Celkový počet druhů pozorovaných ve gWP členy Klubu 300

Druh Latinský název Počet pozorování
Berneška tmavá Branta bernicla 13
Berneška rudokrká Branta ruficollis 15
Berneška velká Branta canadensis 15
Berneška bělolící Branta leucopsis 16
Berneška malá Branta hutchinsii 5
Husa tibetská Anser indicus 5
Husa bělostná Anser rossii 1
Husa sněžní Anser caerulescens 5
Husa velká Anser anser 17
Husa polní Anser fabalis 11
Husa krátkozobá Anser brachyrhynchos 9
Husa tundrová Anser serrirostris 15
Husa běločelá Anser albifrons 16
Husa malá Anser erythropus 11
Labuť černá Cygnus atratus 4
Labuť velká Cygnus olor 17
Labuť malá Cygnus columbianus 16
Labuť zpěvná Cygnus cygnus 16
Husice nilská Alopochen aegyptiaca 17
Husice liščí Tadorna tadorna 16
Husice rezavá Tadorna ferruginea 16
Pižmovka americká/domácí Cairina moschata 1
Kachnička karolínská Aix sponsa 1
Kachnička mandarínská Aix galericulata 16
Kachnička obojková Nettapus coromandelianus 9
Čírka sibiřská Sibirionetta formosa 1
Čírka modrá Spatula querquedula 17
Čírka modrokřídlá Spatula discors 5
Lžičák pestrý Spatula clypeata 16
Kopřivka obecná Mareca strepera 17
Hvízdák eurasijský Mareca penelope 16
Hvízdák americký Mareca americana 4
Kachna divoká Anas platyrhynchos 17
Ostralka štíhlá Anas acuta 17
Čírka obecná Anas crecca 17
Čírka karolínská Anas carolinensis 4
Čírka úzkozobá Anas angustirostris 10
Zrzohlávka rudozobá Netta rufina 17
Polák velký Aythya ferina 17
Polák malý Aythya nyroca 15
Polák proužkozobý Aythya collaris 5
Polák chocholačka Aythya fuligula 17
Polák kaholka Aythya marila 16
Polák vlnkovaný Aythya affinis 3
Kajka bělohlavá Polysticta stelleri 5
Kajka královská Somateria spectabilis 7
Kajka mořská Somateria mollissima 15
Kačka strakatá Histrionicus histrionicus 3
Turpan pestrozobý Melanitta perspicillata 2
Turpan hnědý Melanitta fusca 16
Turpan sibiřský Melanitta stejnegeri 2
Turpan černý Melanitta nigra 13
Turpan žlutozobý Melanitta americana 2
Hoholka lední Clangula hyemalis 15
Hohol bělavý Bucephala albeola 4
Hohol severní Bucephala clangula 17
Hohol islandský Bucephala islandica 1
Morčák malý Mergellus albellus 16
Morčák velký Mergus merganser 17
Morčák prostřední Mergus serrator 15
Kachnice kaštanová Oxyura jamaicensis 6
Kachnice bělohlavá Oxyura leucocephala 11
Perlička kropenatá Numida meleagris 2
Křepel kalifornský Callipepla californica 2
Křepel virginský Colinus virginianus 1
Jeřábek lesní Tetrastes bonasia 12
Bělokur rousný Lagopus lagopus 10
Bělokur horský Lagopus muta 8
Tetřev hlušec Tetrao urogallus 10
Tetřívek obecný Lyrurus tetrix 14
Tetřívek kavkazský Lyrurus mlokosiewiczi 5
Koroptev polní Perdix perdix 17
Bažant královský Syrmaticus reevesii 9
Bažant obecný Phasianus colchicus 17
Frankolín křepelčí Ortygornis pondicerianus 10
Frankolín obecný Francolinus francolinus 11
Velekur kavkazský Tetraogallus caucasicus 6
Velekur kaspický Tetraogallus caspius 9
Koroptev pouštní Ammoperdix griseogularis 9
Koroptev arabská Ammoperdix heyi 10
Křepelka polní Coturnix coturnix 15
Křepelka harlekýn Coturnix delegorguei 2
Orebice berberská Alectoris barbara 11
Orebice černohlavá Alectoris melanocephala 9
Orebice rudá Alectoris rufa 12
Orebice čukar Alectoris chukar 10
Orebice horská Alectoris graeca 11
Orebice Philbyova Alectoris philbyyi 2
Frankolín dvouostruhý Pternistis bicalcaratus 4
Lelek rezavokrký Caprimulgus ruficollis 10
Lelek lesní Caprimulgus europaeus 14
Lelek světlý Caprimulgus aegyptius 5
Lelek núbijský Caprimulgus nubicus 3
Lelek etiopský Caprimulgus poliocephalus 2
Rorýs africký Cypsiurus parvus 2
Rorýs velký Tachymarptis melba 13
Rorýs obecný Apus apus 18
Rorýs jednobarvý Apus unicolor 9
