Husa velká (Anser anser) |
Litvínov (Růžodol) 22.1 |
29.01.2019 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
VN Nechranice 15.12. |
28.12.2019 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
Olomouc (Chomoutov) 10.2. |
11.02.2019 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
Olomoucký k. 7.1. |
08.01.2019 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
Pokrok, Osek 23.1. |
29.01.2019 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
Majetín,OL 29.4. |
30.04.2019 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
Olomouc 4.5. |
05.05.2019 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
Tovačov 11.3. |
17.03.2019 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
PR Malhostický r. - Rtyně nad Bílinou 5.11. |
28.12.2019 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
Šternberk 18.2. |
19.02.2019 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
Olomouc (Černovír) 10.2. |
11.02.2019 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
Tovačov 11.3. |
17.03.2019 |
Polák velký (Aythya ferina) |
Tovačov 11.3. |
17.03.2019 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
Tovačov 11.3. |
17.03.2019 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
Milada 21.1. |
29.01.2019 |
Turpan černý (Melanitta nigra) |
Milada 20.12. |
28.12.2019 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
Milada 21.1. |
29.01.2019 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
Milada 21.1. |
29.01.2019 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
Ostrava (Koblov) 2.1. |
03.01.2019 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
Milada 20.12. |
28.12.2019 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
Hlušovice, OL 17.1. |
17.01.2019 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
Olomouc (Nový Svět) 3.1. |
03.01.2019 |
Frankolín obecný (Francolinus francolinus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Koroptev arabská (Ammoperdix heyi) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Orebice čukar (Alectoris chukar) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) |
Opavsko 16.6. |
08.07.2019 |
Rorýs velký (Tachymarptis melba) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rorýs šedohnědý (Apus pallidus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rorýs domovní (Apus affinis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Drop velký (Otis tarda) |
Prostějovsko 17.8. |
23.08.2019 |
Drop obojkový (Chlamydotis macqueenii) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kukačka chocholatá (Clamator glandarius) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
Tovačov 20.4. |
23.04.2019 |
Stepokur pruhovaný (Pterocles lichtensteinii) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
Bystročice, OL 15.1. |
15.01.2019 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
Olomouc (Slavonín) 24.2. |
27.02.2019 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
Opavsko 11.5 |
13.05.2019 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Hrdlička senegalská (Streptopelia senegalensis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Hrdlička kapská (Oena capensis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Chřástal polní (Crex crex) |
Tovačov 19/20.5 |
20.05.2019 |
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) |
Tovačov 16.4. |
19.04.2019 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
Milada 21.1. |
29.01.2019 |
Lyska černá (Fulica atra) |
Tovačov 11.3. |
17.03.2019 |
Chřástal nejmenší (Zapornia pusilla) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Chřástal malý (Zapornia parva) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
Újezd (Rybníček) 16.2. |
16.02.2019 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
VN Nechranice 15.12. |
28.12.2019 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
Milada 21.1. |
29.01.2019 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
jezero Most 15.12. |
28.12.2019 |
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
Skrbeň, OL 25.2. |
27.02.2019 |
Čejka trnitá (Vanellus spinosus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
Charváty (Drahlov) 28.2. |
17.03.2019 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
VN Rozkoš 23.3. |
24.03.2019 |
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) |
Olomouc (Topolany) 25.8. |
28.09.2019 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
Tovačov 12.8. |
23.08.2019 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Jespák písečný (Calidris alba) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) |
Tovačov 17.3. |
17.03.2019 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) |
Radovesická výsypka 21.10. |
28.12.2019 |
Bekasina větší (Gallinago media) |
Klopotovice 21.9. |
28.09.2019 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
Olomouc 11.3. |
17.03.2019 |
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) |
Hlučínská štěrkovna 2.1. |
03.01.2019 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Běhulík plavý (Cursorius cursor) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Racek tenkozobý (Chroicocephalus genei) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
Ostrava (Hrušov) 2.1. |
03.01.2019 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
Bystročice, OL 15.5. |
20.05.2019 |
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Racek bělooký (Ichthyaetus leucophthalmus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Racek bouřní (Larus canus) |
Bohumín (Vrbice) 2.1. |
03.01.2019 |
Racek mořský (Larus marinus) |
VN Modlany - Staré Srbice 10.12. |
28.12.2019 |
Racek šedý (Larus hyperboreus) |
Most (Starý Most) 24.1. |
29.01.2019 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
Bohumín (Vrbice) 2.1. |
03.01.2019 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
Olomouc (Nové Sady) 2.1. |
03.01.2019 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Racek arménský (Larus armenicus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rybák černozobý (Gelochelidon nilotica) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rybák malý (Sternula albifrons) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
Tovačov 29.4. |
30.04.2019 |
Potáplice malá (Gavia stellata) |
VN Nechranice 15.12. |
28.12.2019 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
Milada 21.1. |
29.01.2019 |
Potáplice lední (Gavia immer) |
Milada 21.1. |
29.01.2019 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
Třebovice, UO 23.3. |
24.03.2019 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
Hlučínské štěrkovna 2.1. |
