Registrované druhy 2022

Druh Pozorovatel Poznámka
Berneška velká (Branta canadensis) Karel Šimeček Svatobořice-Mistřín (HO), 1.1.2022
  Patrik Spáčil 2.1. Svatobořice-Mistřín
  Tomáš Baldrián 2.1. Mistřín
  Pavel Kunetek Novoveská štěrková jezera 21.1.
  Zdeněk Abrahámek 23.1.2022 Ostrožská Nová Ves (UH,ZLK)
  Jáchym Tesařík 8.3. Chržínský rybník
  Jakub Hrdlička 9.3. Chržín
  Tomáš Kedzior pískovna Hustopeče nad Bečvou, 24.3.2022
  Pavel Albert 21.3. r. Drážky (ST)
  Štěpán Vidner Lodenický rybník, Lodenice 3.4.2022
  Robert Javorský 22.4. Lodenice
  Lumír Pilch 25.4.2022 Studénka PR Bažantula
  Petr Zátopek 22.4.2022 Studénka, rybník Malý Bědný
  Jan Studecký
  Jan Grünwald Vlhlavský rybník
  Milan Janoušek
  Pavel Brandl 5.7. Studeněves
  Tomáš Oplocký Šafov
  Jaroslav Zeman 20.7.2022, Bartošovice, Dolní Bartošovický rybník
  Lenka Křížová Šafov
  Jiří Šírek
  Ondřej Boháč Šafov, ZN 13.7.
Berneška tmavá (Branta bernicla) Jaroslav Zeman 6.2.2022, Sedlec, rybník Nesyt
  Tomáš Grim 6.3. Lednické rybníky
  Jan Studecký
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Helena Doležalová
  Robert Doležal 1.1.2022 - Pohořelice (BO, JM)
  Pavel Albert 1.1. Vlhlavy (CB)
  Karel Šimeček Svatobořice-Mistřín (HO), 1.1.2022
  Patrik Spáčil 2.1. Svatobořice-Mistřín
  Tomáš Baldrián 2.1. Mistřín
  Jaroslav Zeman 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II
  Libor Schröpfer 13. 1. Dasný (CB)
  Robert Javorský 19.1. Velké Ždánice
  Pavel Kunetek Novoveská štěrková jezera 21.1.
  Štěpán Vidner Oplatil, Staré Ždánice 21.1.2022
  Zdeněk Souček 22.1. Lázně Toušeň (PY) 1 ex.
  Zdeněk Abrahámek 23.1.2022 Ostrožská Nová Ves (UH,ZLK)
  Václav John 23.1.2022 - 2 ex., Zálezlice (ME, SC), 13.2.2022 - 3 ex., Řežabinec (PI, JC)
  Jan Studecký
  Jan Grünwald Českobudějovicko
  Ondřej Kauzál 3.2. Novoveský r.
  Lenka Křížová Vlasatice
  Ondřej Boháč Tovačov 9.2.
  Tomáš Grim 25.2. Poodří
  Tomáš Kedzior rybník Bezruč, Jistebník, 25.2.2022
  Pavel Brandl 2.3. Strašov
  Martina Kišelová 13. 2. 2022 Řežabinec
  Lumír Pilch 31.1.2022 Studénka PR Kotvice
  Petr Zátopek 26.2.2022 Stará Ves nad Ondřejnicí rybník Bezruč
  Pavel Shromáždil listopad - štěrkopískovna Hulín (KM,ZL)
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Karel Šimeček Svatobořice-Mistřín (HO), 1.1.2022
  Pavel Albert 24.1. r. Volešek (CB)
  Jan Studecký
  Jan Grünwald Třeboňsko
  Ondřej Kauzál 3.2. Novoveský r.
  Robert Doležal 3.2.2022 - 7 ex., Novoveský ryb., Pohořelice (BO, JM)
  Tereza Kauzálová 4.2.2022, Pohořelice
  Jaroslav Zeman 6.2.2022, Pohořelice, pole Přidánky
  Lenka Křížová Vlasatice
  Jáchym Tesařík 10.2. VDNM
  Jiří Mach 12. 2., 13 ex., v. n. Nové Mlýny (BV)
  Tomáš Grim 19.1. VDNM
  Zdeněk Abrahámek 20.2.2022 Rybník Bezruč, Jistebník (NJ,MSK)
  Pavel Kunetek Bezruč 25.5.
  Tomáš Kedzior pole, Jistebník, 25.2.2022
  Patrik Spáčil 5.3 Jistebník
  Tomáš Baldrián 20.3. Jarohněvák
  Bohuslav Petřík Nesyt, 26.3.