Rorýs šedohnědý Apus pallidus 13
Rorýs světlehrdlý Apus berliozi 1
Rorýs domovní Apus affinis 12
Rorýs kaferský Apus caffer 9
Drop velký Otis tarda 16
Drop hřívnatý Chlamydotis undulata 4
Drop obojkový Chlamydotis macqueenii 11
Drop malý Tetrax tetrax 10
Kukačka bělobrvá Centropus superciliosus 2
Kukačka chocholatá Clamator glandarius 11
Kukačka černobílá Clamator jacobinus 3
Kukačka koel Eudynamys scolopaceus 2
Kukačka obecná Cuculus canorus 17
Stepokur kirgizský Syrrhaptes paradoxus 1
Stepokur krásný Pterocles alchata 10
Stepokur hnědobřichý Pterocles exustus 9
Stepokur saharský Pterocles senegallus 11
Stepokur písečný Pterocles orientalis 11
Stepokur korunkatý Pterocles coronatus 7
Stepokur pruhovaný Pterocles lichtensteinii 10
Holub skalní/domácí Columba livia 18
Holub doupňák Columba oenas 18
Holub hřivnáč Columba palumbus 18
Holub madeirský Columba trocaz 3
Holub kanárský Columba bollii 5
Holub vavřínový Columba junoniae 5
Holub olivový Columba arquatrix 2
Hrdlička divoká Streptopelia turtur 17
Hrdlička temná Streptopelia lugens 2
Hrdlička východní Streptopelia orientalis 4
Hrdlička zahradní Streptopelia decaocto 18
Hrdlička chechtavá Streptopelia riseogrisea 5
Hrdlička červenooká Streptopelia semitorquata 2
Hrdlička senegalská Streptopelia senegalensis 15
Hrdlička kapská Oena capensis 11
Holub sahelský Treron waalia 10
Chřástal vodní Rallus aquaticus 17
Chřástal polní Crex crex 14
Chřástal kropenatý Porzana porzana 17
Slípka zelenonohá Gallinula chloropus 18
Lyska černá Fulica atra 18
Lyska hřebenatá Fulica cristata 10
Slípka modrá Porphyrio porphyrio 11
Slípka africká Porphyrio madagascariensis 3
Slípka šedohlavá Porphyrio poliocephalus 6
Chřástal nejmenší Zapornia pusilla 3
Chřástal malý Zapornia parva 15
Chřástal běloprsý Amauroornis phoenicurus 3
Jeřáb panenský Grus virgo 2
Jeřáb popelavý Grus grus 18
Potápka malá Tachybaptus ruficollis 16
Potápka rudokrká Podiceps grisegena 15
Potápka roháč Podiceps cristatus 17
Potápka žlutorohá Podiceps auritus 14
Potápka černokrká Podiceps nigricollis 15
Plameňák růžový Phoenicopterus roseus 15
Plameňák malý Phoeniconaias minor 6
Perepel malý Turnix sylvaticus 2
Dytík úhorní Burhinus oedicnemus 15
Dytík skvrnitý Burhinus capensis 10
Ústřičník velký Haematopus ostralegus 16
Pisila čáponohá Himantopus himantopus 17
Tenkozobec opačný Recurvirostra avosetta 17
Čejka chocholatá Vanellus vanellus 18
Čejka trnitá Vanellus spinosus 13
Čejka černoprsá Vanellus indicus 12
Keptuška stepní Vanellus gregarius 11
Keptuška běloocasá Vanellus leucurus 11
Kulík zlatý Pluvialis apricaria 18
Kulík pacifický Pluvialis fulva 8
Kulík hnědokřídlý Pluvialis dominica 3
Kulík bledý Pluvialis squatarola 16
Kulík písečný Charadrius hiaticula 18
Kulík říční Charadrius dubius 18
Kulík mořský Charadrius alexandrinus 15
Kulík tibetský Charadrius atrifrons 2
Kulík menší Charadrius mongolus 10
Kulík větší Charadrius leschenaultii 11
Kulík kaspický Charadrius asiaticus 4
Kulík hnědý Charadrius morinellus 14
Ostnák bažantí Hydrophasianus chirurgus 9
Koliha malá Numenius phaeopus 18
Koliha tenkozobá Numenius tenuirostris 1
Koliha velká Numenius arquata 16
Břehouš rudý Limosa lapponica 14
Břehouš černoocasý Limosa limosa 17
Kamenáček pestrý Arenaria interpres 17
Jespák rezavý Calidris canutus 15
Jespák bojovný Calidris pugnax 18
Jespáček ploskozobý Calidris falcinellus 14
Jespák klínoocasý Calidris acuminata 1
Jespák křivozobý Calidris ferruginea 17
Jespák šedý Calidris temminckii 17
Jespák písečný Calidris alba 16
Jespák obecný Calidris alpina 17
Jespák mořský Calidris maritima 12
Jespák malý Calidris minuta 17
Jespák tundrový Calidris fuscicollis 3
