Libor Schröpfer - ČR Year list 2018

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) 27. 1. Líně (PS) 27. 1. 2018
Husa běločelá (Anser albifrons) 6. 1. Mezholezy (DO) 6. 1. 2018
Labuť velká (Cygnus olor) 2. 1. Jivjany (DO) 2. 1. 2018
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 11. 2. Dnešice (PJ) 11. 2. 2018
Husice liščí (Tadorna tadorna) 1. 4. Líně (PS) 1. 4. 2018
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 22. 4. Křakov (DO) 22. 4. 2018
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Kopřivka obecná (Anas strepera) 2. 2. Buková (PJ) 2. 2. 2018
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 26. 3. Jivjany (DO) 26. 3. 2018
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 2. 1. Hradišťany (PJ) 2. 1. 2018
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 18. 3. Mantov (PJ) 18. 3. 2018
Čírka modrá (Anas querquedula) 17. 3. Stod (PJ) 17. 3. 2018
Čírka obecná (Anas crecca) 15. 1. Stod (PJ) 15. 1. 2018
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 29. 3. Zbůch (PS) 29. 3. 2018
Polák velký (Aythya ferina) 2. 2. Merklín (PJ) 2. 2. 2018
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 2. 2. Merklín (PJ) 2. 2. 2018
Hohol severní (Bucephala clangula) 6. 1. Mezholezy (DO) 6. 1. 2018
Morčák velký (Mergus merganser) 6. 1. Jivjany (DO) 2. 2. 2018
Koroptev polní (Perdix perdix) 18. 1. Ostromeč (DO) 19. 1. 2018
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 7. 5. Kvíčovice (DO) 8. 5. 2018
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 27. 1. Líně (PS) 27. 1. 2018
Potáplice severní (Gavia arctica) 3. 6. Nechranice (CV) 3. 6. 2018
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 17. 3. Merklín (PJ) 17. 3. 2018
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 13. 4. Jivjany (DO) 13. 4. 2018
Čáp černý (Ciconia nigra) 9. 6. Dolní Kamenice (DO) 9. 6. 2018
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 11. 2. Dobřany (PJ) 11. 2. 2018
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 14. 7. ČB, Vrbenské rybníky (CB) 14. 7. 2018
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 14. 7. ČB, Vrbenské rybníky (CB) 14. 7. 2018
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 2. 1. Telice (TC) 2. 1. 2018
Volavka bílá (Ardea alba) 2. 1. Mezholezy u HT (DO) 2. 1. 2018
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 4. 7. Čejkovice (CB) 8. 7. 2018
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 2. 1. Mezholezy u HT (DO) 2. 1. 2018
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 30. 3. Jivjany (DO) 30. 3. 2018
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 8. 5. Dolní Kamenice (DO) 8. 5. 2018
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) 16. 6. TC 17. 6. 2018
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 8. 1. Plzeň-Vnitřní město (PM) 8. 1. 2018
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 6. 1. Holýšov (DO) 7. 1. 2018
Moták pochop (Circus aeruginosus) 18. 3. Mantov (PJ) 18. 3. 2018
Moták pilich (Circus cyaneus) 2. 1. Tuněchody (TC) 2. 1. 2018
Moták lužní (Circus pygargus) 19. 4. Zemětice (PJ) 19. 4. 2018
Luňák červený (Milvus milvus) 22. 2. Chotěšov (PJ) 22. 2. 2018
Luňák hnědý (Milvus migrans) 31. 3. Křakov (DO) 31. 3. 2018
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1. 2. Jivjany (DO) 10. 2. 2018
Káně rousná (Buteo lagopus) 2. 1. Prostiboř (TC) 2. 1. 2018
Káně lesní (Buteo buteo) 2. 1. Všekary (DO) 2. 1. 2018
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 31. 3. Mantov (PJ) 1. 4. 2018
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 20. 2. Praha-Slatina (AA) 20. 2. 2018
Lyska černá (Fulica atra) 19. 2. Praha-Vltava (AA) 20. 2. 2018
Jeřáb popelavý (Grus grus) 21. 2. Tisová (TC) 21. 2. 2018
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 4.7. Vlhlavy (CB) 8. 7. 2018
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 19. 2. Sedlčánky (PY) 20. 2. 2018
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 8. 3. Velký Malahov (DO) 8. 3. 2018
Kulík říční (Charadrius dubius) 29. 3. Přehýšov (PS) 29. 3. 2018
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 5. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 5. 2. 2018
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 1. 4. Úherce (PS) 1. 4. 2018
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 17. 3. Líně (PS) 17. 3. 2018
Koliha malá (Numenius phaeopus) 27. 3. Jivjany (DO) 28. 3. 2018
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 1. 4. Líně (PS) 1. 4. 2018
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 24. 5. Buková (PJ) 24. 5. 2018
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 14. 7. Tchořovice (ST) 14. 7. 2018
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 4. 7. Vlhlavy (CB) 8. 7. 2018
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 19. 2. Lítožnice (AA) 20. 2. 2018
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 29. 3. Všeruby (DO) 30. 3. 2018
