Zdeněk Souček - ČR Year list 2022

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 10.1. Mlýnec (NB) 8 ex. 11.01.2022
Husa velká (Anser anser) 1.1. Oplatil (PA) 01.01.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) 1.1. Oplatil (PA) 01.01.2022
Husa malá (Anser erythropus) 2.3. Bohumilečský r. (PA) 1 ex. 02.03.2022
Husa sněžní (Anser caerulescens) 12.2. r. Turovec (TA) 1 ex. 13.02.2022
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 22.1. Lázně Toušeň (PY) 1 ex. 22.01.2022
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 9.11. Žehuňský rybník (KO) 15.11.2022
Labuť velká (Cygnus olor) 1.1. Staré Ždánice (PA) 55 ex. 01.01.2022
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 2.1. VN Rozkoš (NA) 02.01.2022
Husice liščí (Tadorna tadorna) 12.2. r. Blatec, Dívčice 13.02.2022
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 16.4. Novohaklovský r. (CB) 17.04.2022
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 22.1. Lázně Toušeň (PY) 1M 22.01.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) 13.1. Milada (UL) 13.01.2022
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 1.1. Oplatil (PA) 01.01.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. Oplatil (PA) 01.01.2022
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 24.2. r. Nesyt Sedlec (BV) 24.02.2022
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 3.1. Žehuňský rybník (KO) 1M 03.01.2022
Čírka modrá (Anas querquedula) 17.3. Žehuňský rybník (KO) 17.03.2022
Čírka obecná (Anas crecca) 1.1. Oplatil (PA) 8 ex. 01.01.2022
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 17.3. Stéblová - Oplatil (PA) 17.03.2022
Polák velký (Aythya ferina) 1.1. Oplatil II (PA) cca 50 ex. 01.01.2022
Polák malý (Aythya nyroca) 13.1. Milada (UL) 1 ex. 13.01.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 1.1. Oplatil II (PA) 01.01.2022
Polák kaholka (Aythya marila) 2.1. VN Rozkoš (NA) 2 ex. 02.01.2022
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 13.1. Milada (UL) 4 ex. 13.01.2022
Hohol severní (Bucephala clangula) 2.1. VN Rozkoš (NA) cca 40 ex. 02.01.2022
Morčák malý (Mergellus albellus) 1.1. Oplatil II (PA) 1M 02.01.2022
Morčák velký (Mergus merganser) 2.1. VN Rozkoš (NA) cca 80 ex. 02.01.2022
Morčák prostřední (Mergus serrator) 13.1. Milada (UL) 1F 13.01.2022
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 11.7. Chotěšice (NB) 13.07.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 3.1. Sloveč (NB) 03.01.2022
Potáplice malá (Gavia stellata) 4.5. VN Rozkoš (NA) 1 ex. 04.05.2022
Potáplice severní (Gavia arctica) 13.1. Milada (UL) 2 ex. 13.01.2022
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 2.3. Újezdský r. (PA) 02.03.2022
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 13.1. Milada (UL) 1 ex. 13.01.2022
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 1.1. Oplatil I (PA) 3 ex. 01.01.2022
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 16.4. České Budějovice r. Domin 1 ex. 17.04.2022
Čáp černý (Ciconia nigra) 26.3. Stožec (PT) 30.03.2022
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 5.4. Choťánky (NB) 10.04.2022
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 16.4. CB Vrbenské r. 23 ex. 17.04.2022
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 16.4. CB Vrbenské r. cca 30 ex. 17.04.2022
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 1.6. Čelákovice Cucovna 1 ex. 01.06.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1. Křičeň (PA) 01.01.2022
Volavka bílá (Egretta alba) 1.1. Staré Ždánice (PA) 55 ex. 01.01.2022
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 6.7. Kosteliska, Dubňany (HO) 1 ex. 08.07.2022
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) 31.1. Horní Věstonice VDNM II 4 ex. 03.02.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1.1. Oplatil I (PA) cca 100 ex. 01.01.2022
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 18.4. VN Rozkoš (NA) 18.04.2022
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 9.6. Vrbčany (KO) 10.06.2022
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) 6.7. Kosteliska, Dubňany (HO) 1 ex. 08.07.2022
