Celkový počet druhů pozorovaných ve gWP členy Klubu 300

Druh Latinský název Počet pozorování
Husa polní Anser fabalis 9
Husa tundrová Anser serrirostris 10
Husa krátkozobá Anser brachyrhynchos 6
Husa velká Anser anser 11
Husa běločelá Anser albifrons 11
Husa malá Anser erythropus 7
Husa indická Anser indicus 3
Husa sněžní Anser caerulescens 1
Berneška velká Branta canadensis 11
Berneška malá Branta hutchinsii 4
Berneška tmavá Branta bernicla 10
Berneška bělolící Branta leucopsis 11
Berneška rudokrká Branta ruficollis 10
Labuť černá Cygnus atratus 1
Labuť velká Cygnus olor 11
Labuť malá Cygnus columbianus 10
Labuť zpěvná Cygnus cygnus 11
Husice nilská Alopochen aegyptiaca 11
Husice liščí Tadorna tadorna 11
Husice rezavá Tadorna ferruginea 11
Kachnička mandarinská Aix galericulata 11
Kachnička obojková Nettapus coromandelianus 8
Kopřivka obecná Anas strepera 11
Hvízdák eurasijský Anas penelope 11
Hvízdák americký Anas americana 3
Kachna divoká Anas platyrhynchos 11
Čírka modrokřídlá Anas discors 2
Lžičák pestrý Anas clypeata 10
Ostralka štíhlá Anas acuta 11
Čírka modrá Anas querquedula 11
Čírka obecná Anas crecca 11
Čírka karolínská Anas carolinensis 3
Čírka úzkozobá Anas angustirostris 9
Zrzohlávka rudozobá Netta rufina 11
Polák velký Aythya ferina 11
Polák malý Aythya nyroca 10
Polák proužkozobý Aythya collaris 4
Polák chocholačka Aythya fuligula 11
Polák kaholka Aythya marila 11
Kajka Stellerova Polysticta stelleri 4
Kajka královská Somateria spectabilis 6
Kajka mořská Somateria mollissima 11
Kačka strakatá Histrionicus histrionicus 1
Turpan hnědý Melanitta fusca 11
Turpan sibiřský Melanitta stejnegeri 2
Turpan černý Melanitta nigra 10
Turpan americký Melanitta americana 2
Hoholka lední Clangula hyemalis 11
Hohol bělavý Bucephala albeola 3
Hohol severní Bucephala clangula 11
Hohol islandský Bucephala islandica 1
Morčák malý Mergellus albellus 11
Morčák velký Mergus merganser 11
Morčák prostřední Mergus serrator 11
Kachnice kaštanová Oxyura jamaicensis 3
Kachnice bělohlavá Oxyura leucocephala 10
Jeřábek lesní Tetrastes bonasia 9
Tetřev hlušec Tetrao urogallus 9
Tetřívek obecný Tetrao tetrix 10
Tetřívek kavkazský Tetrao mlokosiewiczi 4
Bělokur horský Lagopus muta 7
Bělokur rousný Lagopus lagopus 8
Velekur kavkazský Tetraogallus caucasicus 5
Velekur kaspický Tetraogallus caspius 4
Orebice horská Alectoris graeca 8
Orebice čukar Alectoris chukar 9
Orebice berberská Alectoris barbara 8
Orebice rudá Alectoris rufa 11
Orebice černohlavá Alectoris melanocephala 8
Koroptev pouštní Ammoperdix griseogularis 4
Koroptev arabská Ammoperdix heyi 9
Frankolín obecný Francolinus francolinus 10
Frankolík křepelčí Francolinus pondicerianus 9
Frankolín dvouostruhý Pternistis bicalcaratus 4
Koroptev polní Perdix perdix 11
Křepelka polní Coturnix coturnix 11
Bažant královský Syrmaticus reevesii 7
Bažant obecný Phasianus colchicus 11
Potáplice malá Gavia stellata 11