03.01.2019 |
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
Milada 21.1. |
29.01.2019 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Volavka proměnlivá (Butorides striata) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
Olomoucký k. 7.1. |
08.01.2019 |
Volavka červená (Ardea purpurea) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
Olomouc - Nový Dvůr 14.2. |
15.02.2019 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Luněc šedý (Elanus caeruleus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Sup mrchožravý (Neophron percnopterus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
Opava 10.5. |
13.05.2019 |
Včelojed chocholatý (Pernis ptilorhynchus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Orel křiklavý (Clanga pomarina) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Orel volavý (Clanga clanga) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Orel nejmenší (Hieraaetus pennatus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Orel stepní (Aquila nipalensis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Orel skalní (Aquila chrysaetos) |
Luboměř p. Strážnou, OL |
27.02.2019 |
Orel jestřábí (Aquila fasciata) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
Olomoucký k. 7.1. |
08.01.2019 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
Milada 21.1. |
29.01.2019 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
Hrubčice 17.3. |
17.03.2019 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
Radovesická výsypka 21.1. |
29.01.2019 |
Moták stepní (Circus macrourus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
Příkazy, OL 2.5. |
05.05.2019 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
Vrbátky |
09.06.2019 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
Přáslavice, OL 1.2. |
01.02.2019 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
Bystročice, OL 15.1. |
15.01.2019 |
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Sova pálená (Tyto alba) |
okr. Olomouc 9.2. |
11.02.2019 |
Sýc rousný (Aegolius funereus) |
Velké Karlovice 1.10. (chycen) |
28.12.2019 |
Sýček obecný (Athene noctua) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) |
Šternbersko 18.2. |
19.02.2019 |
Výreček malý (Otus scops) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
Olomouc (Neředín) 4.1. |
08.01.2019 |
Kalous pustovka (Asio flammeus) |
Olomoucký k. 7.1. |
08.01.2019 |
Výr velký (Bubo bubo) |
Šternbersko 18.2. |
19.02.2019 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
Šternbersko 18.2. |
19.02.2019 |
Puštík ománský (Strix butleri) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Puštík bělavý (Strix uralensis) |
Beskydy 26.2. |
27.02.2019 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Ledňáček hnědohlavý (Halcyon smyrnensis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
|
08.04.2019 |
Rybařík jižní (Ceryle rudis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vlha indická (Merops orientalis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
PR Království, Grygov (OL) 14.2. |
15.02.2019 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
Olomoucký k. 7.1. |
08.01.2019 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Žluna šedá (Picus canus) |
PR Doubrava, Stavenice 16.2. |
16.02.2019 |
Poštolka jižní (Falco naumanni) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) |
Olomouc (Topolany) 17.5. |
20.05.2019 |
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) |
Tovačov 7.10. |
28.12.2019 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
Opavsko 10.5. |
13.05.2019 |
Raroh velký (Falco cherrug) |
28.2. okr. Olomouc |
17.03.2019 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
Medlov (Zadní Újezd) 16.2. |
16.02.2019 |
Mníšek šedý (Myiopsitta monachus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Alexandr malý (Psittacula krameri) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
Olomouc (Nový Dvůr) 7.1. |
08.01.2019 |
Ťuhýk běločelý (Lanius nubicus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
Krčmaň, OL 16.5. |
20.05.2019 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
Krčmaň, OL 1.5. |
05.05.2019 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Straka obecná (Pica pica) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
Pohořany, OL 8.8. |
23.08.2019 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
Olomouc (Týneček) 1.1. |
02.01.2019 |
Vrána domácí (Corvus splendens) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
Ostrava (Petřkovice) 2.1. |
03.01.2019 |
Vrána černá (Corvus corone) |
Litvínov (Růžodol) 24.1. |
29.01.2019 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
Ostrava (Hrušov) 2.1. |
03.01.2019 |
Krkavec hnědokrký (Corvus ruficollis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
Velká Bystřice, OL 5.1. |
08.01.2019 |
Krkavec krátkoocasý (Corvus rhipidurus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
Olomouc (Nová Ulice) 4.1. |
08.01.2019 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
Šternberk (Dalov), OL 17.1. |
17.01.2019 |
Sýkora temná (Poecile lugubris) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
Šternberk (Dalov), OL 17.1. |
17.01.2019 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
Olomouc (Nové Sady) 1.1. |
02.01.2019 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
Milada 21.1. |
29.01.2019 |
Skřivan dudkovitý (Alaemon alaudipes) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Skřivan pouštní (Ammomanes deserti) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
Olomouc (Nové Sady) 12.3. |
17.03.2019 |
Skřivan východní (Alauda gulgula) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
Osek (TP) 23.1. |
16.02.2019 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Bulbul arabský (Pycnonotus xanthopygos) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
Tovačov 29.4. |
30.04.2019 |
Břehule skalní (Hirundo rupestris) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Břehule světlehnědá (Ptyonoprogne obsoleta) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Cetie jižní (Cettia cetti) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Priniovec křovinný (Scotocerca inquieta) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
Olomouc-město 19.4. |
23.04.2019 |
Budníček balkánský (Phylloscopus orientalis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Budníček altajský (Phylloscopus humei) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
PP Hvězda, Litovel, OL 15.3. |
17.03.2019 |
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) |