Jespák plavý Calidris subruficollis 2
Jespák skvrnitý Calidris melanotos 12
Jespák srostloprstý Calidris pusilla 1
Slukovec dlouhozobý Limnodromus scolopaceus 4
Slukovec krátkozobý Limnodromus griseus 2
Sluka lesní Scolopax rusticola 15
Slučka malá Lymnocryptes minimus 15
Bekasina sibiřská Gallinago stenura 9
Bekasina větší Gallinago media 14
Bekasina otavní Gallinago gallinago 17
Vodouš malý Xenus cinereus 12
Lyskonoh úzkozobý Phalaropus lobatus 14
Lyskonoh ploskozobý Phalaropus fulicaria 11
Pisík obecný Actitis hypoleucos 17
Pisík americký Actitis macularius 1
Vodouš kropenatý Tringa ochropus 18
Vodouš žlutonohý Tringa flavipes 6
Vodouš rudonohý Tringa totanus 18
Vodouš štíhlý Tringa stagnatilis 15
Vodouš bahenní Tringa glareola 18
Vodouš tmavý Tringa erythropus 16
Vodouš šedý Tringa nebularia 18
Vodouš velký Tringa melanoleuca 1
Pobřežník černobílý Dromas ardeola 10
Běhulík plavý Cursorius cursor 11
Ouhorlík stepní Glareola pratincola 13
Ouhorlík černokřídlý Glareola nordmanni 7
Nody obecný Anous stolidus 2
Racek tříprstý Rissa tridactyla 16
Racek Sabinův Xema sabini 3
Racek tenkozobý Chroicocephalus genei 14
Racek Bonapartův Chroicocephalus philadelphia 4
Racek chechtavý Chroicocephalus ridibundus 18
Racek malý Hydrocoloeus minutus 17
Racek zelenonohý Ichthyaetus audouinii 11
Racek černohlavý Ichthyaetus melanocephalus 16
Racek velký Ichthyaetus ichthyaetus 14
Racek bělooký Ichthyaetus leucophthalmus 13
Racek arabský Ichthyaetus hemprichii 13
Racek bouřní Larus canus 17
Racek kroužkozobý Larus delawarensis 4
Racek mořský Larus marinus 16
Racek šedokřídlý Larus glaucescens 1
Racek šedý Larus hyperboreus 13
Racek polární Larus glaucoides 8
Racek stříbřitý Larus argentatus 17
Racek americký Larus smithsonianus 1
Racek bělohlavý Larus cachinnans 18
Racek středomořský Larus michahellis 17
Racek arménský Larus armenicus 10
Racek kamčatský Larus schistisagus 1
Racek žlutonohý Larus fuscus 16
Rybák černozobý Gelochelidon nilotica 13
Rybák velkozobý Hydroprogne caspia 17
Rybák královský Thalasseus maximus 2
Rybák chocholatý Thalasseus bergii 11
Rybák oranžovozobý Thalasseus bengalensis 11
Rybák severní Thalasseus sandvicensis 15
Rybák malý Sternula albifrons 16
Rybák arabský Sternula saundersi 9
Rybák nejmenší Sternula antillarum 1
Rybák uzdičkový Onychoprion anaethetus 6
Rybák rajský Sterna dougallii 5
Rybák obecný Sterna hirundo 17
Rybák bělolící Sterna repressa 10
Rybák dlouhoocasý Sterna paradisaea 14
Rybák bahenní Chlidonias hybrida 14
Rybák bělokřídlý Chlidonias leucopterus 17
Rybák černý Chlidonias niger 16
Chaluha velká Stercorarius skua 10
Chaluha pomořská Stercorarius pomarinus 14
Chaluha příživná Stercorarius parasiticus 13
Chaluha malá Stercorarius longicaudus 14
Alkoun malý Alle alle 4
Alkoun tlustozobý Uria lomvia 10
Alkoun úzkozobý Uria aalge 13
Alka malá Alca torda 13
Alkoun obecný Cepphus grylle 14
Papuchalk severní Fratercula arctica 13
Faeton vlnkovaný Phaethon aethereus 4
Potáplice malá Gavia stellata 16
Potáplice severní Gavia arctica 16
Potáplice lední Gavia immer 14
Potáplice žlutozobá Gavia adamsii 7
Buřníček žlutonohý Oceanites oceanicus 2
Buřníček běločelý Pelagodroma marina 1
Albatros černobrvý Thalassarche melanophris 3
Buřňáček malý Hydrobates pelagicus 5
Buřňáček severní Hydrobates leucorhous 5
Buřňáček madeirský Hydrobates castro 2
Buřňák lední Fulmarus glacialis 11
Buřňák madeirský Pterodroma madeira 1
Buřňák desertský Pterodroma deserta 1
Buřňák šedý Calonectris diomedea 12
Buřňák atlantský Calonectris borealis 6
Buřňák temný Ardenna grisea 6
Buřňák velký Ardenna gravis 3
Buřňák severní Puffinus puffinus 7
