Ondřej Kauzál - ČR Year list 2022

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 8.1. VDNM 08.01.2022
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) 26.3. Lednice (Mlýnský r.), viz: https://ebird.org/checklist/S105601242 (posuzuje FK) 30.03.2022
Husa velká (Anser anser) 1.1. VDNM 08.01.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) 1.1. VDNM 08.01.2022
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 3.2. Novoveský r. 03.02.2022
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 3.2. Novoveský r. 03.02.2022
Labuť velká (Cygnus olor) 1.1. VDNM 01.01.2022
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 7.2. Zahrádka 10.02.2022
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 8.1. VDNM 08.01.2022
Husice liščí (Tadorna tadorna) 16.2. Nesyt 16.02.2022
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 6.1. Náměšť/Oslavou 06.01.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) 8.1. VDNM 08.01.2022
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 2.1. VDNM 02.01.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. VDNM 01.01.2022
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 23.1. VDNM 23.01.2022
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 8.1. VDNM 08.01.2022
Čírka modrá (Anas querquedula) 26.3. Sedlec 27.03.2022
Čírka obecná (Anas crecca) 8.1. VDNM 08.01.2022
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 4.2. Hlohovec 04.02.2022
Polák velký (Aythya ferina) 1.1. VDNM 01.01.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 1.1. VDNM 01.01.2022
Polák kaholka (Aythya marila) 2.1. VDNM 02.01.2022
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 8.1. VDNM 08.01.2022
Hohol severní (Bucephala clangula) 1.1. VDNM 01.01.2022
Morčák malý (Mergellus albellus) 1.1. VDNM 01.01.2022
Morčák velký (Mergus merganser) 1.1. VDNM 01.01.2022
Morčák prostřední (Mergus serrator) 2.1. VDNM 02.01.2022
Koroptev polní (Perdix perdix) 18.3. Zahrádka 27.03.2022
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 29.4. Nesyt 30.04.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 1.1. Dolní Věstonice 01.01.2022
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 19.3. Sedlec 27.03.2022
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 2.1. VDNM 02.01.2022
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 3.5. Hostivice 03.05.2022
Čáp černý (Ciconia nigra) 5.4. Náměšť n. Oslavou 07.04.2022
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 26.2. Vladislav 26.02.2022
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 15.7. Nesyt 17.07.2022
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 25.7. Jaroslavické ryb. 10.09.2022
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 30.4. Nesyt 02.05.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1. VDNM 01.01.2022
Volavka červená (Ardea purpurea) 16.7. Nesyt 17.07.2022
Volavka bílá (Egretta alba) 1.1. VDNM 01.01.2022
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 18.4. Nesyt 19.04.2022
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) 1.1. VDNM 01.01.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1.1. VDNM 01.01.2022
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 15.4. Častotice 15.04.2022
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 8.8. Slup 10.09.2022
Orel královský (Aquila heliaca) 19.3. Branišovice 27.03.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 4.2. Hlohovec 04.02.2022
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 13.2. Mohelno 13.02.2022
Moták pochop (Circus aeruginosus) 19.3. Sedlec 27.03.2022
Moták pilich (Circus cyaneus) 23.1. Měnín 23.01.2022
Moták lužní (Circus pygargus) 1.5. Mikulovice 01.05.2022
Luňák červený (Milvus milvus) 8.1. Vlasatice 08.01.2022
Luňák hnědý (Milvus migrans) 2.1. VDNM 02.01.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 8.1. VDNM 08.01.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) 23.1. Měnín 23.01.2022
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1. Moravský Krumlov 01.01.2022
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 17.3. Zahrádka 27.03.2022
Chřástal malý (Porzana parva) 29.4. Nesyt 30.04.2022
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 31.8. Zahrádka 10.09.2022
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 1.1. VDNM 01.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) 1.1. VDNM 01.01.2022
Jeřáb popelavý (Grus grus) 6.4. Jaroslavice 07.04.2022
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 27.3. Zahrádka 27.03.2022
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 29.4. Zarostlý ryb. 30.04.2022
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 8.1. Vlasatice 08.01.2022
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 2.3. Studenec 02.03.2022
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 2.10. Mlýnský ryb. (Lednice) 02.10.2022
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 21.9. Zahrádka 02.10.2022
Kulík říční (Charadrius dubius) 21.3. Zahrádka 27.03.2022
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 17.3. Zahrádka 27.03.2022
