Jakub Hrdlička - ČR Year list 2022

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) 12.2. Turovec 12.02.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) 15.2. Nečas 16.02.2022
Husa malá (Anser erythropus) 6.3. Bohumileč 06.03.2022
Husa sněžní (Anser caerulescens) 12.2. Turovec 12.02.2022
Berneška velká (Branta canadensis) 9.3. Chržín 10.03.2022
Labuť velká (Cygnus olor) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 13.2. Příšovice 13.02.2022
Husice liščí (Tadorna tadorna) 3.4. CB 05.04.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) 6.3. Újezdský rybník 06.03.2022
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 15.4. Jaroslavice 15.04.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 3.4.CB 05.04.2022
Čírka modrá (Anas querquedula) 19.3. Šlejferna 20.03.2022
Čírka obecná (Anas crecca) 27.2. Buda 27.02.2022
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 3.4. CB 05.04.2022
Polák velký (Aythya ferina) 27.2. Buda 27.02.2022
Polák malý (Aythya nyroca) 15.4. Jaroslavice 15.04.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 27.2. Buda 27.02.2022
Morčák velký (Mergus merganser) 22.1. Příšovice 22.01.2022
Tetřev hlušec (Tetrao urogallus) 14.5. Šumava 14.05.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 16.4. Mutěnice 16.04.2022
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 27.3. Vražda 28.03.2022
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 13.5. ČB 14.05.2022
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 15.4. Jaroslavice 15.04.2022
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 3.4. CB 05.04.2022
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 16.4. Nové Mlýny 18.04.2022
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 9.9. Čelákovice 09.09.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Volavka bílá (Egretta alba) 12.2. Turovec 12.02.2022
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 13.5. Bezdrev 14.05.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 29.3. Žantov 31.03.2022
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 23.5. Milovice 24.05.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 11.1. H. Stakory 22.01.2022
Moták pochop (Circus aeruginosus) 26.3. Kosořice 26.03.2022
Luňák červený (Milvus milvus) 8.3. Jabkenice 10.03.2022
Luňák hnědý (Milvus migrans) 17.4. Bulhary 17.04.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 27.3. Vražda 28.03.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) 25.2. Jabkenice 16.02.2022
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 2.7. Šlapanice 03.08.2022
Káně lesní (Buteo buteo) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Chřástal polní (Crex crex) 15.5. Dobrá 16.05.2022
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 8.1. MB 08.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Jeřáb popelavý (Grus grus) 12.4. Žantov 12.04.2022
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 16.4. Mutěnice 16.04.2022
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 16.4. Mutěnice 17.04.2022
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 27.2. Vražda 27.02.2022
Kulík říční (Charadrius dubius) 26.3. Žehuň 26.03.2022
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 29.3. Žantov 29.03.2022
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 13.5. Novohaklovský r. 14.05.2022
Koliha velká (Numenius arquata) 13.5. Novohaklovský. r. 14.05.2022
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 3.4. Bezdrev 05.04.2022
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 14.4. Josefov 14.04.2022
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 11.4. Žantov 12.04.2022
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 14.4. Josefov 14.04.2022
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 13.5. Novohaklovský. r. 14.05.2022
Jespák malý (Calidris minuta) 30.8. Nechranice 01.09.2022
Jespák šedý (Calidris temminckii) 30.8. Nechranice 01.09.2022
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 2.9. Vadkovice 09.09.2022
Jespák obecný (Calidris alpina) 14.4. Josefov 14.04.2022
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) 2.9. Vadkovice 03.09.2022
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 26.3. Žantov 02.04.2022
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 15.4. Jaroslavice 15.04.2022
Ouhorlík černokřídlý (Glareola nordmanni) 6.9. Roudnice 07.09.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 15.1. Podbaba 16.01.2022
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 15.4. Jaroslavice 15.04.2022
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 3.4. CB 05.04.2022
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 01.09.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 6.3. Žehuň 06.03.2022
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 13.5. Novohaklovský. r. 14.05.2022
Rybák obecný (Sterna hirundo) 16.4. Dubňany 17.04.2022
Rybák černý (Chlidonias niger) 8.5. Rozkoš 09.05.2022
Holub skalní/domácí (Columba livia) 2.1. MB 08.01.2022
Holub doupňák (Columba oenas) 27.3. Žantov 29.03.2022
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 6.3. MB 06.03.2022
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 16.4. Sedlec 17.04.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 2.1. Koprník 02.01.2022
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 17.4. Lednice 17.04.2022
Puštík bělavý (Strix uralensis) 14.5. České Žleby 16.05.2022
Kalous ušatý (Asio otus) 8.3. H. Stakory 10.03.2022
Rorýs obecný (Apus apus) 12.5. MB 12.05.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 13.5. ČB 14.05.2022
Vlha pestrá (Merops apiaster) 24.7. Milovice 27.07.2022
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 13.4. Vrchbělá 13.04.2022