Orel křiklavý (Clanga pomarina) 3.9. Chotěšice (NB) 1 juv. ex. 03.09.2022
Orel královský (Aquila heliaca) 31.1. Dolní Věstonice 1 ex. 03.02.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 2.1. Rozkoš (NA) kemp 02.01.2022
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 3.1. Slavhostice (JC) 1M 03.01.2022
Moták pochop (Circus aeruginosus) 17.4. Úmyslovice (NB) 17.04.2022
Moták pilich (Circus cyaneus) 3.1. Kamilov (NB) 1F 03.01.2022
Moták lužní (Circus pygargus) 1.5. Hradčany (NB) 1P 02.05.2022
Luňák červený (Milvus milvus) 6.1. Dolní Věstonice (BV) 06.01.2022
Luňák hnědý (Milvus migrans) 3.9. Chotěšice (NB) 2 ex. 03.09.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1.1. Oplatil I (PA) 1 ad. 01.01.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) 1.1. Křičeň (PA) 1 ex. 01.01.2022
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1. Plch (PA) 2 ex. 01.01.2022
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 17.4. r. Zrcadlo, Kopidlno (JC) 17.04.2022
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 6.1. Dolní Věstonice (BV) 06.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) 1.1. Oplatil II (PA) cca 100 ex. 01.01.2022
Jeřáb popelavý (Grus grus) 3.1. Slavhostice (JC) 3 ex. 03.01.2022
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 16.4. CB Novohaklovský r. 4 ex. 17.04.2022
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 16.4. CB Novohaklovský r. 3 ex. 17.04.2022
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 12.2. Vlhlavský r. (CB) 100 ex. 13.02.2022
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 10.9. Slavhostice (JC) 10.09.2022
Kulík říční (Charadrius dubius) 14.4. Nečas (NB) 17.04.2022
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 26.3. Stožec (PT) 30.03.2022
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 16.4. Hluboká n/Vlt. (CB) 17.04.2022
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 16.4. CB Novohaklovský r. 4 ex. 17.04.2022
Koliha velká (Numenius arquata) 16.4. CB Novohaklovský r. 17.04.2022
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 16.4. CB Novohaklovský r. 12 ex. 17.04.2022
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 16.4. CB Novohaklovský r. 1 ex. 17.04.2022
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 16.4. CB Novohaklovský r. cca 10 ex. 17.04.2022
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 6.7. Kosteliska, Dubňany (HO) 08.07.2022
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 16.4. Hluboká n/Vlt. (CB) 17.04.2022
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 18.4. VN Rozkoš (NA) 18.04.2022
Jespák písečný (Calidris alba) 25.9. Slavhostice (JC) 2 ex. 25.09.2022
Jespák malý (Calidris minuta) 14.8. r. Smíchov (JC) 2 ex. 03.09.2022
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 11.9. Libeř (PZ) 11.09.2022
Jespák obecný (Calidris alpina) 16.4. Novosedly Horní r. (CB) 2 ex. 17.04.2022
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 17.3. Bohumileč (PA) 17.03.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 2.1. VN Rozkoš (NA) 02.01.2022
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 18.4. VN Rozkoš (NA) 18.04.2022
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 16.4. r. Bažina České Budějovice 17.04.2022
Racek bouřní (Larus canus) 2.1. VN Rozkoš (NA) 02.01.2022
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 13.1. Milada (UL) 13.01.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1.1. Oplatil I (PA) cca 15 ex. 01.01.2022
Racek středomořský (Larus michahellis) 9.9. VN Rozkoš 10.09.2022
Rybák obecný (Sterna hirundo) 16.4. r. Vyšatov (CB) 17.04.2022
Rybák černý (Chlidonias niger) 28.4. VN Rozkoš (NA) 29.04.2022
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. Dolany (PA) 01.01.2022
Holub doupňák (Columba oenas) 26.2. Stoječín (JH) 27.02.2022
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 18.2. Poděbrady 18.02.2022
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 12.5. Hnanice (ZN) 17.05.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1. Poděbrady (NB) 01.01.2022
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 29.4. Poděbrady (NB) 29.04.2022
Výr velký (Bubo bubo) 23.1. Dlouhopolsko (NB) 23.01.2022