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 16.3. Zahrádka 27.03.2022
Koliha velká (Numenius arquata) 8.1. Pohořelické ryb. 08.01.2022
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 3.4. Smrk 07.04.2022
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 16.3. Zahrádka 27.03.2022
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 15.4. Častotice 15.04.2022
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 27.3. Zahrádka 27.03.2022
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 15.4. Častotice 15.04.2022
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 26.4. Zahrádka 26.04.2022
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 2.10. Mlýnský ryb. (Lednice) 02.10.2022
Jespák písečný (Calidris alba) 23.9. Strachotín 02.10.2022
Jespák malý (Calidris minuta) 31.8. Zahrádka 10.09.2022
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 26.7. Zahrádka 10.09.2022
Jespák obecný (Calidris alpina) 6.4. Jaroslavice 07.04.2022
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 15.3. Zahrádka 27.03.2022
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 6.4. Jaroslavice 07.04.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 1.1. VDNM 01.01.2022
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 4.5. Zahrádka 04.05.2022
Racek bouřní (Larus canus) 1.1. VDNM 01.01.2022
Racek mořský (Larus marinus) 23.1. VDNM 23.01.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1.1. VDNM 01.01.2022
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 6.4. Jaroslavice 07.04.2022
Rybák obecný (Sterna hirundo) 18.4. Hlohovecký ryb. 19.04.2022
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 18.5. Jaroslavice 19.05.2022
Rybák černý (Chlidonias niger) 15.4. Častotice 15.04.2022
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. VDNM 01.01.2022
Holub doupňák (Columba oenas) 8.1. Pohořelice 08.01.2022
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 1.1. Pohořelice 02.01.2022
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 29.4. Studenec 30.04.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1. Dolní Věstonice 01.01.2022
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 18.4. Nesyt 19.04.2022
Puštík obecný (Strix aluco) 12.4. Mohelno 14.04.2022
Sýc rousný (Aegolius funereus) 16.1. Studenec 23.01.2022
Kalous ušatý (Asio otus) 22.1. Drnholec 23.01.2022
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 11.5. Slup 13.05.2022
Rorýs obecný (Apus apus) 6.5. Náměšť nad Oslavou 06.05.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 22.1. VDNM 23.01.2022
Vlha pestrá (Merops apiaster) 29.4. Zarostlý ryb. 30.04.2022
Dudek chocholatý (Upupa epops) 13.4. Mohelno 14.04.2022
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 15.4. U Ondráša na zahradě 15.04.2022
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 26.3. Pouzdřany 27.03.2022
Strakapoud malý (Dryobates minor) 6.4. Jaroslavice 07.04.2022
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 4.2. Hlohovec 04.02.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. VDNM 01.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) 1.1. VDNM 01.01.2022
Žluna zelená (Picus viridis) 1.1. VDNM 01.01.2022
Žluna šedá (Picus canus) 26.3. Lednice (Mlýnský r.) 11.04.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1.1. Dolní Věstonice 01.01.2022
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 3.1. Studenec 03.01.2022
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 29.4. Zarostlý ryb. 30.04.2022
Raroh velký (Falco cherrug) 3.2. Šakvice 03.02.2022
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 8.1. VDNM 08.01.2022
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 9.5. Havraníky 13.05.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 1.1. Moravský Krumlov 01.01.2022
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 30.4. Nesyt 30.04.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1. Kuroslepy 01.01.2022
Straka obecná (Pica pica) 1.1. VDNM 01.01.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) 1.1. VDNM 01.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) 1.1. VDNM 01.01.2022
Vrána černá (Corvus corone) 17.1. Třeboň 23.01.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) 1.1. VDNM 01.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) 17.1. Číměř 23.01.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 11.1. Studenec 11.01.2022
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 11.1. Studenec 11.01.2022
Sýkora babka (Poecile palustris) 11.1. Studenec 11.01.2022
Sýkora lužní (Poecile montanus) 14.1. Studenec 14.01.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. Náměšť n. Oslavou 01.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. VDNM 01.01.2022
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 6.4. Jaroslavice 07.04.2022
Skřivan lesní (Lullula arborea) 16.3. Studenec 27.03.2022
Skřivan polní (Alauda arvensis) 13.2. Častotice 13.02.2022
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 19.3. Mohelno 27.03.2022
Břehule říční (Riparia riparia) 18.4. Nesyt 19.04.2022