Strakapoud malý (Dryobates minor) 26.3. Pňov 26.03.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 2.1. Žďár 02.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) 4.2. Nová Paka 06.02.2022
Žluna zelená (Picus viridis) 13.2. Příšovice 13.02.2022
Žluna šedá (Picus canus) 14.5. Stožec 17.05.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1.1. Čistá 02.01.2022
Raroh velký (Falco cherrug) 2.7. Šlapanice 03.08.2022
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 23.5. MB 24.05.2022
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 9.5. Vrchbělá 09.05.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 4.4. Stožec 05.04.2022
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 9.5. Vrchbělá 09.05.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Straka obecná (Pica pica) 2.1. MB 02.01.2022
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 4.4. Stožec 06.04.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) 8.1. MB 08.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) 28.1. Hostivař 31.01.2022
Vrána černá (Corvus corone) 26.3. Žehuň 26.03.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) 2.1. Koprník 02.01.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 8.1. MB 08.01.2022
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 14.5. Stožec 14.05.2022
Sýkora babka (Poecile palustris) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Sýkora lužní (Poecile montanus) 4.4. Stožec 05.04.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 2.7. Karasy 03.08.2022
Skřivan lesní (Lullula arborea) 13.4. Vrchbělá 13.04.2022
Skřivan polní (Alauda arvensis) 6.3. Luštěnice 06.03.2022
Břehule říční (Riparia riparia) 13.8. Ujkovice 15.08.2022
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 14.4. Josefov 14.04.2022
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 16.4. Mutěnice 16.04.2022
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 13.2. Příšovice 13.02.2022
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 13.4. Vrchbělá 13.04.2022
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 26.3. Pňov 26.03.2022
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 7.9. Lysá nad Labem 09.05.2022
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 14.4. Josefov 14.04.2022
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 1.5. Vražda 04.05.2022
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 14.5. Stožec 14.05.2022
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 14.5. Dobrá 14.05.2022
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 15.4. Jaroslavice 15.04.2022
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 14.4. Josefov 14.04.2022
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 14.5. Dobrá 14.05.2022
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 14.4. Josefov 14.04.2022
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 2.5. Luštěnice 04.05.2022
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 20.3. Vrchbělá 20.03.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) 14.5. Stožec 14.05.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 22.1. Příšovice 22.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) 8.1. MB 08.01.2022
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 8.1. MB 08.01.2022
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 8.5. Josefov 09.05.2022
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 27.2. Vražda 27.02.2022
Kos horský (Turdus torquatus) 14.5. Třístoličník 16.05.2022
Kos černý (Turdus merula) 8.1. MB 08.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 4.4. Stožec 05.04.2022
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 25.3. MB 26.03.2022
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 5.3. Slemeno 06.03.2022
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 14.5. Dobrá 14.05.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 27.3. Vražda 28.03.2022
Slavík modráček (Luscinia svecica) 12.4. Žantov 12.04.2022
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 1.5. Vražda 04.05.2022
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 17.4. Lednice 17.04.2022
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 17.4. Pouzdřany 17.04.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 3.4. CB 05.04.2022
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 14.5. Trojstličník 14.05.2022
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 10.5. Žantov 11.05.2022
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 12.4. Žantov 12.04.2022
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 14.4. Josefov 14.04.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) 26.3. MB 29.03.2022
Vrabec polní (Passer montanus) 2.1. Žďár 02.01.2022
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 14.5. Trojstoličník 14.05.2022
Konipas luční (Motacilla flava) 2.5. Bobnice 04.05.2022
Konipas horský (Motacilla cinerea) 26.3. Žehuň 26.03.2022
Konipas bílý (Motacilla alba) 13.3. Charvátce 17.03.2022
Linduška luční (Anthus pratensis) 14.5. Dobrá 14.05.2022
Linduška lesní (Anthus trivialis) 12.5. Vrchbělá 14.05.2022
Linduška horská (Anthus spinoletta) 14.4. Josefov 18.04.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 8.1. MB 08.01.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 2.1. Příšovice 08.01.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 6.3. Žehuň 06.03.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) 20.3. Vrchbělá 20.03.2022
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 20.3. Vrchbělá 20.03.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 17.4. Pouzdřany 17.04.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) 2.1. Příšovice 02.01.2022
Strnad luční (Emberiza calandra) 20.3. Vrchbělá 20.03.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 13.2. Příšovice 14.02.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 13.3. Žantov 17.03.2022