Černava (1.050 m.) Ostružná 31.5. |
09.06.2019 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
Tovačov |
23.04.2019 |
Rákosník hlučnohlasý (Acrocephalus stentoreus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rákosník tamaryškový (Acrocephalus melanopogon) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
Dlouhá Loučka (Křivá), OL 19.5. |
20.05.2019 |
Sedmihlásek šedý (Hippolais pallida) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
Olomouc - Čechovy sady 27.4. |
30.04.2019 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
Újezd (Haukovice), OL 19.5. |
20.05.2019 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
Olomouc (Řepčín) 2.5. |
05.05.2019 |
Cistovník rákosníkový (Cisticola juncidis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Prinie obecná (Prinia gracilis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
Libavá-město, OL 13.5. |
13.05.2019 |
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pěnice dlouhozobá (Curruca crassirostris) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pěnice turecká (Curruca ruppeli) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pěnice bělohrdlá (Curruca melanocephala) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pěnice brýlatá (Curruca conspicillata) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Argie arabská (Argya squamiceps) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
Pec pod Sněžkou 23.3. |
24.03.2019 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
Olomouc (Nové Sady) 2.1. |
02.01.2019 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Brhlík skalní (Sitta neumayer) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
Šternberk - Horní Žleb, OL 17.1. |
17.01.2019 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
Olomouc (Černovír) 10.2. |
11.02.2019 |
Majna obecná (Acridotheres tristis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
Brno 20.2. |
27.02.2019 |
Špaček Tristramův (Onychognathus tristramii) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
Brno 20.2. |
27.02.2019 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
Světec 23.1. |
29.01.2019 |
Kos černý (Turdus merula) |
Olomouc (Nové Sady) 1.1. |
02.01.2019 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
Olomouc (Chválkovice) 1.1. |
02.01.2019 |
Kos horský (Turdus torquatus) |
Červenohorské sedlo 31.5. |
09.06.2019 |
Pěvec černý (Cercotrichas podobe) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pěvec ryšavý (Cercotrichas galactotes) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
Opava (Vávrovice) 10.5. |
20.05.2019 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Lejsek malý (Ficedula parva) |
Červehorské sedlo 19.8. |
23.08.2019 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
Tvarožná 15.5. |
20.05.2019 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
Bohumín (Vrbice) 2.1. |
03.01.2019 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Skalník modrý (Monticola solitarius) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
Horní Loděnice, OL 19.4. |
23.04.2019 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
Tovačov 17.3. |
17.03.2019 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Bělořit plavý (Oenanthe isabellina) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Bělořit pouštní (Oenanthe deserti) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Bělořit okrový (Oenanthe hispanica) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Skalníček černoocasý (Oenanthe melanura) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Bělořit skalní (Oenanthe finschii) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Bělořit perský (Oenanthe chrysopygia) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Bělořit pustinný (Oenanthe leucopyga) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Bělořit černohlavý (Oenanthe albonigra) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
Šternberk - Dolní Žleb, OL 17.1. |
17.01.2019 |
Strdimil palestinský (Cinnyris osea) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vrabec plavý (Carpospiza brachydactyla) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Vrabec pokřovní (Passer hispaniolensis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Vrabec moabský (Passer moabiticus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) |
Sněžka 23.3. |
24.03.2019 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
PP Hvězda, Litovel, OL 15.3. |
17.03.2019 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Konipas citronový (Motacilla citreola) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
Olomouc (Chomoutov) 11.3. |
17.03.2019 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
Medlov (Zadní Újezd) 16.2 |
16.02.2019 |
Linduška úhorní (Anthus campestris) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Linduška dlouhozobá (Anthus similis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
Velká Bystřice, OL 5.1. |
08.01.2019 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
Troubelice (Pískov) 16.2. |
16.02.2019 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
Olomouc (Týneček) 9.2. |
11.02.2019 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
03.01.2019 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Hýl rudý (Erythrina erythrina) |
Slezská Harta, Nová Pláň 26.5. |
09.06.2019 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Hýl černozobý (Rhodospiza obsoleta) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) |
VN Kateřina - Nové Modlany 2.12. |
28.12.2019 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
Přáslavice, OL 27.1. |
29.01.2019 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
Litvínov (Růžodol) 22.1. |
29.01.2019 |
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) |
Litvínov (Růžodol) 22.1. |
29.01.2019 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
PR Doubrava, Stavenice 16.2. |
16.02.2019 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
Vrbátky 17.3. |
17.03.2019 |
Zvonohlík levantský (Serinus syriacus) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Ostružka severní (Calcarius lapponicus) |
Příkazy, OL 3.3. |
17.03.2019 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
Krčmaň, OL 25.2. |
27.02.2019 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
Olomouc (Černovír) 1.1. |
02.01.2019 |
Strnad viničný (Emberiza cia) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Strnad šedokrký (Emberiza caesia) |
Izrael 03-04/2019 |
08.04.2019 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
Olomoucký k. 7.1. |
08.01.2019 |