  Pavel Shromáždil 26.3. - Nesyt, Sedlec (BV,JM)
  Lumír Pilch 18.2.2022 Jistebník r. Bezruč
  Petr Zátopek 21.2.2022 Stará Ves nad Ondřejnicí rybník Bezruč
  Evžen Petřík Nesyt
  Milan Janoušek
  Pavel Brandl 11.11. Žehuň
  Zdeněk Souček 9.11. Žehuňský rybník (KO)
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Pavel Shromáždil 1.1. - Záhlinické rybníky, Záhlinice (KM,ZL)
  Jiří Šírek
  Zdeněk Abrahámek 18.1.2022 Hulín, štěrkopískovna (KM,ZLK)
  Tomáš Kedzior Chropyňský rybník, 24.1.2022
  Tereza Kauzálová 7.2.2022, rybník Dubovec, Častotice
  Lenka Křížová Hlohovec
  Ondřej Kauzál 7.2. Zahrádka
  Patrik Spáčil 12.2. Hlohovec, 2 ex.
  Karel Šimeček Hlohovec (BV), 13.2.2022
  Tomáš Oplocký Chropyně
  Ondřej Boháč Chropyně 20.2.
  Pavel Kunetek 23.2. Záhlinice
  Tomáš Grim 2.3. Záhlinické rybníky
  Radek Holiš 21.3.2022-Záhlinické rybníky
  Martin Vavřík
  Lumír Pilch 11.2.2022 Bartošovice
  Štěpán Vidner Záhlinické rybníky, 14.4.2022
  Jáchym Tesařík 21.4. Záhlinice
  Jan Grünwald Záhlinice
  Šárka Odvářková 1.5.2022 Záhlinice KM
  Bohuslav Petřík Záhlinice, 1.5.
  Petr Zátopek 6.3.2022 Bartošovice, Horní rybník
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 22.5.2022 - Záhlinice, (KM, ZL)
Turpan černý (Melanitta nigra) Tomáš Oplocký Milada
  Zdeněk Abrahámek 2.1.2022 Tovačov - Anín (PR,OLK)
  Pavel Kunetek 1.1.22 - Anínské jezero
  Tomáš Kedzior Annínské jezero, 5.1.2022
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Štěpán Vidner Jezero Most 15.1.2022
  Patrik Spáčil 22.2 Most
  Jan Grünwald Most
  Tomáš Grim 22.3. Jezero Most
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) Pavel Albert 8.5. Dasný (CB)
  Jan Studecký
  Jan Grünwald Veselí nad Lužnicí
  Pavel Shromáždil 25.6. - Pláňavský rybník, Záhlinice (KM,ZL)
  Patrik Spáčil 4.7. České Budějovice
Volavka červená (Ardea purpurea) Libor Schröpfer 28. 4. Přehýšov (PS)
  Robert Doležal
  Patrik Spáčil 30.4 Nesyt
  Lumír Pilch 1.5.2022 Jistebník Křivý rybník
  Helena Doležalová
  Jiří Šírek
  Tomáš Kedzior Majetín, 25.5.2022
  Radek Holiš 25.5.2022-Záhlinické rybníky
  Jáchym Tesařík 26.5. Nesyt
  Pavel Kunetek 25.5. Pískovny Majetín
  Tomáš Oplocký Krčmaň
  Zdeněk Abrahámek 13.6.2022 Jihomoravský kraj (JHM)
  Tomáš Grim 5.7. Trkmanec
  Štěpán Vidner Nesyt, Sedlec 10.7.2022
  Ondřej Kauzál 16.7. Nesyt
  Pavel Brandl 16.7. Nesyt
  Jiří Mach 29. 7., rybník Nesyt (BV)
  Jan Grünwald
  Jan Studecký
  Jaroslav Zeman 25.8.2022, Jevišovka, pole Za Dráhou
  Pavel Albert 7.8. r. Mladohaklovský (CB)
  Karel Šimeček Dubňany (HO), 26.7.
  Ondřej Boháč -- 14.6.
