Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
22.2. Strašov (PA) 1 ex. |
22.02.2020 |
Husa velká (Anser anser) |
1.1. Žehuňský r. (KO) cca 200 ex. |
01.01.2020 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
2.1. Staré Ždánice (PA) cca 60 ex. |
02.01.2020 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
1.1. Žehuňský rybník (KO) cca 10 ex. |
01.01.2020 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
5.1. r. Zrcadlo, Kopidlno (JC) 10 ex. |
05.01.2020 |
Labuť malá (Cygnus columbianus) |
11.12. Plch (PA) 3 ex. |
12.12.2020 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
2.1. Staré Ždánice (PA) cca 15 ex. |
02.01.2020 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
16.4. Vlhlavský r. (CB) |
17.04.2020 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
14.3. Proudnický r. Hradištko I. (KO) |
15.03.2020 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
8.3. Slavhostice (JC) 2P |
08.03.2020 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
8.3. Slavhostice (JC) 9 ex. |
08.03.2020 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
27.1. Pavlov (BV) cca 200 ex. |
27.01.2020 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1. Žehuňský rybník (KO) cca 40 ex. |
01.01.2020 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
8.3. Kopidlno (JC) 20 ex. |
08.03.2020 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
2.1. VN Rozkoš 16 ex. |
02.01.2020 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
17.3. Malá Čeperka (PA) 47 ex. |
17.03.2020 |
Polák velký (Aythya ferina) |
6.1. Dolní Věstonice (BV) |
07.01.2020 |
Polák malý (Aythya nyroca) |
20.9. Žehuňský r. 2 ex. |
20.09.2020 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
3.1. Hradištko I (KO) |
03.01.2020 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
27.1. Pavlov (BV) 6M+2F |
27.01.2020 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
2.1. VN Rozkoš 2 ex. |
02.01.2020 |
Hoholka lední (Clangula hyemalis) |
27.1. Dolní Věstonice (BV) 1F |
27.01.2020 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
2.1. VN Rozkoš ca 20 ex. |
02.01.2020 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
2.1. písník Oplatil (PA) 3 ex. |
02.01.2020 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
1.1. Žiželice (KO) 2 ex. |
01.01.2020 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
23.4. Rozkoš 2F |
24.04.2020 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
28.4. Dobřichov (KO) 2 ex. |
28.04.2020 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
2.1. Rozehnaly (KO) |
02.01.2020 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
24.6. Libice nad Cidlinou |
25.06.2020 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
3.5. Žehuňský ryb. cca 10 ex. |
03.05.2020 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
28.4. Kopidlno, r. Zrcadlo |
28.04.2020 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
1.1. Žiželice (KO) |
01.01.2020 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
16.4. Vlhlavský r. (CB) |
17.04.2020 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
13.3. Dománovice (KO) |
14.03.2020 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
27.6. Hnanice (ZN) |
05.07.2020 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
1.1. Poděbrady |
01.01.2020 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
30.3. Žehuňský rybník (KO) |
30.03.2020 |
Chřástal polní (Crex crex) |
27.6. Hnanice (ZN) 1 ex. |
05.07.2020 |
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) |
2.8. Žehuňský r. (KO) 1 ex. |
02.08.2020 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
30.3. Žehuňský rybník (KO) |
30.03.2020 |
Lyska černá (Fulica atra) |
3.1. Hradištko I (KO) |
03.01.2020 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
2.1. Staré Ždánice (PA) 5 ex. |
02.01.2020 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
17.3. Proudnický r. (KO) |
17.03.2020 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
2.1. VN Rozkoš |
02.01.2020 |
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) |
3.1. Hradištko I (KO) 1 ex. |
03.01.2020 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
24.4. VN Rozkoš 13 ex. |
24.04.2020 |
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) |
21.4. Měchenice u Prahy 1 ex. |
21.04.2020 |
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) |
1.5. Žehuňský r. 1 ex. |
01.05.2020 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
16.4. Vlhlavský r. (CB) |
17.04.2020 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
1.5. Újezd u Sezemic 2 ex. |
01.05.2020 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
22.2. Choťovice (KO) cca 20 ex. |
22.02.2020 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) |
3.10. Sopřečský r. (PA) 2 ex. |
03.10.2020 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
8.5. VN Rozkoš 2 ex. |
08.05.2020 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
