
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Hostivice 18.01.2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Lednice 01.02.2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Sokolov 20.01.2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) Rudná 01.01.2020
Vrabec polní (Passer montanus) Praha 01.01.2020
Linduška horská (Anthus spinoletta) Sokolov Medard 20.01.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Mořinka 19.01.2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Praha 12.01.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) Praha 04.01.2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) Nová Ves 01.02.2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Rudná 13.01.2020
Čížek lesní (Spinus spinus) Hostivice 16.02.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Praha 04.01.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Dolní Věstonice 02.02.2020