Pavel Albert - ČR Year list 2024

Druh Poznámka Datum
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 20.1. ř. Vltava, Č.B. 03.02.2024
Husa velká (Anser anser) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Husa tundrová (Anser serrirostris) 9.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 12.01.2024
Husa běločelá (Anser albifrons) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Husa malá (Anser erythropus) 12.3. Dasný (CB) 22.03.2024
Labuť velká (Cygnus olor) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 2.1. Turovec (TA) 08.01.2024
Husice liščí (Tadorna tadorna) 3.2. r. Bažina CB) 03.02.2024
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 17.2. r. Kvítkovický (CB) 23.02.2024
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) 10.1. r. Domin (CB) 03.02.2024
Čírka modrá (Spatula querquedula) 20.3. r. Dasenský (CB) 22.03.2024
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) 9.1. r. V. Tisý (JH) 12.01.2024
Kopřivka obecná (Mareca strepera) 10.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 12.01.2024
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) 9.2. r. Domin (CB) 13.02.2024
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 13.1. r. V. Tisý (JH) 13.02.2024
Čírka obecná (Anas crecca) 21.1. ř. Vltava, Č.B. 03.02.2024
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 23.2. r. Domin (CB) 23.02.2024
Polák velký (Aythya ferina) 13.2. r. Nový Vrbenský (CB) 23.02.2024
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 10.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 12.01.2024
Hohol severní (Bucephala clangula) 7.1. r. Černiš (CB) 08.01.2024
Morčák velký (Mergus merganser) 7.1. r. Černiš (CB) 08.01.2024
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) 29.3. Šumava (PT) 09.04.2024
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 7.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 08.01.2024
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. České Budějovice 08.01.2024
Holub doupňák (Columba oenas) 17.3. Nová Pec (PT) 22.03.2024
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 23.2. sídl. Vltava Č.B. 23.02.2024
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 7.1. Žabovřesky (CB) 08.01.2024
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 29.2. PR Vrbenské rybníky (CB) 12.03.2024
Lyska černá (Fulica atra) 23.1. ř. Vltava, Č.B. 03.02.2024
Jeřáb popelavý (Grus grus) 12.2. Skaličany (ST) 13.02.2024
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 6.5. Prostřední Ohrazenice (JH) 09.04.2024
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 26.1. ř. Vltava, Č.B. 03.02.2024
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 27.3. r. Domin (CB) 09.04.2024
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 22.3. Čejkovice (CB) 22.03.2024
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 17.2. Pašice (CB) 23.02.2024
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 2.3. mokřina, Pašice (CB) 12.03.2024
Kulík říční (Charadrius dubius) 3.4. r. Blatec (CB) 09.04.2024
Koliha velká (Numenius arquata) 5.4. Haklovy Dvory (CB) 09.04.2024
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 2.3. mokřina, Pašice (CB) 12.03.2024
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 29.3. Šumava (PT) 09.04.2024
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 27.1. r. Svoletínek (CB) 03.02.2024
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 6.3. r. Služebný (JH) 09.04.2024
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 1.1. r. Koclířov (JH) 08.01.2024
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 20.3. r. Bažina (CB) 22.03.2024
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1.1. r. Koclířov (JH) 08.01.2024
Racek středomořský (Larus michahellis) 8.3. r. Domin (CB) 12.03.2024
Čáp černý (Ciconia nigra) 2.4. Hl. nad Vlt (CB) 09.04.2024
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 14.3. Volary (CB) 22.03.2024
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) 13.2. r. N. Vrbenský (CB) 22.03.2024
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 8.1. r. Černiš (CB) 12.01.2024
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 23.2. r. Domin (CB) 23.02.2024
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 18.3. r. N. Vrbenský (CB) 22.03.2024
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 5.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 12.01.2024
Volavka bílá (Ardea alba) 13.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 14.01.2024
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 21.3. r. N. Vrbenský (CB) 22.03.2024
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 10.2. PP Hostivické ryb. (PZ) 13.02.2024
Moták pochop (Circus aeruginosus) 12.4. Čejkovice (CB) 14.04.2024
Moták pilich (Circus cyaneus) 13.1. Hůrky 14.01.2024
Luňák červený (Milvus milvus) 12.2. Skaličany (ST) 13.02.2024
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Káně rousná (Buteo lagopus) 13.1. Slověnice 13.02.2024
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Kalous ušatý (Asio otus) 7.3. sídl. Vltava (CB) 12.03.2024
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 3.2. Vrbenské rybníky (CB) 03.02.2024
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 08.01.2024
Datel černý (Dryocopus  martius) 11.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 12.01.2024
Žluna zelená (Picus viridis) 3.2. Vrbenské rybníky (CB) 03.02.2024
Žluna šedá (Picus canus) 7.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 08.01.2024
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Straka obecná (Pica pica) 1.1. České Budějovice 12.01.2024
Kavka obecná (Coloeus monedula) České Budějovice 08.01.2024
Havran polní (Corvus frugilegus) České Budějovice 08.01.2024
Vrána černá (Corvus corone) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Vrána šedá (Corvus cornix) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 08.01.2024
Krkavec velký (Corvus corax) 11.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 12.01.2024
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 14.1. Nová Pec (PT) 14.01.2024
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 2.2. Láz (PT) 03.02.2024
Sýkora babka (Poecile palustris) 2.2. Láz (PT) 03.02.2024
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 7.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 08.01.2024
Sýkora koňadra (Parus major) 7.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 08.01.2024
Skřivan polní (Alauda arvensis) 17.2. Pašice (CB) 23.02.2024
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 28.3 Češnovice (CB) 09.04.2024
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 2.2. Láz (PT) 03.02.2024
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 16.3. sídliště Vltava (CB) 22.03.2024
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 17.3. Nová Pec (PT) 22.03.2024
Brhlík lesní (Sitta europaea) 8.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 08.01.2024
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 2.2. Láz (PT) 03.02.2024
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 17.2. Pašice (CB) 23.02.2024
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 12.4. PR Vrbenské rybníky (CB) 14.04.2024
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 11.3. Český Krumlov (CK) 12.03.2024
Kos černý (Turdus merula) 1.1. České Budějovice 12.01.2024
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1.1.České Budějovice 14.01.2024
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 11.2. ZOO Praha 13.02.2024
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 7.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 08.01.2024
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 13.4. Nová pec (PT) 14.04.2024
Vrabec polní (Passer montanus) 8.1. Haklovy Dvory (CB) 12.01.2024
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1.1. České Budějovice 12.01.2024
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 13.4. Nová pec (PT) 14.04.2024
Konipas horský (Motacilla cinerea) 30.1. ř. Vltava, Č.B. 03.02.2024
Konipas bílý (Motacilla alba) 2.3. r. Blatec, Dívčice (CB) 12.03.2024
Linduška lesní (Anthus trivialis) 29.3. Šumava (PT) 09.04.2024
Linduška horská (Anthus spinoletta) 15.2. r. Svoletínek (CB) 23.02.2024
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 13.4. Smržov (JH) 14.01.2024
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 3.3. Nová Pec (PT) 12.03.2024
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 10.2. PP Hostivické ryb. (PZ) 13.02.2024
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 7.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 08.01.2024
Zvonek zelený (Chloris chloris) 13.4. Smržov (JH) 14.01.2024
Čížek lesní (Spinus spinus) 10.2. PP Hostivické ryb. (PZ) 13.02.2024
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 13.4. Smržov (JH) 14.01.2024
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 20.3. r. Dasenský (CB) 22.03.2024