Potáplice severní Gavia arctica 11
Potáplice lední Gavia immer 10
Potáplice žlutozobá Gavia adamsii 6
Buřňáček běločelý Pelagodroma marina 1
Buřňáček malý Hydrobates pelagicus 3
Buřňáček dlouhokřídlý Oceanodroma leucorhoa 5
Buřňák lední Fulmarus glacialis 8
Buřňák šedý Calonectris diomedea 9
Buřňák severoatlantský Calonectris borealis 4
Buřňák temný Ardenna grisea 4
Buřňák severní Puffinus puffinus 4
Buřňák středomořský Puffinus yelkouan 5
Buřňák baleárský Puffinus mauretanicus 4
Buřňák perský Puffinus persicus 6
Buřňák makaronéský Puffinus baroli 1
Buřňák Bulwerův Bulweria bulwerii 4
Buřňák arabský Bulweria fallax 5
Potápka malá Tachybaptus ruficollis 11
Potápka rudokrká Podiceps grisegena 10
Potápka roháč Podiceps cristatus 11
Potápka žlutorohá Podiceps auritus 10
Potápka černokrká Podiceps nigricollis 11
Plameňák růžový Phoenicopterus roseus 11
Plameňák malý Phoenicopterus minor 4
Faeton červenozobý Phaethon aethereus 3
Čáp černý Ciconia nigra 11
Čáp simbil Ciconia abdimii 3
Čáp bílý Ciconia ciconia 11
Ibis posvátný Threskiornis aethiopicus 4
Ibis skalní Geronticus eremita 8
Ibis hnědý Plegadis falcinellus 10
Kolpík bílý Platalea leucorodia 11
Bukač velký Botaurus stellaris 10
Bukač severoamerický Botaurus lentiginosus 2
Bukáček malý Ixobrychus minutus 11
Bukáček žlutonohý Ixobrychus sinensis 5
Bukáček trpasličí Ixobrychus sturmii 2
Kvakoš noční Nycticorax nycticorax 11
Volavka proměnlivá Butorides striata 9
Volavka vlasatá Ardeola ralloides 10
Volavka hnědohřbetá Ardeola grayii 8
Volavka rusohlavá Bubulcus ibis 11
Volavka popelavá Ardea cinerea 11
Volavka červená Ardea purpurea 11
Volavka bílá Egretta alba 11
Volavka prostřední Egretta intermedia 7
Volavka stříbřitá Egretta garzetta 11
Volavka západní Egretta gularis 10
Pelikán bílý Pelecanus onocrotalus 10
Pelikán kadeřavý Pelecanus crispus 9
Terej bílý Morus bassanus 10
Terej maskový Sula dactylatra 8
Terej červenonohý Sula sula 1
Terej žlutonohý Sula leucogaster 8
Kormorán malý Microcarbo pygmeus 11
Kormorán chocholatý Phalacrocorax aristotelis 10
Kormorán velký Phalacrocorax carbo 11
Kormorán arabský Phalacrocorax nigrogularis 9
Orlovec říční Pandion haliaetus 12
Luněc šedý Elanus caeruleus 11
Orlosup bradatý Gypaetus barbatus 8
Sup mrchožravý Neophron percnopterus 11
Včelojed lesní Pernis apivorus 11
Včelojed chocholatý Pernis ptilorhynchus 10
Sup bělohlavý Gyps fulvus 11
Sup hnědý Aegypius monachus 11
Sup královský Torgos tracheliotus 9
Orlík krátkoprstý Circaetus gallicus 11
Orel křiklavý Clanga pomarina 11
Orel volavý Clanga clanga 11
Orel nejmenší Aquila pennata 11
Orel stepní Aquila nipalensis 10
Orel iberský Aquila adalberti 10
Orel královský Aquila heliaca 12
Orel skalní Aquila chrysaetos 11
Orel damaní Aquila verreauxii 6
Orel jestřábí Aquila fasciata 11
Krahujec šikra Accipiter badius 3
Krahujec krátkoprstý Accipiter brevipes 6
Krahujec obecný Accipiter nisus 12