28.3. Žehuň 4 ex. |
28.03.2020 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
16.4. Novohaklovský r. (CB) 1 ex. |
17.04.2020 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
8.11. Jistebník, r. Bezruč 13 ex. |
09.11.2020 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
16.4. Novohaklovský r. (CB) |
17.04.2020 |
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) |
25.5. VN Rozkoš 2 ex. |
26.05.2020 |
Jespák rezavý (Calidris canutus) |
13.9. Sopřečský ryb. (PA) 1 ex. |
13.09.2020 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
15.3. Žiželice (KO) 5 ex. |
15.03.2020 |
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) |
18.7. r. Nesyt (Hlohovec, BV) 2 ex. |
18.07.2020 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
8.5. VN Rozkoš 3 ex. |
08.05.2020 |
Jespák písečný (Calidris alba) |
25.5. VN Rozkoš 1 ex. |
26.05.2020 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
15.3. Žiželice (KO) 1 ex. |
15.03.2020 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
8.5. Újezd u Sezemic (PA) 3 ex. |
08.05.2020 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) |
1.4. Slavhostice (JC) |
02.04.2020 |
Bekasina větší (Gallinago media) |
30.4. NPP Žehuňský rybník (KO) 2 ex. |
30.04.2020 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
17.3. Žiželice (KO) |
17.03.2020 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
14.4. VN Rozkoš |
14.04.2020 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
23.3. Žehuň (KO) |
23.03.2020 |
Vodouš žlutonohý (Tringa flavipes) |
8.11. Jistebník, r. Prosňák 1 ex. |
09.11.2020 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
16.4. Novohaklovský r. (CB) |
17.04.2020 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
15.4. Újezdský rybník (PA) 7 ex. |
15.04.2020 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
16.4. Vlhlavský r. (CB) 1 ex. |
21.04.2020 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
15.4. Újezdský rybník (PA) 4 ex. |
15.04.2020 |
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) |
1.11. Vavřinecký r. (KH) 1 ex. |
01.11.2020 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
6.1. Strachotín (BV) 3 ex. |
07.01.2020 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
23.4. VN Rozkoš |
24.04.2020 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
14.4. VN Rozkoš |
14.04.2020 |
Racek bouřní (Larus canus) |
2.1. VN Rozkoš 4 ex. |
02.01.2020 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
2.1. VN Rozkoš 1 ex. |
02.01.2020 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
1.1. Žehuňský rybník (KO) |
01.01.2020 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
1.11. Vavřinecký r. (KH) |
01.11.2020 |
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) |
20.7. VN Rozkoš 1 ex. |
20.07.2020 |
Rybák malý (Sternula albifrons) |
25.5. VN Rozkoš 2 ex. |
26.05.2020 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
23.4. VN Rozkoš |
24.04.2020 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
14.4. VN Rozkoš |
14.04.2020 |
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) |
3.9. Nesyt (BV) 1 ex. |
04.09.2020 |
Chaluha malá (Stercorarius longicaudus) |
6.9. VN Rozkoš (NA) 1 ex. |
06.09.2020 |
Potáplice malá (Gavia stellata) |
8.5. VN Rozkoš 3 ex. |
08.05.2020 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
23.4. VN Rozkoš 1 ex. |
24.04.2020 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
1.5. Újezd u Sezemic (PA) 4 ex. |
01.05.2020 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
17.3. Podůlšany (PA) 2 ex. |
17.03.2020 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
1.1. Žiželice (KO) 8 ex. |
01.01.2020 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
16.4. N. Vrbenský r. (CB) |
17.04.2020 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
7.4. Slavhostice (JC) |
08.04.2020 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
20.9. Žehuňský rybník 1 ex. |
20.09.2020 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
16.4. N. Vrbenský r. (CB) |
17.04.2020 |
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) |
18.7. r. Nesyt (Hlohovec, BV) 4 ex. |
18.07.2020 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
1.1. Dobšice (KO) 9 ex. |
01.01.2020 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
1.1. Žiželice (KO) 2 ex. |
01.01.2020 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
18.7. r.Nesyt (Hlohovec, BV) 5 ex. |
18.07.2020 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
3.5. Žehuňský r. (KO) |
03.05.2020 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
28.6. Hnanice (ZN) 1 ex. |
05.07.2020 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
2.1. Poděbrady |
02.01.2020 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
5.1. Rožďalovice (NB) |
05.01.2020 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
18.3. Slavhostice (JC) |
18.03.2020 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