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 21. 4. Přehýšov (PS) 21. 4. 2018
Jespák šedý (Calidris temminckii) 29. 4. Líně (PS) 29. 4. 2018
Jespák obecný (Calidris alpina) 18. 7. Líně (PS) 19. 7. 2018
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 29. 4. Líně (PS) 29. 4. 2018
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 19. 2. Praha-Vltava (AA) 20. 2. 2018
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Racek středomořský (Larus michahellis) 3. 6. Nechranice (CV) 3. 6. 2018
Rybák obecný (Sterna hirundo) 3. 7. Tchořovice (ST) 8. 7. 2018
Rybák černý (Chlidonias niger) 10. 7. Dolní Metelsko (DO) 10. 7. 2018
Holub doupňák (Columba oenas) 8. 3. Horní Kamenice (DO) 8. 3. 2018
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 8. 3. Horní Kamenice (DO) 8. 3. 2018
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 28. 4. Chlumčany (PJ) 29. 4. 2018
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 2. 1. Všekary (DO) 2. 1. 2018
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 22. 4. Racov (TC) 22. 4. 2018
Výr velký (Bubo bubo) 27. 3. Všekary (DO) 28. 3. 2018
Puštík obecný (Strix aluco) 19. 2. Praha-Klánovice (AA) 22. 2. 2018
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 5. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 5. 2. 2018
Sýček obecný (Athene noctua) 5. 4. okr. PJ 6. 4. 2018
Sýc rousný (Aegolius funereus) 15. 5. Honezovice (PJ) 16. 5. 2018
Kalous ušatý (Asio otus) 5. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 5. 2. 2018
Rorýs obecný (Apus apus) 1. 5. Jivjany (DO) 1. 5. 2018
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 8. 2. Hradec (PJ) 9. 2. 2018
Vlha pestrá (Merops apiaster) 3. 6. Chotěbudice (LN) 3. 6. 2018
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 9. 4. Honezovice (PJ) 9. 4. 2018
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 5. 4. Horšovský Týn (DO) 5. 4. 2018
Strakapoud malý (Dryobates minor) 5. 4. Horšovský Týn (DO) 5. 4. 2018
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 2. 1. Hradišťany (PJ) 2. 1. 2018
Datel černý (Dryocopus  martius) 13. 1. Ohučov (DO) 13. 1. 2018
Žluna zelená (Picus viridis) 6. 1. Bukovec (DO) 6. 1. 2018
Žluna šedá (Picus canus) 4. 3. Bukovec (DO) 4. 3. 2018
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 2. 1. Všekary (DO) 2. 1. 2018
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 2. 4. Velký Malahov (DO) 2. 4. 2018
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 29. 4. Merklín (PJ) 29. 4. 2018
Raroh velký (Falco cherrug) 20. 2. Vyšehořovice (PY) 25. 2. 2018
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 28. 1. Jivjany (DO) 28. 1. 2018
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 28. 4. Dobřany (PJ) 29. 4. 2018
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 2. 1. Brod u Stříbra (TC) 2. 1. 2018
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 29. 4. Holýšov (DO) 30. 4. 2018
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 2. 1. Brod u Stříbra (TC) 2. 1. 2018
Straka obecná (Pica pica) 3. 1. Plzeň-Bory (PM) 4. 1. 2018
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 20. 5. Nemanice (DO) 20. 5. 2018
Kavka obecná (Coloeus monedula) 8. 1. Plzeň-Vnitřní město (PM) 8. 1. 2018
Havran polní (Corvus frugilegus) 18. 1. Chotěšov (PJ) 19. 1. 2018
Vrána černá (Corvus corone) 6. 1. Bukovec (DO) 6. 1. 2018
Vrána šedá (Corvus cornix) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Krkavec velký (Corvus corax) 11. 1. Střelice (DO) 11. 1. 2018
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 2. 3. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 4. 3. 2018
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 15. 2. Jivjany (DO) 15. 2. 2018
Sýkora babka (Poecile palustris) 13. 1. Staňkov (DO) 15. 1. 2018
Sýkora lužní (Poecile montanus) 17. 3. Stod (PJ) 17. 3. 2018
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 2. 1. Prostiboř (TC) 2. 1. 2018
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2018
Skřivan lesní (Lullula arborea) 31. 3. Semněvice (DO) 6. 4. 2018
Skřivan polní (Alauda arvensis) 4. 3. Buková u HT (DO) 4. 3. 2018
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 19. 2. Vyšehořovice (PY) 20. 2. 2018
Břehule říční (Riparia riparia) 1. 5. Líně (PS) 1. 5. 2018
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 30. 3. Jivjany (DO) 30. 3. 2018
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 2. 4. Mezholezy u HT (DO) 2. 4. 2018
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 13. 1. Staňkov (DO) 13. 1. 2018
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 9. 4. Plzeň-Vnitřní město (PM) 9. 4. 2018
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 31. 3. Čečovice (DO) 31. 3. 2018
Budníček iberský (Phylloscopus ibericus) 14. 7. Bezděkov (HB) 14. 7. 2018
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 12. 5. Holýšov (DO) 12. 5. 2018