Buřňák středomořský Puffinus yelkouan 7
Buřňák baleárský Puffinus mauretanicus 5
Buřňák ománský Puffinus persicus 7
Buřňák makaronéský Puffinus baroli 1
Buřňák Boydův Puffinus boydi 2
Buřňák Bulwerův Bulweria bulwerii 5
Buřňák arabský Bulweria fallax 5
Zejozob africký Anastomus lamelligerus 2
Čáp černý Ciconia nigra 17
Čáp simbil Ciconia abdimii 6
Čáp bílý Ciconia ciconia 17
Terej bílý Morus bassanus 13
Terej maskový Sula dactylatra 9
Terej červenonohý Sula sula 3
Terej žlutonohý Sula leucogaster 10
Kormorán malý Microcarbo pygmaeus 15
Kormorán arabský Phalacrocorax nigrogularis 10
Kormorán velký Phalacrocorax carbo 17
Kormorán chocholatý Gulosus aristotelis 13
Ibis posvátný Threskiornis aethiopicus 5
Ibis skalní Geronticus eremita 9
Ibis hnědý Plegadis falcinellus 13
Kolpík bílý Platalea leucorodia 16
Bukač velký Botaurus stellaris 14
Bukač severoamerický Botaurus lentiginosus 2
Bukáček malý Ixobrychus minutus 16
Bukáček žlutonohý Ixobrychus sinensis 5
Bukáček trpasličí Ixobrychus sturmii 2
Kvakoš noční Nycticorax nycticorax 17
Volavka proměnlivá Butorides striata 10
Volavka vlasatá Ardeola ralloides 15
Volavka hnědohřbetá Ardeola grayii 9
Volavka rusohlavá Bubulcus ibis 16
Volavka popelavá Ardea cinerea 17
Volavka červená Ardea purpurea 16
Volavka bílá Ardea alba 17
Volavka prostřední Ardea intermedia 8
Volavka stříbřitá Egretta garzetta 17
Volavka přímořská Egretta gularis 11
Kladivouš africký Scopus umbretta 3
Pelikán bílý Pelecanus onocrotalus 14
Pelikán africký Pelecanus rufescens 2
Pelikán kadeřavý Pelecanus crispus 11
Orlovec říční Pandion haliaetus 17
Luněc šedý Elanus caeruleus 15
Orlosup bradatý Gypaetus barbatus 9
Sup mrchožravý Neophron percnopterus 13
Včelojed lesní Pernis apivorus 16
Včelojed chocholatý Pernis ptilorhynchus 11
Sup krahujový Gyps rueppellii 1
Sup bělohlavý Gyps fulvus 16
Sup hnědý Aegypius monachus 12
Sup ušatý Torgos tracheliotus 10
Orlík krátkoprstý Circaetus gallicus 14
Orel křiklavý Clanga pomarina 16
Orel volavý Clanga clanga 13
Orel nejmenší Hieraaetus pennatus 13
Orel stepní Aquila nipalensis 12
Orel iberský Aquila adalberti 11
Orel královský Aquila heliaca 16
Orel skalní Aquila chrysaetos 14
Orel damaní Aquila verreauxii 9
Orel jestřábí Aquila fasciata 12
Krahujec šikra Accipiter badius 4
Krahujec krátkoprstý Accipiter brevipes 7
Krahujec obecný Accipiter nisus 17
Jestřáb lesní Accipiter gentilis 17
Moták pochop Circus aeruginosus 18
Moták pilich Circus cyaneus 18
Moták severoamerický Circus hudsonius 1
Moták stepní Circus macrourus 16
Moták lužní Circus pygargus 17
Luňák červený Milvus milvus 18
Luňák hnědý Milvus migrans 17
Luňák žlutozobý Milvus aegyptius 3
Orel mořský Haliaeetus albicilla 17
Káně rousná Buteo lagopus 17
Káně bělochvostá Buteo rufinus 14
Káně lesní Buteo buteo 18
Sova pálená Tyto alba 12
Sýc rousný Aegolius funereus 14
Sýček brahmínský Athene brama 1
Sýček obecný Athene noctua 16
Sovice krahujová Surnia ulula 11
Kulíšek nejmenší Glaucidium passerinum 15
Výreček malý Otus scops 15
Výreček kyperský Otus cyprius 1
Výreček plavý Otus brucei 10
Výreček arabský Otus pamelae 9
Kalous ušatý Asio otus 17
Kalous pustovka Asio flammeus 17
Kalous africký Asio capensis 6
Výr velký Bubo bubo 16
Výr bledý Bubo ascalaphus 5
Výr arabský Bubo milesi 8
Puštík obecný Strix aluco 16
Puštík maghrebský Strix mauritanica 2
Puštík pouštní Strix hadorami 8
Puštík ománský Strix butleri 1
Puštík bělavý Strix uralensis 12
Puštík vousatý Strix nebulosa 7
Dudek chocholatý Upupa epops 17
Zoborožec šedý Lophoceros nasutus 3
Mandelík indický Coracias benghalensis 11
Mandelík sahelský Coracias abyssinicus 2
Mandelík hajní Coracias garrulus 14
