Robert Javorský - ČR Year list 2022

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 19.1. Velké Ždánice 19.01.2022
Husa velká (Anser anser) 13.1. Milada 13.01.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) 19.1. Velké Ždánice 19.01.2022
Berneška velká (Branta canadensis) 22.4. Lodenice 22.04.2022
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 19.1. Velké Ždánice 19.01.2022
Labuť velká (Cygnus olor) 2.1. Chýně 02.01.2022
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 13.1. Milada 13.01.2022
Husice liščí (Tadorna tadorna) 18.2. Lednice 18.02.2022
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 10.3. Ves Touškov 10.03.2022
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 29.1. Praha Braník 29.01.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) 13.1. Milada 13.01.2022
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 18.2. Lednice 18.02.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. Unhošť 01.01.2022
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 29.1. Praha Lahovičky 29.01.2022
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 18.2. Lednice 18.02.2022
Čírka modrá (Anas querquedula) 23.3. Lázně Bohdaneč 23.03.2022
Čírka obecná (Anas crecca) 18.2. Lednice 18.02.2022
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 29.1. Praha Braník 29.01.2022
Polák velký (Aythya ferina) 2.1. Hostivice 02.01.2022
Polák malý (Aythya nyroca) 15.2. Medard Sokolovl 18.02.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 2.1. Břve 02.01.2022
Polák kaholka (Aythya marila) 8.3. jezero Milada 08.03.2022
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 13.1. Milada 13.01.2022
Hohol severní (Bucephala clangula) 13.1. Milada 13.01.2022
Morčák malý (Mergellus albellus) 13.1. Milada 13.01.2022
Morčák velký (Mergus merganser) 13.1. Milada 13.01.2022
Morčák prostřední (Mergus serrator) 13.1. Milada 13.01.2022
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) 22.4. Boží Dar 22.04.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Potáplice malá (Gavia stellata) 13.1. Milada 13.01.2022
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 8.2. Praha Troja 08.02.2022
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 13.1. Milada 13.01.2022
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 26.3. České Vrbné 26.03.2022
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 8.4. Líšnice 11.04.2022
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 26.3. České Vrbné 26.03.2022
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 26.3. České Vrbné 26.03.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 2.1. Rudná 02.01.2022
Volavka bílá (Egretta alba) 13.1.Velvary 13.01.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 2.1. Píšťany 02.01.2022
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 11.4. Jivjany 12.04.2022
Orel královský (Aquila heliaca) 20.2. Přítluky 21.02.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 1.1. Nouzov 01.01.2022
Moták pochop (Circus aeruginosus) 10.4. Zahrádky 11.04.2022
Moták pilich (Circus cyaneus) 15.2. Třtice 15.02.2022
Luňák červený (Milvus milvus) 18.2. Přítluky 18.02.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 19.2. Klentnice 21.02.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) 11:3. Staré sedlo 13.03.2022
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 2.1. Chýně 02.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) 2.1. Chýně 02.01.2022
Jeřáb popelavý (Grus grus) 11.3. Staré sedlo 11.03.2022
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 17.4. Vlhavy 17.04.2022
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 16.4. Hlavatce 16.04.2022
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 20.2. Pasohlávky 21.02.2022
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 10.3. Jivjany 10.03.2022
Kulík říční (Charadrius dubius) 11.4. Jivjany 12.04.2022
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 6.2. Praha Dubeč Slatina 06.02.2022
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 17.4. Vlhavy 17.04.2022
Koliha velká (Numenius arquata) 20.2. Pohořelice 21.02.2022
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 17.4. České Budějovice 17.04.2022
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 11.4. Jivjany 12.04.2022
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 20.2. Pohořelice 21.02.2022
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 17.4. Hlavatce 17.04.2022
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 11.4. Jivjany 12.04.2022
Jespák obecný (Calidris alpina) 11.4. Jivjany 12.04.2022
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 23.3. Lázně Bohdaneč 23.03.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 19.1. Velké Ždánice 19.01.2022
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 26.3. České Vrbné 26.03.2022
Racek bouřní (Larus canus) 20.2. Pohořelice 21.02.2022
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 13.1. Milada 13.01.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 2.1. Píšťany 02.01.2022
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 11.5. Lázně Bohdaneč 12.05.2022
Rybák obecný (Sterna hirundo) 15.4. Putim 15.04.2022
Rybák černý (Chlidonias niger) 11.5. Lázně Bohdaneč 12.05.2022
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. Nouzov 01.01.2022
Holub doupňák (Columba oenas) 23.3. Vysoká nad Labem 23.03.2022
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 6.3. Břve 06.03.2022
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 2.5. Choteč 02.05.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 2.1. Rudná 02.01.2022
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 10.4. Zahrádky 11.04.2022
Výr velký (Bubo bubo) 18.2. Klentnice 18.02.2022
Puštík obecný (Strix aluco) 4.3. Dobříš 04.03.2022
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 4.3. Dobříš 04.03.2022
Kalous pustovka (Asio flammeus) 4.3. Dobříš 04.03.2022
Rorýs obecný (Apus apus) 11.5. Rudná 12.05.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 8.7. Praha Radotín 08.01.2022