Jestřáb lesní Accipiter gentilis 12
Moták pochop Circus aeruginosus 12
Moták pilich Circus cyaneus 12
Moták stepní Circus macrourus 11
Moták lužní Circus pygargus 12
Luňák červený Milvus milvus 12
Luňák hnědý Milvus migrans 12
Luňák žlutozobý Milvus aegyptius 1
Orel mořský Haliaeetus albicilla 12
Káně rousná Buteo lagopus 12
Káně bělochvostá Buteo rufinus 11
Káně lesní Buteo buteo 12
Drop velký Otis tarda 12
Drop obojkový Chlamydotis undulata 3
Drop hřívnatý Chlamydotis macqueenii 10
Drop malý Tetrax tetrax 9
Chřástal vodní Rallus aquaticus 12
Chřástal polní Crex crex 11
Chřástal běloprsý Amauroornis phoenicurus 3
Chřástal malý Porzana parva 11
Chřástal nejmenší Porzana pusilla 2
Chřástal kropenatý Porzana porzana 12
Slípka modrá Porphyrio porphyrio 10
Slípka africká Porphyrio madagascariensis 2
Slípka indická Porphyrio poliocephalus 5
Slípka zelenonohá Gallinula chloropus 12
Lyska hřebenatá Fulica cristata 9
Lyska černá Fulica atra 12
Jeřáb panenský Grus virgo 2
Jeřáb popelavý Grus grus 12
Dytík úhorní Burhinus oedicnemus 12
Dytík skvrnitý Burhinus capensis 9
Ústřičník velký Haematopus ostralegus 11
Pisila čáponohá Himantopus himantopus 12
Pobřežník černobílý Dromas ardeola 9
Tenkozobec opačný Recurvirostra avosetta 12
Čejka chocholatá Vanellus vanellus 12
Čejka trnitá Vanellus spinosus 11
Čejka černoprsá Vanellus indicus 10
Keptuška stepní Vanellus gregarius 10
Keptuška běloocasá Vanellus leucurus 10
Kulík zlatý Pluvialis apricaria 11
Kulík pacifický Pluvialis fulva 7
Kulík hnědokřídlý Pluvialis dominica 1
Kulík bledý Pluvialis squatarola 12
Kulík písečný Charadrius hiaticula 12
Kulík říční Charadrius dubius 12
Kulík mořský Charadrius alexandrinus 11
Kulík menší Charadrius mongolus 10
Kulík větší Charadrius leschenaultii 9
Kulík kaspický Charadrius asiaticus 4
Kulík hnědý Charadrius morinellus 11
Ostnák bažantí Hydrophasianus chirurgus 8
Sluka lesní Scolopax rusticola 11
Slučka malá Lymnocryptes minimus 10
Bekasina sibiřská Gallinago stenura 8
Bekasina větší Gallinago media 10
Bekasina otavní Gallinago gallinago 12
Slukovec dlouhozobý Limnodromus scolopaceus 2
Břehouš černoocasý Limosa limosa 12
Břehouš rudý Limosa lapponica 11
Koliha malá Numenius phaeopus 12
Koliha tenkozobá Numenius tenuirostris 1
Koliha velká Numenius arquata 10
Vodouš tmavý Tringa erythropus 12
Vodouš rudonohý Tringa totanus 12
Vodouš štíhlý Tringa stagnatilis 11
Vodouš šedý Tringa nebularia 12
Vodouš velký Tringa melanoleuca 1
Vodouš žlutonohý Tringa flavipes 4
Vodouš kropenatý Tringa ochropus 12
Vodouš bahenní Tringa glareola 12
Vodouš malý Xenus cinereus 10
Pisík obecný Actitis hypoleucos 12
Pisík americký Actitis macularius 1
Kamenáček pestrý Arenaria interpres 12
Jespák rezavý Calidris canutus 11
Jespák písečný Calidris alba 12
Jespák srostloprstý Calidris pusilla 1
Jespák malý Calidris minuta 11
Jespák šedý Calidris temminckii 12
Jespák tundrový Calidris fuscicollis 1