2.3. Slavhostice (JC) 1F |
02.03.2020 |
Moták stepní (Circus macrourus) |
28.4. Dobřichov (KO) 2M |
28.04.2020 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
22.4. Slavhostice (JC) 1M |
24.04.2020 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
27.3. Břístev (NB) |
27.03.2020 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
2.1. VN Rozkoš |
02.01.2020 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
8.3. Slavhostice (JC) 2 ex. |
08.03.2020 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
1.1. Poděbrady (NB) |
01.01.2020 |
Sova pálená (Tyto alba) |
20.10. Vrbice (NB) |
22.10.2020 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
7.2. Poděbrady |
07.02.2020 |
Kalous pustovka (Asio flammeus) |
15.4. Dobřichov (KO) 8 ex. |
15.04.2020 |
Výr velký (Bubo bubo) |
7.2. Býchory (KO) |
07.02.2020 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
5.5. Dománovice (KO) |
05.05.2020 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
2.1. VN Rozkoš (Lhota) 1 ex. |
02.01.2020 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
8.7. Milovice (NB) Pozorovatelna |
08.07.2020 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
5.4. Poděbrady (NB) |
08.04.2020 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
6.1. Dolní Věstonice (BV) 2 ex. |
07.01.2020 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
6.1. Dolní Věstonice (BV) |
07.01.2020 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
27.1. Pavlov (BV) 1M |
27.01.2020 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1. Žiželice (KO) 1 ex. |
01.01.2020 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
3.1. Poděbrady |
03.01.2020 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
6.1. Dolní Věstonice (BV) |
07.01.2020 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
1.1. Poděbrady |
01.01.2020 |
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) |
2.1. Radovesnice II (KO) 1 ex. |
02.01.2020 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
17.4. Slavhostice (JC) |
17.04.2020 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
22.10. Žiželice (NB) 1 M |
22.10.2020 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
3.1. Veltruby (KO) 1 ex. |
03.01.2020 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
14.5. Úmyslovice (NB) |
15.05.2020 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
1.5. Újezd u Sezemic |
01.05.2020 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
2.1. Dománovice (KO) 2 ex. |
02.01.2020 |
Straka obecná (Pica pica) |
1.1. Vlkov p. Oškobrhem (NB) 2 ex. |
01.01.2020 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
1.1. Žiželice (KO) cca 10 ex. |
01.01.2020 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
1.1. Žiželice (KO) cca 60 ex. |
01.01.2020 |
Vrána černá (Corvus corone) |
27.1. Strachotín (BV) 2 ex. |
27.01.2020 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
1.1. Žehuňský rybník (KO) 2 ex. |
01.01.2020 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
1.1. Žehuň 2 ex. |
01.01.2020 |
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) |
14.3. Praha Liboc |
14.03.2020 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
1.1. Poděbrady 1 ex. |
01.01.2020 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
8.10. Horská Kvilda |
10.10.2020 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
3.1. Poděbrady |
03.01.2020 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1. Poděbrady |
01.01.2020 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1. Poděbrady |
01.01.2020 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
5.1. Kopidlno, r. Zrcadlo (JC) |
05.01.2020 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
28.6. Hnanice (ZN) |
05.07.2020 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
8.3. Slavhostice (JC) |
08.03.2020 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
10.4. Vysoká n/L. |
10.04.2020 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
15.4. Žehuňský rybník (KO) |
15.04.2020 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
7.4. Kopidlno (JC) |
08.04.2020 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
14.4. VN Rozkoš |
14.04.2020 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
6.1. Klentnice (BV) cca 10 ex. |
07.01.2020 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
10.5. Hradčany (NB) |
11.05.2020 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
17.3. Staré Ždánice (PA) |
03.05.2020 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
30.4. NPP Žehuňský rybník |
30.04.2020 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
17.4. r. Zrcadlo Kopidlno (JC) |
17.04.2020 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
4.5. Žehuňský rybník |
04.05.2020 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
2.8. Žehuňský r. (KO) |
02.08.2020 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
18.5. Žiželice (KO) |