Puštík obecný (Strix aluco) 25.1. Poděbrady (NB) 25.01.2022
Puštík bělavý (Strix uralensis) 25.3. Stožec (PT) 1M 30.03.2022
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 25.3. Stožec (PT) 30.03.2022
Kalous ušatý (Asio otus) 1.2. Brod nad Dyjí cca 20 ex. 03.02.2022
Kalous pustovka (Asio flammeus) 1.2. Tasovice (ZN) ZŠ 1 ex. 03.02.2022
Rorýs obecný (Apus apus) 8.5. Nymburk (NB) 08.05.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 2.2. Mušov VDNM II 03.02.2022
Vlha pestrá (Merops apiaster) 6.7. Mikulov (BV) 08.07.2022
Dudek chocholatý (Upupa epops) 12.5. Hnanice (ZN) 17.05.2022
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 29.4. Poděbrady (NB) 29.04.2022
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 26.3. Stožec (PT) 30.03.2022
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 9.2. Rožďalovice (NB) 09.02.2022
Strakapoud malý (Dryobates minor) 17.4. Rožďalovice (NB) 17.04.2022
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 31.1. Šatov (ZN) 1 M 03.02.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. Oplatil Hrádek (PA) 1 ex. 01.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) 3.1. Dománovice (KO) 03.01.2022
Žluna zelená (Picus viridis) 4.1. Nymburk 04.01.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Radovesnice II (KO) 07.01.2022
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 3.9. Chotěšice (NB) 03.09.2022
Raroh velký (Falco cherrug) 6.1. Šakvice silo (BV) 1 ex. 06.01.2022
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 3.9. Slavhostice (JC) 1 ex. 03.09.2022
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 15.5. Hnanice (ZN) 17.05.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 14.1. Mlýnec (Kopidlno JC) 14.01.2022
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 8.5. Poděbrady (NB) 08.05.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 10.1. Břístev (NB) 11.01.2022
Straka obecná (Pica pica) 1.1. Plch (PA) 3 ex. 01.01.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) 6.1. Horní Věstonice (BV) 06.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) 6.1. Horní Věstonice (BV) 06.01.2022
Vrána černá (Corvus corone) 6.1. Strachotín (BV) 06.01.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) 1.1. Plch (PA) 13.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) 3.1. Dománovice (KO) 03.01.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 26.2. Stoječín (JH) 27.02.2022
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 9.2. Rožďalovice (NB) 09.02.2022
Sýkora lužní (Poecile montanus) 12.6. Kopidlno (JC) 12.06.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. Plch (PA) 01.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. Plch (PA) 01.01.2022
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 30.9. Slavhostice (JC) 01.10.2022
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 8.8. Žehuňský r. (KO) 09.08.2022
Skřivan lesní (Lullula arborea) 13.5. Havraníky (ZN) 17.05.2022
Skřivan polní (Alauda arvensis) 23.2. Chotěšice (NB) 23.02.2022
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 2.3. Vysoká n/Labem (HK) 2 ex. 02.03.2022
Břehule říční (Riparia riparia) 6.7. Kosteliska, Dubňany (HO), 08.07.2022
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 16.4. Novosedly Horní r. (CB) cca 200 ex. 17.04.2022
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 16.4. Novosedly Horní r. 17.04.2022
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 13.3. Poděbrady (NB) 17.03.2022
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 23.4. Stoječín (JH) 25.04.2022
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 10.4. Poděbrady 10.04.2022
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 29.5. Proudnický r., KO 29.05.2022
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 17.4. Kopidlno (JC) 17.04.2022
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 14.4. Kopidlno r. Zrcadlo (JC) 17.04.2022
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 12.6. Kopidlno r. Zrcadlo (JC) 12.06.2022
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 8.5. Nymburk (NB) 08.05.2022
