Robert Javorský - ČR Year list 2024

Druh Poznámka Datum
Berneška velká (Branta canadensis) 23.3. Břve 23.03.2024
Husa velká (Anser anser) 31.1. Velký Tisý 31.01.2024
Husa polní (Anser fabalis) 24.2. Lednice 25.02.2024
Husa běločelá (Anser albifrons) 31.1. Lomnice na Lužnicí 31.01.2024
Labuť velká (Cygnus olor) 28.1. Hostivice 28.01.2024
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 15.2. Líně 16.02.2024
Husice liščí (Tadorna tadorna) 24.2. Lednice 25.02.2024
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 6.4. Ves Touškov 06.04.2024
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) 26.2. Brno 27.02.2024
Čírka modrá (Spatula querquedula) 27.3. Lázně Bohdaneč 27.03.2024
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) 31.1. Velký Tisý 31.01.2024
Kopřivka obecná (Mareca strepera) 31.1. Veselí nad Lužnicí 31.01.2024
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) 24.2. Lednice 25.02.2024
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 28.1. Chýně 28.01.2024
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 8.2. Lázně Bohdaneč 08.02.2024
Čírka obecná (Anas crecca) 15.2. Líně 16.02.2024
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 3.2. jezero Most 03.02.2024
Polák velký (Aythya ferina) 3.2. jezero Most 03.02.2024
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 31.1. Velký Tisý 31.01.2024
Polák kaholka (Aythya marila) 3.3. Hostivice 03.03.2024
Kajka mořská (Somateria mollissima) 14.2. Jezero Milada 15.02.2024
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 14.2. Jezero Milada 15.02.2024
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 3.2. jezero Most 03.02.2024
Hohol severní (Bucephala clangula) 31.1. Velký Tisý 31.01.2024
Morčák malý (Mergellus albellus) 8.2. Staré Ždánice 08.02.2024
Morčák velký (Mergus merganser) 28.1.Roztoky 28.01.2024
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 25.2. Hrušovany nad Jevišovkou 25.02.2024
Holub skalní/domácí (Columba livia) 22.1. Rudná 23.01.2024
Holub doupňák (Columba oenas) 18.2. Velký Malahov 19.02.2024
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 18.2. Semněvice 19.02.2024
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 22.1. Rudná 23.01.2024
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 6.4. Zbůch 06.04.2024
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 25.1.Rudná 25.01.2024
Lyska černá (Fulica atra) 3.2. jezero Most 03.02.2024
Jeřáb popelavý (Grus grus) 31.1. Velký Tisý 02.02.2024
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 14.2. Jezero Milada 15.02.2024
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 3.2. jezero Most 03.02.2024
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 3.2. jezero Most 03.02.2024
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 1.4. Hostivice 02.04.2024
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 16.2. Jivjany 17.02.2024
Kulík říční (Charadrius dubius) 20.3. Šlapanice 20.03.2024
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 20.3. Šlapanice 20.03.2024
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 15.2. Líně 16.02.2024
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 6.4. Líně 06.04.2024
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 6.4. Přehýšov 06.04.2024
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 6.4. Přehýšov 06.04.2024
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 28.1. Roztoky 28.01.2024
Racek bouřní (Larus canus) 3.2. jezero Most 03.02.2024
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 14.2. Jezero Milada 15.02.2024
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 3.2. jezero Most 03.02.2024
Potáplice severní (Gavia arctica) 3.2. jezero Most 03.02.2024
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 5.4. Stod 05.04.2024
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) 26.2. Dolní Věstonice 27.02.2024
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 28.1.Roztoky 28.01.2024
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 28.1. Roztoky 28.01.2024
Volavka bílá (Ardea alba) 8.2.2024 Strašov 08.02.2024
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 6.4. Jivjany 06.04.2024
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 12.2. Mšec 12.02.2024
Moták pochop (Circus aeruginosus) 27.3. Lázně Bohdaneč 28.03.2024
Moták pilich (Circus cyaneus) 18.2. Buková 19.02.2024
Luňák červený (Milvus milvus) 19.2. Mířovice 19.02.2024
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 31.1. Smržov 31.01.2024
Káně rousná (Buteo lagopus) 18.2. Velký Malahov 19.02.2024
Káně lesní (Buteo buteo) 27.1. Horoměřice 27.01.2024