Ledňáček hnědohlavý Halcyon smyrnensis 11
Ledňáček šedohlavý Halcyon leucocephala 2
Ledňáček obojkový Todiramphus chloris 1
Ledňáček říční Alcedo atthis 18
Rybařík pruhoprsý Megaceryle alcyon 2
Rybařík jižní Ceryle rudis 12
Vlha sahelská Merops viridissimus 3
Vlha arabská Merops cyanophrys 7
Vlha indická Merops orientalis 7
Vlha modrolící Merops persicus 12
Vlha pestrá Merops apiaster 17
Krutihlav obecný Jynx torquilla 17
Datlík tříprstý Picoides tridactylus 14
Strakapoud arabský Dendrocoptes dorae 2
Strakapoud prostřední Dendrocoptes medius 17
Datel šedoprsý Dendropicos goertae 1
Strakapoud malý Dryobates minor 18
Strakapoud jižní Dendrocopos syriacus 15
Strakapoud velký Dendrocopos major 17
Strakapoud bělohřbetý Dendrocopos leucotos 12
Datel černý Dryocopus  martius 18
Žluna zelená Picus viridis 18
Žluna iberská Picus sharpei 9
Žluna africká Picus vaillantii 6
Žluna šedá Picus canus 18
Poštolka jižní Falco naumanni 14
Poštolka obecná Falco tinnunculus 18
Poštolka rudonohá Falco vespertinus 15
Poštolka amurská Falco amurensis 2
Ostříž jižní Falco eleonorae 9
Ostříž arabský Falco concolor 5
Dřemlík tundrový Falco columbarius 14
Ostříž lesní Falco subbuteo 17
Raroh jižní Falco biarmicus 9
Raroh velký Falco cherrug 14
Raroh lovecký Falco rusticolus 7
Sokol stěhovavý Falco peregrinus 17
Mníšek šedý Myiopsitta monachus 7
Aratinga černohlavý Aratinga nenday 1
Aratinga červenolící Psittacara erythrogenys 1
Alexandr velký Psittacula eupatria 7
Alexandr malý Psittacula krameri 14
Čagra černotemenný Tchagra senegalus 10
Ťuhýk šedý Lanius excubitor 18
Ťuhýk iberský Lanius meridionalis 12
Ťuhýk běločelý Lanius nubicus 12
Ťuhýk menší Lanius minor 15
Ťuhýk rudohlavý Lanius senator 15
Ťuhýk mongolský Lanius isabellinus 9
Ťuhýk obecný Lanius collurio 17
Ťuhýk turkestánský Lanius phoenicuroides 6
Ťuhýk hnědý Lanius cristatus 5
Zelenáček červenooký Vireo olivaceus 2
Žluva hajní Oriolus oriolus 17
Lejskovec africký Terpsiphone viridis 11
Sojka zlověstná Perisoreus infaustus 12
Sojka obecná Garrulus glandarius 17
Straka iberská Cyanopica cooki 12
Straka obecná Pica pica 18
Straka severoafrická Pica mauritanica 9
Straka asirská Pica asirensis 2
Ořešník kropenatý Nucifraga caryocatactes 16
Kavče červenozobé Pyrrhocorax pyrrhocorax 12
Kavče žlutozobé Pyrrhocorax graculus 14
Kavka obecná Coloeus monedula 18
Vrána domácí Corvus splendens 12
Havran polní Corvus frugilegus 17
Vrána černá Corvus corone 18
Vrána šedá Corvus cornix 17
Pěnice Humeova Sylvia althaea 1
Krkavec hnědokrký Corvus ruficollis 13
Krkavec velký Corvus corax 18
Krkavec krátkoocasý Corvus rhipidurus 11
Brkoslav severní Bombycilla garrulus 15
Hedvábník šedý Hypocolius ampelinus 6
Sýkora uhelníček Periparus ater 18
Sýkora parukářka Lophophanes cristatus 18
Sýkora temná Poecile lugubris 12
Sýkora laponská Poecile cinctus 11
Sýkora babka Poecile palustris 18
Sýkora lužní Poecile montanus 17
Sýkora modrá Cyanistes teneriffae 12
Sýkora modřinka Cyanistes caeruleus 18
Sýkora azurová Cyanistes cyanus 3
Sýkora koňadra Parus major 18
Moudivláček lužní Remiz pendulinus 17
Sýkořice vousatá Panurus biarmicus 17
Skřivan dudkovitý Alaemon alaudipes 11
Skřivan tlustozobý Ramphocoris clotbey 10
Skřivan pouštní Ammomanes deserti 12
Skřivan pruhoocasý Ammomanes cinctura 10
Skřivan obojkový Eremopterix nigriceps 12
Skřivan zpěvný Mirafra javanica 5
Skřivan lesní Lullula arborea 16
Skřivan východní Alauda gulgula 3
Skřivan polní Alauda arvensis 17
Chocholouš vavřínový Galerida theklae 13
Chocholouš obecný Galerida cristata 17
Chocholouš maghrebský Galerida macrorhyncha 6
Skřivan ouškatý Eremophila alpestris 12
Skřivan růžkatý Eremophila bilopha 11