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) Helena Doležalová
  Robert Doležal 1.1.2022 - 3 ex., VDNM II (BV, JM)
  Ondřej Kauzál 1.1. VDNM
  Tereza Kauzálová 1.1.2022, VDNM
  Zdeněk Abrahámek 7.1.2022 VD Nové mlýny střed (BV,JHM)
  Patrik Spáčil 8.1. VNNM
  Tomáš Baldrián 8.1. VDNM
  Jaroslav Zeman 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II
  Lenka Křížová VDNM
  Šárka Odvářková VD NM leden 2022
  Pavel Shromáždil 15.1. - VDNM II
  Karel Šimeček Dolní Věstonice (BV). 22.1.2022
  Pavel Brandl 24.1.2022 VDNM II
  Tomáš Kedzior VDNM II, 26.1.2022
  Jan Studecký
  Jan Grünwald VDNM II
  Zdeněk Souček 31.1. Horní Věstonice VDNM II 4 ex.
  Jiří Mach 5. 2., v. n. Nové Mlýny (BV)
  Jáchym Tesařík 10.2. VDNM
  Tomáš Grim 19.1. VDNM
  Jan Hajzler VDNM
  Dušan Řezáč
  Jiří Šírek
  Bohuslav Petřík VDNM II, 26.3.
  Pavel Kunetek 28.3. Pískovny Majetín
  Radek Holiš 30.3.2022-Záhlinické rybníky
  Martin Vavřík
  Evžen Petřík VDNM
  Milan Janoušek
  Štěpán Vidner Prostřední rybník, Lednice 10.7.2022
  Tomáš Oplocký Drnholec
  Michal Pakandl
  Robert Javorský 29.7. Vrbenské rybníky
  Vladimír Volf
  Lumír Pilch 2.9.2022 VDNM I- Drnholec
  Pavel Albert 7.8. r. Domin (CB)
  Libor Schröpfer 28. 9. PR Vrbenské ryb. (CB)
Orel královský (Aquila heliaca) Robert Doležal 19.1.2022 - Měnín (BO, JM)
  Jan Studecký
  Jan Grünwald VDNM II
  Zdeněk Souček 31.1. Dolní Věstonice 1 ex.
  Jaroslav Zeman 6.2.2022, Sedlec, rybník Nesyt
  Lenka Křížová Vlasatice
  Patrik Spáčil 12.2. Mušlov, 1 ex.
  Karel Šimeček Hlohovec (BV).13.2.2022
  Tomáš Grim 20.1. VDNM
  Robert Javorský 20.2. Přítluky
  Pavel Brandl 1.3. Nesyt
  Jan Hajzler Měnín
  Tereza Kauzálová 19.3.2022, Branišovice
  Ondřej Kauzál 19.3. Branišovice
  Tomáš Oplocký Tovačov
  Lumír Pilch 6.4.2022 Velké Albrechtice
  Zdeněk Abrahámek 12.4.2022 Nesyt - Výtopa (BV,JHM)
  Pavel Shromáždil 10.4. - pole, Stará Ves (PR,OL)
  Filip Petřík
  Helena Doležalová
  Evžen Petřík Jiříkivice
  Tomáš Kedzior 5.5.2022 pozorován od Haukovic severně
  Štěpán Vidner Nesyt, 11.5.2022
  Jiří Mach 29. 7., rybník Nesyt (BV)
  Jáchym Tesařík 26.5. Nesyt
  Milan Janoušek
  Jiří Šírek
  Libor Schröpfer 20. 10. Jalovisko (BO)
  Tomáš Baldrián
  Dušan Řezáč
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Pavel Kunetek 5.1.22 - Středolesí
  Jiří Lehký 22.1. Libavá
  Lumír Pilch 15.2.2022 Jistebník
  Filip Petřík
  Jan Grünwald
  Zdeněk Abrahámek 20.11.2022 Olomoucký kraj (OLK)
Moták stepní (Circus macrourus) Jiří Šírek
  Jan Grünwald Tovačov
  Tomáš Oplocký Pivín
  Štěpán Vidner Radešín, Radešínek 16.7.2022
  Jáchym Tesařík 24.7. Radešínek
  Pavel Brandl 26.7. Radešínek
  Libor Schröpfer 4. 8. Radešín (LT)
  Patrik Spáčil 10.10 Hrubčice, 1 juv.
  Ondřej Boháč Věrovany, OL 15.4.
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Tomáš Oplocký Rybníček
  Štěpán Vidner Šlapanice, okres Kladno, 23.7.2022
  Jáchym Tesařík 24.7. Šlapanice
  Pavel Brandl 30.7. Šlapanice
  Jan Grünwald
  Patrik Spáčil 31.7. Lechotice
  Tomáš Kedzior 31.7.2022, Lechotice
  Zdeněk Abrahámek 2.8.2022 Lechotice (KM,OLK)
  Jakub Hrdlička 2.7. Šlapanice
  Pavel Shromáždil 29.7. - pole, Lechotice (ZL,ZL)
  Libor Schröpfer 4. 8. Šlapanice (KL)
  Robert Javorský 11.8.Zlonice
  Jiří Šírek
  Lenka Křížová Zeletice
  Jiří Mach 24. 8., pole, Klopotovice (PV)
  Jaroslav Zeman 30.8.2022, Šaratice, pole U Hluboké cesty
  Tomáš Grim 4.9. Kralice na Hané
  Pavel Kunetek 5.9.22 Pole Hrubčice
  Vladimír Volf
  Ondřej Boháč Rybníček, VY 26.6.