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 16. 6. Jivjany (DO) 17. 6. 2018
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 19. 4. Mantov (PJ) 19. 4. 2018
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 27. 4. Mantov (PJ) 29. 4. 2018
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 6. 5. Holýšov (DO) 6. 5. 2018
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 12. 5. Holýšov (DO) 12. 5. 2018
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 27. 4. Mantov (PJ) 29. 4. 2018
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 7. 4. Lochousice (PS) 7. 4. 2018
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 1. 5. Mantov (PJ) 1. 5. 2018
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 2. 6. Dobřany (PJ) 2. 6. 2018
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 13. 4. Neuměř (DO) 13. 4. 2018
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 19. 4. Mantov (Pj) 19. 4. 2018
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 13. 4. Jivjany (DO) 13. 4. 2018
Králíček obecný (Regulus regulus) 15. 1. Stod (PJ) 15. 1. 2018
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 15. 1. Hradec (PJ) 15. 1. 2018
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1. 2. Čečovice (DO) 9. 2. 2018
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 4. 3. Mezholezy u HT (DO) 8. 3. 2018
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 1. 5. Horšov (DO) 8. 5. 2018
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 1. 2. Buková (DO) 2. 2. 2018
Kos horský (Turdus torquatus) 9. 4. Honezovice (PJ) 9. 4. 2018
Kos černý (Turdus merula) 2. 1. Darmyšl (TC) 2. 1. 2018
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 2. 1. Mezholezy (DO) 2. 1. 2018
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 17. 3. Líně (PS) 17. 3. 2018
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 4. 3. Jivjany (DO) 4. 3. 2018
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 2. 1. Hradišťany (PJ) 2. 1. 2018
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 6. 5. Holýšov (DO) 6. 5. 2018
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 8. 2. Stod (PJ) 22. 2. 2018
Slavík modráček (Luscinia svecica) 1. 4. Líně (PS) 1. 4. 2018
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 19. 4. Mantov (PJ) 19. 4. 2018
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 8. 5. Dolní Kamenice (DO) 8. 5. 2018
Lejsek malý (Ficedula parva) 20. 5. Velký Zvon (DO) 20. 5. 2018
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 17. 3. Vodní Újezd (PJ) 17. 3. 2018
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 21. 4. Holýšov (DO) 22. 4. 2018
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 15. 4. Jivjany (DO) 15. 4. 2018
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 19. 3. Stod (PJ) 19. 3. 2018
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 8. 2. Hradec (PJ) 9. 2. 2018
Vrabec domácí (Passer domesticus) 2. 1. Prostiboř (TC) 2. 1. 2018
Vrabec polní (Passer montanus) 1. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 1. 1. 2018
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 7. 2. Plzeň-Borská pole (PM) 11. 2. 2018
Konipas luční (Motacilla flava) 7. 4. Líně (PS) 7. 4. 2018
Konipas horský (Motacilla cinerea) 19. 2. Sedlčánky (PY) 20. 2. 2018
Konipas bílý (Motacilla alba) 19. 2. Vyšehořovice (PY) 20. 2. 2018
Linduška luční (Anthus pratensis) 19. 2. Sedlčánky (PY) 20. 2. 2018
Linduška lesní (Anthus trivialis) 15. 4. Telice (TC) 15. 4. 2018
Linduška horská (Anthus spinoletta) 10. 2. Křakov (DO) 10. 2. 2018
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 2. 1. Tuněchody (TC) 2. 1. 2018
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 17. 3. Líně (PS) 17. 3. 2018
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2018
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 20. 5. Nemanice (DO) 20. 5. 2018
Zvonek zelený (Chloris chloris) 2. 1. Prostiboř (TC) 2. 1. 2018
Konopka obecná (Linaria cannabina) 6. 1. Buková u HT (DO) 6. 1. 2018
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 19. 2. Čelákovice (PY) 20. 2. 2018
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 3. 5. Holýšov (DO) 3. 5. 2018
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 8. 3. Jivjany (DO) 8. 3. 2018
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 8. 1. Holýšov (DO) 8. 1. 2018
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 19. 2. Čelákovice (PY) 22. 2. 2018
Čížek lesní (Spinus spinus) 17. 2. Stod (PJ) 17. 2. 2018
Strnad luční (Emberiza calandra) 2. 1. Darmyšl (TC) 2. 1. 2018
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 1. 1. 2018
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 27. 1. Líně (PS) 2. 2. 2018
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 13. 5. Dobřany (PJ) 13. 5. 2018
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 21. 4. Líně (PS) 21. 4. 2018
Holub skalní/domácí (Columba livia) 2. 1. Holýšov (DO) 6. 1. 2018