Skřivánek adenský Calandrella eremica 2
Skřivánek krátkoprstý Calandrella brachydactyla 14
Kalandra dvouskvrnná Melanocorypha bimaculata 11
Kalandra zpěvná Melanocorypha calandra 12
Skřivan Dupontův Chersophilus duponti 7
Skřivánek bledý Eremalauda dunni 3
Skřivánek menší Alaudala rufescens 10
Skřivánek turkestánský Alaudala heinei 6
Bulbul červenouchý Pycnonotus jocosus 2
Bulbul šupinkový Pycnonotus cafer 8
Bulbul bělouchý Pycnonotus leucotis 12
Bulbul arabský Pycnonotus xanthopygos 14
Bulbul zahradní Pycnonotus barbatus 11
Břehule říční Riparia riparia 16
Břehule hnědohrdlá Riparia paludicola 7
Břehule skalní Hirundo rupestris 13
Břehule světlehnědá Ptyonoprogne obsoleta 13
Vlaštovka obecná Hirundo rustica 18
Jiřička obecná Delichon urbicum 18
Vlaštovka skalní Cecropis daurica 14
Cetie jižní Cettia cetti 14
Priniovec křovinný Scotocerca inquieta 11
Mlynařík dlouhoocasý Aegithalos caudatus 18
Budníček lesní Phylloscopus sibilatrix 16
Budníček západní Phylloscopus bonelli 11
Budníček balkánský Phylloscopus orientalis 12
Budníček altajský Phylloscopus humei 3
Budníček pruhohlavý Phylloscopus inornatus 13
Budníček zlatohlavý Phylloscopus proregulus 5
Budníček tlustozobý Phylloscopus schwarzi 3
Budníček temný Phylloscopus fuscatus 2
Budníček perský Phylloscopus neglectus 9
Budníček větší Phylloscopus trochilus 18
Budníček černonohý Phylloscopus sindianus 8
Budníček kanárský Phylloscopus canariensis 7
Budníček menší Phylloscopus collybita 18
Budníček iberský Phylloscopus ibericus 6
Budníček zelenokřídlý Phylloscopus umbrovirens 2
Budníček žlutavý Phylloscopus nitidus 7
Budníček zelený Phylloscopus trochiloides 12
Budníček severní Phylloscopus borealis 7
Rákosník velký Acrocephalus arundinaceus 17
Rákosník hlučnohlasý Acrocephalus stentoreus 12
Rákosník tamaryškový Acrocephalus melanopogon 12
Rákosník ostřicový Acrocephalus paludicola 10
Rákosník proužkovaný Acrocephalus schoenobaenus 17
Rákosník plavý Acrocephalus agricola 10
Rákosník pokřovní Acrocephalus dumetorum 10
Rákosník obecný Acrocephalus scirpaceus 16
Rákosník zpěvný Acrocephalus palustris 17
Sedmihlásek malý Iduna caligata 3
Sedmihlásek šedý Hippolais pallida 11
Sedmihlásek západní Iduna opaca 10
Sedmihlásek pustinný Hippolais languida 10
Sedmihlásek olivový Hippolais olivetorum 9
Sedmihlásek švitořivý Hippolais polyglotta 14
Sedmihlásek hajní Hippolais icterina 18
Cvrčilka pruhovaná Helopsaltes certhiola 1
Cvrčilka říční Locustella fluviatilis 16
Cvrčilka slavíková Locustella luscinioides 17
Cvrčilka zelená Locustella naevia 17
Cistovník rákosníkový Cisticola juncidis 15
Prinie obecná Prinia gracilis 12
Prinie jihoasijská Prinia lepida 7
Prinie cvrčkohlasá Spiloptila clamans 3
Pěnice černohlavá Sylvia atricapilla 18
Pěnice slavíková Sylvia borin 18
Pěnice vlašská Curruca nisoria 16
Pěnice pokřovní Curruca curruca 18
Pěnice jemenská Curruca buryi 2
Pěnice arabská Curruca leucomelaena 10
Pěnice mistrovská Curruca hortensis 10
Pěnice dlouhozobá Curruca crassirostris 12
Pěnice pouštní Curruca deserti 7
Pěnice malá Curruca nana 11
Pěnice severoafrická Curruca deserticola 11
Pěnice černolící Curruca mystacea 11
Pěnice turecká Curruca ruppeli 12
Pěnice kyperská Curruca melanothorax 4
Pěnkavák sněžný Montifringilla nivalis 13
Pěnice bělohrdlá Curruca melanocephala 16
Pěnice západní Curruca iberiae 6
Pěnice ligurská Curruca subalpina 3
Pěnice vousatá Curruca cantillans 13
Pěnice hnědokřídlá Curruca communis 18
Pěnice brýlatá Curruca conspicillata 13
Pěnice sardinská Curruca sarda 2
Pěnice kaštanová Curruca undata 12
Pěnice baleárská Curruca balearica 1
Kruhoočko etiopské Zosterops abyssinicus 11
Mesie čínská Leiothrix lutea 2