Jespák skvrnitý Calidris melanotos 8
Jespák klínoocasý Calidris acuminata 1
Jespák křivozobý Calidris ferruginea 12
Jespák mořský Calidris maritima 11
Jespák obecný Calidris alpina 12
Jespáček ploskozobý Calidris falcinellus 11
Jespák bojovný Calidris pugnax 12
Lyskonoh úzkozobý Phalaropus lobatus 11
Lyskonoh ploskozobý Phalaropus fulicaria 8
Běhulík plavý Cursorius cursor 10
Ouhorlík stepní Glareola pratincola 11
Ouhorlík černokřídlý Glareola nordmanni 4
Racek tříprstý Rissa tridactyla 11
Racek tenkozobý Chroicocephalus genei 11
Racek Bonapartův Chroicocephalus philadelphia 4
Racek chechtavý Chroicocephalus ridibundus 12
Racek malý Hydrocoloeus minutus 12
Racek Audouinův Ichthyaetus audouinii 9
Racek černohlavý Ichthyaetus melanocephalus 12
Racek velký Ichthyaetus ichthyaetus 11
Racek bělooký Ichthyaetus leucophthalmus 10
Racek arabský Ichthyaetus hemprichii 10
Racek bouřní Larus canus 12
Racek delawarský Larus delawarensis 2
Racek mořský Larus marinus 12
Racek šedokřídlý Larus glaucescens 1
Racek šedý Larus hyperboreus 11
Racek polární Larus glaucoides 6
Racek stříbřitý Larus argentatus 12
Racek americký Larus smithsonianus 1
Racek bělohlavý Larus cachinnans 12
Racek středomořský Larus michahellis 12
Racek arménský Larus armenicus 9
Racek kamčatský Larus schistisagus 1
Racek žlutonohý Larus fuscus 12
Rybák černozobý Gelochelidon nilotica 11
Rybák velkozobý Hydroprogne caspia 12
Rybák chocholatý Thalasseus bergii 9
Rybák oranžovozobý Thalasseus bengalensis 10
Rybák severní Thalasseus sandvicensis 11
Rybák malý Sternula albifrons 11
Rybák arabský Sternula saundersi 6
Rybák uzdičkový Onychoprion anaethetus 3
Rybák rajský Sterna dougallii 5
Rybák obecný Sterna hirundo 12
Rybák bělolící Sterna repressa 8
Rybák dlouhoocasý Sterna paradisaea 11
Rybák bahenní Chlidonias hybrida 11
Rybák bělokřídlý Chlidonias leucopterus 12
Rybák černý Chlidonias niger 12
Chaluha velká Stercorarius skua 6
Chaluha pomořanská Stercorarius pomarinus 11
Chaluha příživná Stercorarius parasiticus 10
Chaluha malá Stercorarius longicaudus 11
Alkoun malý Alle alle 3
Alkoun tlustozobý Uria lomvia 9
Alkoun úzkozobý Uria aalge 11
Alka malá Alca torda 11
Alkoun obecný Cepphus grylle 11
Papuchalk severní Fratercula arctica 10
Stepokur kirgizský Syrrhaptes paradoxus 1
Stepokur krásný Pterocles alchata 9
Stepokur hnědobřichý Pterocles exustus 8
Stepokur saharský Pterocles senegallus 10
Stepokur písečný Pterocles orientalis 10
Stepokur korunkatý Pterocles coronatus 6
Stepokur pruhovaný Pterocles lichtensteinii 9
Holub skalní/domácí Columba livia 12
Holub doupňák Columba oenas 12
Holub hřivnáč Columba palumbus 12
Holub trokaz Columba trocaz 2
Holub kanárský Columba bollii 4
Holub vavřínový Columba junoniae 4
Hrdlička divoká Streptopelia turtur 12
Hrdlička východní Streptopelia orientalis 2
Hrdlička zahradní Streptopelia decaocto 12
Hrdlička chechtavá Streptopelia riseogrisea 5