  Dušan Řezáč
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) Pavel Shromáždil 7.5. - Doubravický rybník, Záhlinice (KM,ZL)
  Jan Hajzler Drnholec
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) Lenka Křížová Preskace
  Jan Grünwald Úvaly
  Libor Schröpfer 3. 9. Přehýšov (PS)
  Patrik Spáčil 25.8- Vrabátky (Dubany) 1 ex.
  Ondřej Boháč Hrubčice, PV 25.8.
Bekasina větší (Gallinago media) Tomáš Oplocký Niva
  Patrik Spáčil 2.8. Majetín
  Štěpán Vidner pískovny Majetín, 1.8.2022
Břehouš rudý (Limosa lapponica) Patrik Spáčil 20.7. Lednicko-valtický areál
  Robert Doležal 16.7.2022 - Mlýnský ryb., Lednice (BV, JM)
  Jáchym Tesařík 23.7. VN Nechranice
  Jan Studecký
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Jiří Šírek
  Pavel Shromáždil 15.4. - PP Bašnov, Střížovice (KM,ZL)
  Tomáš Grim 15.4. Záhlinické rybníky
  Patrik Spáčil 17.4 Kozmice
  Pavel Kunetek 17.4. Kozmické louky
  Lumír Pilch 18.4.2022 Kozmické ptáci louky
  Tomáš Kedzior PP Bašnov, 15. dubna 2022
  Jáchym Tesařík 7.3. Záhlinice
  Martin Vavřík
  Štěpán Vidner Nesyt, Sedlec, 6.8.2022
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Lumír Pilch 3.5.2022 Jistebník r. Obnovená
  Jan Studecký
  Tomáš Grim 25.8. Lednické rybníky
  Jiří Mach 26. 8., rybník Nesyt, Sedlec (BV) , 18. 9., VNNM III, Strachotín (BV)
  Milan Janoušek
  Zdeněk Abrahámek 23.8.2022 rybník Nesyt (BV,JHM)
  Jan Grünwald Nechranice
  Pavel Brandl 4.9. Libeň
  Štěpán Vidner polní louže, Libeř, 6.9.2022
  Vladimír Volf
  Robert Javorský 10.9. Zvole
  Jaroslav Zeman 13.9.2022, Strachotín, VDNM III - schody
  Robert Doležal 17.9.2022 - 2 ex., VDNM III (BV, JM)
  Jan Hajzler VDNM
  Lenka Křížová Strachotin
  Patrik Spáčil 27.8. Hrušovany na Jeviškou 3 ex; 28.8. Sedlec (Nesyt) 1 ex.; 28.8. Lednice (Mlýnský ryb.) 1 ex.; 11.9. Strachotín 3 ex.
  Helena Doležalová
  Ondřej Kauzál 2.10. Mlýnský ryb. (Lednice)
  Karel Šimeček Strachotín (BV), 13.9.
  Tereza Kauzálová 2.10.2022, Mlýnský rybník
Jespák rezavý (Calidris canutus) Štěpán Vidner VN Nechranice, 4.9.2022
  Libor Schröpfer 4. 9. VN Nechranice (CV)
  Vladimír Volf
  Pavel Brandl 6.9. Nechranice
  Jaroslav Zeman 13.9.2022, Strachotín, VDNM III - schody
  Jáchym Tesařík 21.9. VN Nechranice
  Jan Hajzler VDNM
  Pavel Shromáždil 25.9. Strachotínské schody, Strachotín (BV,JM)
  Patrik Spáčil 25.9. Strachotín 2 ex.
  Zdeněk Abrahámek 25.9.2022 Strachotín (BV,JHM)
  Bohuslav Petřík Strachotín, 28.9.2022
  Jiří Mach 28. 9., Strachotín
  Milan Janoušek
  Jan Grünwald Nechranice
  Karel Šimeček Strachotín (BV), 13.9.