Dudek chocholatý (Upupa epops) 14.5. Velké Žernoseky 14.05.2022
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 30.4. Tachlovice 30.04.2022
Strakapoud malý (Dryobates minor) 14.5. Lukov 14.05.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) 6.2. Hradištko Kersko 06.02.2022
Žluna zelená (Picus viridis) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Žluna šedá (Picus canus) 13.4. Jivjany 13.04.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 15.1. Líšnice 15.01.2022
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 14.5. Litoměřice 14.05.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Straka obecná (Pica pica) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) 2.1. Chráštany 02.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) 1.1. Nouzov 01.01.2022
Vrána černá (Corvus corone) 19.1. Strašov 19.01.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) 19.1. Strašov 19.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) 2.1. Žalhostice 02.01.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 1.3. Rudná 01.03.2022
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 11.4. Jivjany 12.04.2022
Sýkora babka (Poecile palustris) 20.2. Nová Ves 21.02.2022
Sýkora lužní (Poecile montanus) 1.1. Nouzov 01.01.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Skřivan polní (Alauda arvensis) 15.2. Medard Sokolov 15.02.2022
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 19.1. Vysoká nad Labem 19.01.2022
Břehule říční (Riparia riparia) 6.6. Tachlovice 07.05.2022
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 10.4. Česká Lípa 07.05.2022
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 22.4. Lodenice 22.04.2022
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 19.1. Lázně Bohdaneč 19.01.2022
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 16.4. Ražice 16.04.2022
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 21.3. Hostivice 21.03.2022
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 14.5. Lukov 14.05.2022
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 6.6. Tachlovice 07.05.2022
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 16.4. Ražice 16.04.2022
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 30.4. Tachlovice 30.04.2022
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 15.4. Ražice 15.04.2022
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 30.4. Tachlovice 30.04.2022
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 15.4. Ražice 15.04.2022
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 13.4. Jivjany 13.04.2022
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 2.5. Choteč 02.05.2022
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 15.5. Raná 15.05.2022
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 16.4. Netolice 16.04.2022
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 2.5. Choteč 02.05.2022
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 20.4. Boží Dar 22.04.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) 15.1. Rudná 15.01.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 31.1. Praha Holyně 30.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1. Nouzov 01.01.2022
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 19.2. Klentnice 19.02.2022
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 13.2. Praha Troja 13.02.2022
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 6.3. Břve 06.03.2022
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 19.2. Iváň 19.02.2022
Kos černý (Turdus merula) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1.1. Nouzov 01.01.2022
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 19.1. Strašov 19.01.2022
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 10.3. Jivjany 10.03.2022
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 20.2. Pasohlávky 21.02.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 9.1. Rudná 09.01.2022
Slavík modráček (Luscinia svecica) 11.4. Jivjany 12.04.2022
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 30.4. Kuchařík 30.04.2022
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 2.5. Choteč 02.05.2022
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 16.4. Sudoměř 16.04.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 26.3. Hluboká nad Vltavou 26.03.2022
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 16.4. Sudoměř 16.04.2022
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 22.4. Boží Dar 22.04.2022
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 13.4. Krtín 13.04.2022
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 1.2. Králův Dvůr 01.02.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) 2.1. Rudná 02.01.2022
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1. Nouzov 01.01.2022
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 22.4. Boží Dar 22.04.2022
Konipas luční (Motacilla flava) 11.4. Jivjany 13.04.2022
Konipas horský (Motacilla cinerea) 8.1. Praha Radotín 15.02.2022
Konipas bílý (Motacilla alba) 15.2. Lodenice 15.02.2022
Linduška luční (Anthus pratensis) 10.4. Česká Lípa 11.04.2022
Linduška lesní (Anthus trivialis) 12.4. Jivjany 15.04.2022
Linduška horská (Anthus spinoletta) 11.4. Jivjany 12.04.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 10.3. Jivjany 10.03.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1. Kyšice 01.01.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) 1.1. Unhošť 01.01.2022
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 10.3. Jivjany 10.03.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 4.1.Rudná 04.01.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 3.4. Roztoky 03.04.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) 1.1. Unhošť 01.01.2022
Strnad luční (Emberiza calandra) 2.1. Žalhostice 02.01.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 19.1. Strašov 19.01.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 20.2. Hrušovany 21.02.2022