19.05.2020 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
14.5. Poděbrady (NB) |
15.05.2020 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
19.4. Žehuňský rybník (KO) |
20.04.2020 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
30.4. Žehuňský rybník (KO) |
30.04.2020 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
11.4. Žehuň (KO) |
13.04.2020 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
30.5. Krouna (CR) |
30.05.2020 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
17.4. Slavhostice (JC) |
17.04.2020 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
28.4. Slavhostice (JC) |
28.04.2020 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
15.6. Krkonoše Davidovy b. |
15.06.2020 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
2.1. Dománovice (KO) 3 ex. |
02.01.2020 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
25.4. Český Rudolec |
26.04.2020 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
2.1. VN Rozkoš (Spyta) |
02.01.2020 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
6.1. Klentnice (BV) 1 ex. |
07.01.2020 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
5.8. Žehuň (KO) |
05.08.2020 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
20.2. Rožďalovice (NB) |
22.02.2020 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
14.3. Žiželice (KO) |
15.03.2020 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
2.1. Dománovice (KO) 4 ex. |
02.01.2020 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
27.12. Žiželice (KO) cca 10 ex. |
27.12.2020 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1. Dobšice (KO) |
01.01.2020 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
1.1. Žiželice cca 100 ex. |
01.01.2020 |
Kos horský (Turdus torquatus) |
15.6. Krkonoše Špindlerovka 1M |
15.06.2020 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
4.5. Žehuňský rybník |
04.05.2020 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
3.1. Poděbrady |
03.01.2020 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
22.4. Poděbrady |
24.04.2020 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
27.3. Žehuň |
27.03.2020 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
1.5. Zásada (PA) |
03.05.2020 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
3.5. Poděbrady (NB) |
03.05.2020 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
24.3. Žiželice (KO) |
24.03.2020 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
14.4. Provodov (NA) |
14.04.2020 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
30.5. Křižánky (ZR) |
30.05.2020 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
27.3. Žehuň |
27.03.2020 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
1.5. Bukovina n/L. |
01.05.2020 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
1.1. Kolaje (NB) |
01.01.2020 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
1.1. Kolaje (NB) |
01.01.2020 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
19.3. Žiželice (KO) |
19.03.2020 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
10.4. Vysoká n/L. |
10.04.2020 |
Konipas citronový (Motacilla citreola) |
23.4. VN Rozkoš |
24.04.2020 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
13.3. Žiželice (KO) |
14.03.2020 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
2.3. Kopidlno (JC) |
02.03.2020 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
30.5. Křižánky (ZR) |
30.05.2020 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
25.4. Český Rudolec |
26.04.2020 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
2.1. Hradištko II (KO) cca 10 ex. |
02.01.2020 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
11.10. Žiželice (KO) |
11.10.2020 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
3.1. Poděbrady |
03.01.2020 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
2.1. VN Rozkoš (Šeřeč) |
02.01.2020 |
Hýl rudý (Erythrina erythrina) |
30.5. Křižánky (České Milovy) ZR 1M |
30.05.2020 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
1.1. Žiželice (KO) |
01.01.2020 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
2.1. Hradištko II (KO) |
02.01.2020 |
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) |
15.6. Krkonoše pod Petrovkou 1M |
15.06.2020 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
15.6. Krkonoše nad Špindlerovkou 3 ex. |
15.06.2020 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
2.1. Hradištko II 10 ex. |
02.01.2020 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
26.3. Poděbrady (NB) |
26.03.2020 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
22.2. Sopřeč (PA) |
22.02.2020 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
2.1. Hradištko II (KO) cca 30 ex. |
02.01.2020 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
2.1. Staré Ždánice (PA) |
24.01.2020 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
7.2. Žehuň (KO) |
07.02.2020 |