Hrdlička senegalská Streptopelia senegalensis 12
Hrdlička kapská Oena capensis 10
Holub sahelský Treron waalia 9
Kukačka chocholatá Clamator glandarius 10
Kukačka černobílá Clamator jacobinus 2
Kukačka koel Eudynamys scolopaceus 1
Kukačka obecná Cuculus canorus 12
Sova pálená Tyto alba 10
Výreček plavý Otus brucei 8
Výreček africký Otus pamelae 8
Výreček malý Otus scops 11
Výr velký Bubo bubo 12
Výr bledý Bubo ascalaphus 4
Výr africký Bubo africanus 7
Puštík obecný Strix aluco 12
Puštík arabský Strix butleri 2
Puštík pouštní Strix hadorami 6
Puštík bělavý Strix uralensis 10
Puštík vousatý Strix nebulosa 5
Sovice krahujová Surnia ulula 10
Kulíšek nejmenší Glaucidium passerinum 11
Sýček obecný Athene noctua 12
Sýček brahmínský Athene brama 1
Sýc rousný Aegolius funereus 11
Kalous ušatý Asio otus 12
Kalous pustovka Asio flammeus 11
Kalous africký Asio capensis 6
Lelek rudokrký Caprimulgus ruficollis 9
Lelek lesní Caprimulgus europaeus 11
Lelek světlý Caprimulgus aegyptius 4
Rorýs velký Apus melba 12
Rorýs obecný Apus apus 12
Rorýs jednobarvý Apus unicolor 8
Rorýs šedohnědý Apus pallidus 11
Rorýs domovní Apus affinis 8
Rorýs bělokostřecový Apus caffer 7
Mandelík indický Coracias benghalensis 10
Mandelík hajní Coracias garrulus 10
Ledňáček hnědohlavý Halcyon smyrnensis 10
Ledňáček proměnlivý Todiramphus chloris 1
Ledňáček říční Alcedo atthis 12
Rybařík jižní Ceryle rudis 10
Vlha proměnlivá Merops orientalis 11
Vlha modrolící Merops persicus 10
Vlha pestrá Merops apiaster 12
Dudek chocholatý Upupa epops 12
Krutihlav obecný Jynx torquilla 11
Datlík tříprstý Picoides tridactylus 12
Strakapoud prostřední Dendrocoptes medius 12
Strakapoud malý Dryobates minor 12
Strakapoud jižní Dendrocopos syriacus 10
Strakapoud velký Dendrocopos major 11
Strakapoud bělohřbetý Dendrocopos leucotos 9
Datel černý Dryocopus  martius 12
Žluna zelená Picus viridis 12
Žluna iberská Picus sharpei 8
Žluna africká Picus vaillantii 6
Žluna šedá Picus canus 12
Poštolka jižní Falco naumanni 12
Poštolka obecná Falco tinnunculus 12
Poštolka rudonohá Falco vespertinus 11
Poštolka amurská Falco amurensis 2
Ostříž jižní Falco eleonorae 6
Ostříž arabský Falco concolor 2
Dřemlík tundrový Falco columbarius 11
Ostříž lesní Falco subbuteo 11
Raroh jižní Falco biarmicus 8
Raroh velký Falco cherrug 11
Raroh lovecký Falco rusticolus 8
Sokol stěhovavý Falco peregrinus 12
Papoušek mniší Myiopsitta monachus 6
Aratinga černohlavý Aratinga nenday 4
Alexandr velký Psittacula eupatria 3
Alexandr malý Psittacula krameri 12
Čagra černokorunkatý Tchagra senegalus 9
Ťuhýk hnědý Lanius cristatus 5
Ťuhýk obecný Lanius collurio 12
Ťuhýk středoasijský Lanius isabellinus 8
Ťuhýk turkestánský Lanius phoenicuroides 3
Ťuhýk menší Lanius minor 11
Ťuhýk šedý Lanius excubitor 12
Ťuhýk pustinný Lanius meridionalis 11
Ťuhýk rudohlavý Lanius senator 11
Ťuhýk běločelý Lanius nubicus 10
Žluva hajní Oriolus oriolus 12