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 12.6. Kopidlno, r. Zrcadlo (JC) 12.06.2022
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 1.5. Žehuňský rybník 02.05.2022
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 16.4. r. Domin České Budějovice 17.04.2022
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 8.8. Žehuňský r. (KO) 09.08.2022
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 14.5. Havraníky (ZN) 17.05.2022
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 30.4. Poděbrady (NB) 02.05.2022
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 14.5. Hnanice (ZN) 17.05.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) 3.1. Dománovice (KO) 03.01.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 1.1. Oplatil I (PA) 1 ex. 01.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) 7.1. Dománovice (KO) 07.01.2022
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 6.1. Klentnice (BV) 1 ex. 06.01.2022
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 14.3. Poděbrady (NB) 17.03.2022
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 8.8. Žehuňský r. (KO) 09.08.2022
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 23.2. Chotěšice (NB) 23.02.2022
Kos černý (Turdus merula) 1.1. Oplatil (PA) 01.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 7.1. Žiželice (KO) 07.01.2022
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 12.3. Nymburk (NB) 12.03.2022
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 30.1. Hnánice (ZN) 03.02.2022
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 3.6. Nymburk (NB) 04.06.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 12.1. Žiželice (KO) 13.01.2022
Slavík modráček (Luscinia svecica) 8.8. Žehuňský r. (KO) 09.08.2022
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 11.8. Žehuňský r. (KO) 12.08.2022
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 16.4. Dívčice (CB) 17.04.2022
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 17.4. Rožďalovice, Holský r. (NB) 17.04.2022
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 1.5. Poděbrady (NB) 1P 02.05.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 11.4. Poděbrady 15.04.2022
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 30.4. Přerov nad Labem (NB) 02.05.2022
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 22.6. Milovice (NB) 24.06.2022
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 1.5. Žehuňský rybník 02.05.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1.1. Dolany (PA) 01.01.2022
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1. Plch (PA) 01.01.2022
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 9.10. Rašovské sedlo (LI) 09.10.2022
Konipas luční (Motacilla flava) 14.4. Nečas (NB) 17.04.2022
Konipas horský (Motacilla cinerea) 29.9. Slavhostice (JC) 29.09.2022
Konipas bílý (Motacilla alba) 13.3. Žiželice (KO) 17.03.2022
Linduška luční (Anthus pratensis) 9.10. Rašovské sedlo (LI) 09.10.2022
Linduška lesní (Anthus trivialis) 22.6. Milovice (NB) 24.06.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1.1. Plch (PA) 01.01.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 9.10. Rašovské sedlo (LI) 09.10.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 2.1. VN Rozkoš (NA) 3 ex. 02.01.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 2.1. VN Rozkoš (NA) 2 ex. 02.01.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1. Plch (PA) 3 ex. 01.01.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) 2.1. VN Rozkoš (NA) 12 ex. 02.01.2022
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 9.10. Rašovské sedlo (LI) 09.10.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 7.1. Žiželice (KO) 07.01.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 28.3. Poděbrady (NB) 30.03.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) 13.2. Poděbrady 13.02.2022
Strnad luční (Emberiza calandra) 3.1. Žiželice (KO) 12 ex. 03.01.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1.1. Křičeň (PA) 6 ex. 01.01.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 14.4. Dolní Věstonice (BV) 15.02.2022
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 10.1. Chroustov (NB) 3 ex. 11.01.2022