Sýc rousný (Aegolius funereus) 18.2. Honezovice 19.02.2024
Sýček obecný (Athene noctua) 20.3. Střední Čechy 20.03.2024
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 18.2. Honezovice 19.02.2024
Kalous ušatý (Asio otus) 24.2. Lednice 25.02.2024
Kalous pustovka (Asio flammeus) 20.3. Střední Čechy 20.03.2024
Výr velký (Bubo bubo) 24.2. Klentnice 25.02.2024
Puštík obecný (Strix aluco) 18.2. Honezovice 19.02.2024
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 24.2. Strážnice 25.02.2024
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 6.4. Jivjany 06.04.2024
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 24.2. Strážnice 25.02.2024
Strakapoud malý (Dryobates minor) 23.2. Modrá 23.02.2024
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 24.2. Strážnice 25.02.2024
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 28.1. Chýně 28.01.2024
Datel černý (Dryocopus  martius) 28.1. Hostivice 28.01.2024
Žluna zelená (Picus viridis) 26.1. Rudná 26.01.2024
Žluna šedá (Picus canus) 18.2. Mezholezy 19.02.2024
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 2.2. Praha Dubeč 02.02.2024
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 18.2. Jivjany 19.02.2024
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 23.1. Rudná 24.01.2024
Straka obecná (Pica pica) 24.1. Rudná 24.01.2024
Kavka obecná (Coloeus monedula) 27.1. Rudná 27.01.2024
Havran polní (Corvus frugilegus) 26.1. Rudná 26.01.2024
Vrána černá (Corvus corone) 22.1. Rudná 23.01.2024
Vrána šedá (Corvus cornix) 28.1. Hostivice 28.01.2024
Krkavec velký (Corvus corax) 27.1. Líšnice 27.01.2024
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 22.1. Rudná 23.01.2024
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 16.2. Jivjany 17.02.2024
Sýkora babka (Poecile palustris) 16.2. Jivjany 17.02.2024
Sýkora lužní (Poecile montanus) 16.2. Jivjany 17.02.2024
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 23.1. Rudná 24.01.2024
Sýkora koňadra (Parus major) 22.1. Rudná 23.01.2024
Skřivan lesní (Lullula arborea) 26.2. Dolní Dunajovice 27.02.2024
Skřivan polní (Alauda arvensis) 16.2. Jivjany 17.02.2024
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 5.4. Líně 05.04.2024
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 16.2. Jivjany 17.02.2024
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 23.3. Rudná 23.03.2024
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 5.4. Líně 05.04.2024
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 6.4. Přehýšov 08.04.2024
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 7.4. Jivjany 07.04.2024
Králíček obecný (Regulus regulus) 28.1. Hostivice 28.01.2024
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 14.2. Jezero Milada 15.02.2024
Brhlík lesní (Sitta europaea) 25.1. Rudná 25.01.2024
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 25.2. Klentnice 25.02.2024
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 15.2. Rudná 16.02.2024
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 15.2. Rudná 16.02.2024
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 24.2. Strážnice 25.02.2024
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 31.1. Záblatí 31.01.2024
Kos černý (Turdus merula) 22.1. Rudná 23.01.2024
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 21.1. Rudná 23.01.2024
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 28.1. Hostivice 28.01.2024
Slavík modráček (Luscinia svecica) 5.4. Líně 05.04.2024
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 25.2. Hrušovany nad Jevišovkou 25.02.2024
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 7.4. Lšelín 08.04.2024
Vrabec polní (Passer montanus) 22.1. Rudná 23.01.2024
Vrabec domácí (Passer domesticus) 28.1. Hostivice 28.01.2024
Konipas bílý (Motacilla alba) 25.2. Hrušovany nad Jevišovkou 25.02.2024
Linduška horská (Anthus spinoletta) 3.2. jezero Most 03.02.2024
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 16.2. Jivjany 17.02.2024
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 14.2. Jezero Milada 15.02.2024
Zvonek zelený (Chloris chloris) 28.1. Hostivice 28.01.2024
Konopka obecná (Linaria cannabina) 18.2. Racov 19.02.2024
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 30.1. Rudná 30.01.2024
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 7.4. Jivjany 07.04.2024
Čížek lesní (Spinus spinus) 28.1. Hostivice 28.01.2024
Strnad luční (Emberiza calandra) 18.2. Buková 19.02.2024
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 31.1. Záblatí 31.01.2024
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 26.2. Dolní Věstonice 27.02.2024