Posuzované druhy 2020

Druh Pozorovatel Poznámka
Husa malá (Anser erythropus) Pavel Albert 11.1. Lomnice nad Lužnicí (JH)
  Bohuslav Petřík 12.1., Pohořelické rybníky
  Josef Doležal 12.1.2020 - Pohořelice (BO, JM)
  Robert Doležal 12.1.2020 - Pohořelice (BO, JM)
  Jiří Šafránek 12. 1. - Pasohlávky BO
  Robin Šícha 15.2. Lomnice n.L.
  Václav John 16.2.2020 - 1 ex., Lomnice nad Lužnicí (JH, JC)
  Jan Studecký 16.2., Služebný rybník
  Jan Grünwald Dynín
Berneška tmavá (Branta bernicla) Karel Šimeček 25.1., Přítluky (BV)
  Zdeněk Abrahámek 25.1.2020 Zaječí - pískovna (BV,JHM)
  Josef Doležal
  Helena Doležalová 26.1. Přítluky
  Robert Doležal 26.1.2020 - Přítluky (BV, JM)
  Tomáš Oplocký Zaječí
  Jaroslav Zeman 27.1.2020, Zaječí, okolí štěrkovny
  Jáchym Tesařík
Labuť malá (Cygnus columbianus) Lenka Křížová Jaroslavice
Čírka modrokřídlá (Anas discors) Jan Studecký 18.4., ryb. Kotvice
  Pavel Brandl 20.4. Kotvice
  Helena Doležalová 19.4.2020, Kotvice (NJ, MS)
  Daniel Benák 26. 4. 2020, Kotvice
  Štěpán Vidner Kotvice, Studénka 28.4.2020
  Robert Doležal 19.4.2020 - Kotvice, Studénka (NJ, MS)
  Pavel Shromáždil duben - rybník Kotvice, Studénka
Kachnice kaštanová (Oxyura jamaicensis) Karel Šimeček 11.5., Lednice (BV)
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) Bohuslav Petřík Lednice, 2. 5. 2020
  Evžen Petřík Lednice
  Jiří Šafránek 1. 5. - Lednice BV
  Zdeněk Abrahámek 2.5.2020 Lednice (BV,JHM)
Orel volavý (Clanga clanga) Jaroslav Zeman 1.4.2020, Třeboň - Břilice, poblíž pole Odměny
  Jan Studecký 1.4., Třeboň, Břilice
Moták stepní (Circus macrourus) Karel Šimeček 8.4., Šardice (HO)
  Štěpán Vidner 21.4.2020 Dobřichov
  Jan Grünwald Dobřichov
  Robin Šícha 23.4. Dobřichov
  Pavel Brandl 23.4. Dobřichov
  Daniel Benák 27. 4. 2020, Dobřichov
  Martin Hrouzek
  Zdeněk Souček 28.4. Dobřichov (KO) 2M
  Aleš Marek
  Jáchym Tesařík
  Jan Studecký 19.4., Dobřichov
  Ondřej Boháč Dobřichov (KO) 9.5.
  Tomáš Grim 28.4.2020 Dobřichov
Drop malý (Tetrax tetrax) Jan Studecký 22.3., Lešná
  Zdeněk Abrahámek 22.3.2020 Lešná /VS,ZLK)
  Jiří Šafránek 22. 3.- Lešná VS
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) Ondřej Boháč Budyně nad Ohří (LT) 7.4.
Vodouš malý (Xenus cinereus) Tomáš Oplocký Hlohovec
  Helena Doležalová 9.5. Nesyt
  Robert Doležal 9.5.2020 - Nesyt, Hlohovec (BV, JM)
  Zdeněk Abrahámek 9.5.2020 Nesyt (BV,JHM)
  Pavel Brandl 9.5. Nesyt
  Martin Vavřík
  Jiří Šafránek 9. 5. - Nesyt BV
  Tomáš Grim 9.5.2020 Lednické rybníky
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) Tomáš Oplocký Moravské Prusy
  Pavel Brandl 26.5. Rozkoš
  Tomáš Grim 26.5.2020 Rozkoš
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) Pavel Brandl 18.5. Jihomoravský
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) Helena Doležalová
  Josef Doležal
  Robert Doležal 18.1.2020 - Vrkoč (BO, JM)
  Evžen Petřík Pohořelické rybníky
  Pavel Brandl 7.2. Starý ryb,
  Zdeněk Abrahámek 25.4.2020 Nesyt - Valtice (BV,JHM)
  Karel Šimeček 11.5., Hlohovec (BV)
  Martin Vavřík
  Jaroslav Zeman 10.5.2020, Hlohovec, Nesyt
  Jiří Šírek 13.5., Tovačov
  Tomáš Oplocký Tovačov - Annín
Racek mořský (Larus marinus) Robin Šícha 4.1. VN Nechranice
  Tomáš Oplocký Tovačov 1.2.
  Jiří Šírek 2.2., Tovačov
  Karel Šimeček 7.4., Dubňany (HO)
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) Robin Šícha 24.5. VN Rozkoš
  Jiří Šírek 26.5., Tovačov
  Pavel Brandl 26.5. Rozkoš
  Tomáš Grim 26.5.2020 Rozkoš
  Zdeněk Abrahámek 27.5.2020 Tovačov, Hradecký rybník (PR,OLK)
  Jaroslav Zeman 28.5.2020, Tovačov, Hradecký rybník
  Tomáš Oplocký Tovačov
Ťuhýk menší (Lanius minor) Helena Doležalová 11.5. Brno, Řečkovice
  Robert Doležal 11.5.2020 - Brno, Medlánky (BM, JM)
  Jaroslav Zeman 11.5.2020, Brno - Medlánky, areál VÚVeL
  Pavel Brandl 11.5. Brno Medlánky
  Jan Studecký 11.5., Brno - Medlánky
  Jiří Šafránek 11. 5. - Brno
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) Pavel Brandl 7.5. Třebařov
  Jaroslav Zeman 7.5.2020, Třebařov, okolí hnojiště Z obce
  Jan Studecký 7.5., Třebařov
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) Karel Šimeček 14.4., Mutěnice (HO)