Argie irácká Argya altirostris 10
Argie afghánská Argya huttoni 4
Argie akáciová Argya fulva 11
Argie arabská Argya squamiceps 12
Králíček ohnivý Regulus ignicapilla 18
Králíček obecný Regulus regulus 18
Králíček madeirský Regulus madeirensis 4
Střízlík obecný Troglodytes troglodytes 18
Brhlík turecký Sitta krueperi 11
Brhlík americký Sitta canadensis 2
Brhlík korsický Sitta whiteheadi 2
Brhlík skalní Sitta neumayer 15
Brhlík dlouhozobý Sitta tephronota 10
Brhlík lesní Sitta europaea 18
Zedníček skalní Tichodroma muraria 17
Šoupálek dlouhoprstý Certhia familiaris 18
Šoupálek krátkoprstý Certhia brachydactyla 16
Majna chocholatá Acridotheres cristatellus 1
Majna břehová Acridotheres ginginianus 6
Majna obecná Acridotheres tristis 14
Majna barmská Acridotheres burmannicus 2
Špaček indomalajský Gracupica contra 1
Špaček růžový Pastor roseus 13
Špaček obecný Sturnus vulgaris 18
Špaček černý Sturnus unicolor 13
Špaček laločnatý Creatophora cinerea 3
Špaček Tristramův Onychognathus tristramii 13
Drozd zpěvný Turdus philomelos 18
Drozd brávník Turdus viscivorus 18
Drozd cvrčala Turdus iliacus 16
Kos černý Turdus merula 18
Drozd jemenský Turdus menachensis 2
Drozd kvíčala Turdus pilaris 18
Kos horský Turdus torquatus 14
Drozd rezavokřídlý Turdus eunomus 2
Pěvec černý Cercotrichas podobe 7
Pěvec ryšavý Cercotrichas galactotes 11
Lejsek šedý Muscicapa striata 18
Lejsek středomořský Muscicapa tyrrhenica 2
Červenka obecná Erithacus rubecula 18
Iranie bělohrdlá Irania gutturalis 10
Slavík tmavý Luscinia luscinia 14
Slavík obecný Luscinia megarhynchos 17
Slavík modráček Luscinia svecica 17
Lejsek malý Ficedula parva 15
Lejsek černokrký Ficedula semitorquata 6
Lejsek atlaský Ficedula speculigera 1
Lejsek černohlavý Ficedula hypoleuca 16
Lejsek bělokrký Ficedula albicollis 17
Modruška tajgová Tarsiger cyanurus 6
Rehek domácí Phoenicurus ochruros 18
Rehek zahradní Phoenicurus phoenicurus 18
Rehek severoafrický Phoenicurus moussieri 11
Rehek bělokřídlý Phoenicurus erythrogastrus 6
Skalník malý Monticola rufocinereus 2
Skalník zpěvný Monticola saxatilis 13
Skalník modrý Monticola solitarius 15
Bramborníček hnědý Saxicola rubetra 18
Bramborníček africký Saxicola torquatus 2
Bramborníček sibiřský Saxicola maurus 8
Bramborníček černohlavý Saxicola rubicola 18
Bramborníček kanárský Saxicola dacotiae 4
Bělořit šedý Oenanthe oenanthe 17
Bělořit černohrdlý Oenanthe seebohmi 5
Bělořit rezavoprsý Oenanthe bottae 2
Bělořit plavý Oenanthe isabellina 11
Bělořit kápový Oenanthe monacha 10
Bělořit pouštní Oenanthe deserti 13
Bělořit okrový Oenanthe hispanica 13
Bělořit bělohlavý Oenanthe pleschanka 10
Bělořit škraboškový Oenanthe melanoleuca 8
Bělořit kyperský Oenanthe cypriaca 1
Bělořit šedohlavý Oenanthe moesta 10
Skalníček černoocasý Oenanthe melanura 13
Bělořit proměnlivý Oenanthe picata 1
Bělořit skalní Oenanthe finschii 11
Bělořit maghrebský Oenanthe halophila 4
Bělořit černohřbetý Oenanthe lugens 12
Bělořit bělobrvý Oenanthe xanthoprymna 6
Bělořit perský Oenanthe chrysopygia 10
Bělořit pustinný Oenanthe leucopyga 13
Bělořit černohlavý Oenanthe albonigra 10
Bělořit černý Oenanthe leucura 12
Bělořit arabský Oenanthe lugentoides 10
Skorec vodní Cinclus cinclus 16
Strdimil nilský Hedydipna metallica 10
Strdimil nádherný Cinnyris pulchellus 1
Strdimil palestinský Cinnyris osea 11
Strdimil zářivý Cinnyris habessinicus 11
Strdimil fialový Cinnyris asiaticus 12
Vrabec plavý Carpospiza brachydactyla 12
Vrabec skalní Petronia petronia 12
Vrabec hnědoramenný Gymnoris xanthocollis 10
Vrabec polní Passer montanus 18
Vrabec pokřovní Passer hispaniolensis 16
Vrabec italský Passer italiae 12