Jespák písečný (Calidris alba) Štěpán Vidner VN Nechranice, 4.9.2022
  Libor Schröpfer 4. 9. VN Nechranice (CV)
  Vladimír Volf
  Pavel Brandl 6.9. Nechranice
  Pavel Albert 7.9. r. Mlýnský (CB)
  Jaroslav Zeman 13.9.2022, Sedlec, rybník Nesyt
  Robert Doležal 17.9.2022 - VDNM III (BV, JM); Nesyt (BV, JM); 3 ex. Mlýnský ryb. (BV, JM)
  Jiří Mach 18. 9., VNNM III, Strachotín (BV), 18.9., Mlýnský r., (BV)
  Milan Janoušek
  Jan Hajzler VDNM
  Lenka Křížová Strachotin
  Jáchym Tesařík 21.9. VN Nechranice
  Jiří Šírek
  Zdeněk Souček 25.9. Slavhostice (JC) 2 ex.
  Tomáš Kedzior Strachotínské schody, 23.9.2022
  Pavel Shromáždil 25.9. Strachotínské schody, Strachotín (BV,JM)
  Patrik Spáčil 11.9. Strachotín 2 ex.; 25.9. Strachotín 1 ex.
  Zdeněk Abrahámek 25.9.2022 Strachotín (BV,JHM)
  Jan Grünwald Nechranice
  Tereza Kauzálová 23.9.2022, Strachotín
  Helena Doležalová
  Ondřej Kauzál 23.9. Strachotín
  Karel Šimeček Strachotín (BV), 1.10.
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) Jiří Šírek
  Patrik Spáčil 8.6. Majetín 1ex.; 25.8. Vrbátky 1 ex.
  Tomáš Oplocký Majetín
  Zdeněk Abrahámek 8.6.2022 Majetín (OC,OLK)
  Tomáš Kedzior pískovna Majetín, 8.6.2022
  Pavel Kunetek 9.6. Majetínská štěrkovna
  Štěpán Vidner VN Nechranice, 14.8.2022
  Jiří Mach 24. 8., odkaliště cukrovaru, Vrbátky (PV)
Rybák malý (Sternula albifrons) Ondřej Boháč Plumlov, PV 31.7.
Výreček malý (Otus scops) Patrik Spáčil 11.4 Olomouc
  Tomáš Grim 11.4. Olomouc
  Šárka Odvářková 1.5.2022 Olomouc
  Tomáš Kedzior Olomouc, 2.5.2022
  Jáchym Tesařík 6.3. Olomouc
  Zdeněk Abrahámek 8.5.2022 (JHM)
  Tomáš Oplocký Záhlinice
  Pavel Kunetek 24.5. Olomouc
  Jan Grünwald Olomouc
  Pavel Brandl 8.6. Libeň
  Štěpán Vidner Hotel Flora, Olomouc, 31.7.2022
  Ondřej Boháč Záhlinice 15.5.
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Robert Doležal 2.1.2022 - Perná (BV, JM)
  Ondřej Kauzál 2.1. Klentnice
  Zdeněk Souček 6.1. Klentnice (BV) 1 ex.
  Patrik Spáčil 8.1. Perná
  Tomáš Baldrián 8.1. Klentnice
  Šárka Odvářková Pálava, Pastorkův lom leden 2022
  Jiří Lehký 23.1. Perná, Trůn
  Tomáš Kedzior Pastorkův lom (Perná), 26.1.2022
  Jan Grünwald Pastorkův lom
  Jiří Mach 5. 2., Perná (BV)
  Lenka Křížová Martinka
  Jáchym Tesařík 10.2. NPR Děvín
  Pavel Shromáždil 5.2. - Martinka (Klentnice) a Pastorkův lom, Perná
  Tomáš Grim 26.1. Pálava
  Zdeněk Abrahámek 15.2.2022 Klentnice Pastorkův lom (BV, JHM)
  Robert Javorský 19.2. Klentnice
  Jan Hajzler Klentnice
  Pavel Brandl 1.3. Klentnice
  Jan Studecký
  Milan Janoušek
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Patrik Spáčil 23.6 Krkonoše (Sněžka)
  Tomáš Kedzior Sněžka, 23.6.2022
  Štěpán Vidner Sněžka, 30.6.2022
  Jáchym Tesařík 21.7. Sněžka
  Jan Grünwald Sněžka
Linduška úhorní (Anthus campestris) Štěpán Vidner Havranické vřesoviště, 11.5.2022
  Jáchym Tesařík 16.7. jezero Most
  Jan Grünwald Most
  Ondřej Boháč Horní Město (Stříbrné Hory), BR 29.4.