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 6.4. Náměšť n. Oslavou 07.04.2022
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 18.4. Hlohovecký ryb. 19.04.2022
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 1.1. VDNM 01.01.2022
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 13.4. Biskoupky 14.04.2022
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 19.3. Zahrádka 27.03.2022
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 27.4. Mohelno 30.04.2022
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 30.4. Nesyt 30.04.2022
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 10.4. Častotice 11.04.2022
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 18.4. Nesyt 19.04.2022
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 23.5. Náměšť nad Oslavou 17.07.2022
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 30.4. Nesyt 30.04.2022
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 16.5. Studenec 16.05.2022
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 30.4. Nesyt 30.04.2022
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 18.4. Hlohovecký ryb. 19.04.2022
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 26.3. Lednice (Mlýnský r.) 11.04.2022
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 4.5. Praha 04.05.2022
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 9.5. Havraníky 13.05.2022
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 15.4. U Ondráša na zahradě 15.04.2022
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 16.4. U Ondráša na zahradě 17.04.2022
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 30.3. Studenec 30.03.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) 3.1. Studenec 03.01.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 1.1. VDNM 01.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) 2.1. Klentnice 02.01.2022
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 2.1. Klentnice 02.01.2022
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 15.1. Studenec 15.01.2022
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 16.2. Nesyt 16.02.2022
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 10.2. Trkmanec 10.02.2022
Kos černý (Turdus merula) 2.1. Náměšť nad Oslavou 02.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 2.1. VDNM 02.01.2022
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 16.3. Studenec 27.03.2022
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 10.3. Studenec 27.03.2022
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 7.1. Mohelno 07.01.2022
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 5.5. Mohelno 06.05.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1.1. VDNM 01.01.2022
Slavík modráček (Luscinia svecica) 29.3. Sedlec 30.03.2022
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 18.4. Nesyt 19.04.2022
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 13.4. Mohelno 14.04.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 7.1. Mohelno 07.01.2022
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 13.4. Biskoupky 14.04.2022
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 10.9. Zahrádka 10.09.2022
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 19.3. Zahrádka 27.03.2022
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 9.9. Zahrádka 10.09.2022
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 7.1. Mohelno 07.01.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1.1. Náměšť n. Oslavou 01.01.2022
Vrabec polní (Passer montanus) 2.1. VDNM 02.01.2022
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 20.3. Zahrádka 27.03.2022
Konipas luční (Motacilla flava) 6.4. Jaroslavice 07.04.2022
Konipas horský (Motacilla cinerea) 7.1. Mohelno 07.01.2022
Konipas bílý (Motacilla alba) 15.2. Častotice 15.02.2022
Linduška luční (Anthus pratensis) 15.3. Studenec 27.03.2022
Linduška lesní (Anthus trivialis) 15.4. Častotice 15.04.2022
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 1.10. Studenec 02.10.2022
Linduška horská (Anthus spinoletta) 18.4. Nesyt 19.04.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1.1. VDNM 01.01.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 2.1. Klentnice 02.01.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 1.1. VDNM 01.01.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 2.1. VDNM 02.01.2022
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 18.5. Trnava (okr. Třebíč) 19.05.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1. VDNM 01.01.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) 2.1. Klentnice 02.01.2022
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 13.9. Náměšť nad Oslavou 02.10.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 2.1. Klentnice 02.01.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 26.3. Pouzdřany 27.03.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) 2.1. Klentnice 02.01.2022
Strnad luční (Emberiza calandra) 9.4. Zahrádka 11.04.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 2.1. Klentnice 02.01.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 2.1. VDNM 02.01.2022