Vrabec domácí Passer domesticus 18
Vrabec kapverdský Passer iagoensis 1
Vrabec pouštní Passer simplex 8
Vrabec moabský Passer moabiticus 11
Snovač etiopský Ploceus galbula 11
Snovač černohlavý Ploceus melanocephalus 4
Snovač jihoasijský Ploceus manyar 2
Snovač africký Euplectes afer 3
Stříbrozobka zpěvná Euodice cantans 11
Stříbrozobka indická Euodice malabarica 11
Panenka muškátová Lonchura punctata 1
Astrild oranžovolící Estrilda melpoda 1
Astrild vlnkovaný Estrilda astrild 10
Astrild sahelský Estrilda troglodytes 1
Astrild arabský Estrilda rufibarba 2
Tygříček tečkovaný Amandava amandava 5
Vdovka černobílá Vidua macroura 3
Pěvuška podhorní Prunella collaris 14
Pěvuška skalní Prunella ocularis 10
Pěvuška modrá Prunella modularis 17
Konipas luční Motacilla flava 17
Konipas citronový Motacilla citreola 16
Konipas horský Motacilla cinerea 18
Konipas bílý Motacilla alba 18
Linduška velká Anthus richardi 2
Linduška mongolská Anthus godlewskii 1
Linduška úhorní Anthus campestris 16
Linduška dlouhozobá Anthus similis 10
Linduška luční Anthus pratensis 17
Linduška lesní Anthus trivialis 17
Linduška olivová Anthus hodgsoni 1
Linduška rudokrká Anthus cervinus 15
Linduška horská Anthus spinoletta 17
Linduška skalní Anthus petrosus 14
Linduška kanárská Anthus berthelotii 10
Pěnkava obecná Fringilla coelebs 18
Pěnkava africká Fringilla spodiogenys 3
Pěnkava madeirská Fringilla maderensis 1
Pěnkava pankanárská Fringilla canariensis 3
Pěnkava tenerifská Fringilla teydea 7
Pěnkava kanárská Fringilla polatzeki 3
Pěnkava jikavec Fringilla montifringilla 17
Dlask tlustozobý Coccothraustes coccothraustes 17
Hýl křivčí Pinicola enucleator 9
Hýl obecný Pyrrhula pyrrhula 18
Hýl růžovokřídlý Rhodopechys sanguineus 10
Hýl atlaský Rhodopechys alienus 5
Hýl trubač Bucanetes githaginea 12
Hýl mongolský Bucanetes mongolicus 2
Hýl rudý Erythrina erythrina 14
Hýl velký Carpodacus rubicilla 7
Hýl sinajský Carpodacus synoicus 6
Zvonek zelený Chloris chloris 18
Hýl černozobý Rhodospiza obsoleta 11
Stehlíkovec arabský Rhynchostruthus percivali 10
Zvonohlík arabský Crithagra rothschildi 2
Zvonohlík jemenský Crithagra menachensis 9
Konopka žlutozobá Linaria flavirostris 15
Konopka obecná Linaria cannabina 17
Konopka šedohlavá Linaria yemenensis 2
Čečetka zimní Acanthis flammea 16
Čečetka tmavá Acanthis cabaret 14
Čečetka bělavá Acanthis hornemanni 11
Křivka velká Loxia pytyopsittacus 6
Křivka skotská Loxia scotica 1
Křivka obecná Loxia curvirostra 18
Křivka bělokřídlá Loxia leucoptera 3
Stehlík obecný Carduelis carduelis 18
Zvonohlík citronový Carduelis citrinella 7
Zvonohlík korsický Carduelis corsicana 2
Zvonohlík královský Serinus pusillus 11
Zvonohlík zahradní Serinus serinus 18
Zvonohlík levantský Serinus syriacus 4
Kanár divoký Serinus canaria 10
Čížek lesní Spinus spinus 18
Ostružka severní Calcarius lapponicus 13
Sněhule severní Plectrophenax nivalis 14
Strnad luční Emberiza calandra 18
Strnad obecný Emberiza citrinella 18
Strnad bělohlavý Emberiza leucocephalos 1
Strnad viničný Emberiza cia 14
Strnad pustinný Emberiza buchanani 5
Strnad šedý Emberiza cineracea 10
Strnad zahradní Emberiza hortulana 13
Strnad šedokrký Emberiza caesia 11
Strnad cvrčivý Emberiza cirlus 15
Strnad pruhovaný Emberiza striolata 11
Strnad saharský Emberiza sahari 11
Strnad skalní Emberiza tahapisi 11
Strnad malinký Emberiza pusilla 12
Strnad tajgový Emberiza rustica 6
Strnad obojkový Emberiza aureola 2
Strnad černohlavý Emberiza melanocephala 13
Strnad rákosní Emberiza schoeniclus 18
Trupiál baltimorský Icterus galbula 3
Lesňáček jedlovcový Setophaga fusca 1
Lesňáček zlatotemenný Setophaga aestiva 2
Celkem 8410