Lejskovec nádherný Terpsiphone viridis 9
Sojka zlověstná Perisoreus infaustus 10
Sojka obecná Garrulus glandarius 12
Straka iberská Cyanopica cooki 11
Straka obecná Pica pica 12
Straka severoafrická Pica mauritanica 8
Ořešník kropenatý Nucifraga caryocatactes 12
Kavče červenozobé Pyrrhocorax pyrrhocorax 11
Kavče žlutozobé Pyrrhocorax graculus 11
Kavka obecná Coloeus monedula 12
Vrána domácí Corvus splendens 11
Havran polní Corvus frugilegus 12
Vrána černá Corvus corone 12
Vrána šedá Corvus cornix 12
Krkavec hnědokrký Corvus ruficollis 11
Krkavec velký Corvus corax 12
Krkavec krátkoocasý Corvus rhipidurus 10
Brkoslav severní Bombycilla garrulus 11
Hedvábník šedý Hypocolius ampelinus 4
Sýkora uhelníček Periparus ater 12
Sýkora parukářka Lophophanes cristatus 12
Sýkora temná Poecile lugubris 9
Sýkora babka Poecile palustris 12
Sýkora lužní Poecile montanus 12
Sýkora laponská Poecile cinctus 10
Sýkora modrokřídlá Cyanistes teneriffae 9
Sýkora modřinka Cyanistes caeruleus 12
Sýkora azurová Cyanistes cyanus 1
Sýkora koňadra Parus major 12
Moudivláček lužní Remiz pendulinus 12
Sýkořice vousatá Panurus biarmicus 12
Skřivan dudkovitý Alaemon alaudipes 10
Skřivan tlustozobý Ramphocoris clotbey 8
Skřivan pouštní Ammomanes deserti 10
Skřivan pruhoocasý Ammomanes cinctura 9
Skřivan obojkový Eremopterix nigriceps 10
Skřivan zpěvný Mirafra cantillans 4
Skřivan lesní Lullula arborea 11
Skřivan východní Alauda gulgula 3
Skřivan polní Alauda arvensis 12
Chocholouš vavřínový Galerida theklae 11
Chocholouš obecný Galerida cristata 12
Chocholouš maghrebský Galerida macrorhyncha 5
Skřivan ouškatý Eremophila alpestris 11
Skřivan růžkatý Eremophila bilopha 10
Skřivánek krátkoprstý Calandrella brachydactyla 11
Kalandra dvouskvrnná Melanocorypha bimaculata 10
Kalandra zpěvná Melanocorypha calandra 10
Skřivan Dupontův Chersophilus duponti 6
Skřivánek plavobřichý Eremalauda dunni 3
Skřivánek menší Alaudala rufescens 9
Bulbul bělouchý Pycnonotus leucotis 11
Bulbul šupinkový Pycnonotus cafer 6
Bulbul arabský Pycnonotus xanthopygos 12
Bulbul zahradní Pycnonotus barbatus 9
Břehule hnědohrdlá Riparia paludicola 6
Břehule říční Riparia riparia 11
Vlaštovka obecná Hirundo rustica 12
Břehule skalní Hirundo rupestris 9
Břehule světlehnědá Ptyonoprogne obsoleta 11
Jiřička obecná Delichon urbicum 12
Vlaštovka skalní Cecropis daurica 11
Cetie jižní Cettia cetti 11
Prinie křovinná Scotocerca inquieta 10
Mlynařík dlouhoocasý Aegithalos caudatus 12
Budníček větší Phylloscopus trochilus 12
Budníček menší Phylloscopus collybita 12
Budníček iberský Phylloscopus ibericus 5
Budníček kanárský Phylloscopus canariensis 5
Budníček černonohý Phylloscopus sindianus 6
Budníček malinký Phylloscopus neglectus 8
Budníček horský Phylloscopus bonelli 9
Budníček balkánský Phylloscopus orientalis 10
Budníček lesní Phylloscopus sibilatrix 11
Budníček temný Phylloscopus fuscatus 2
Budníček zlatohlavý Phylloscopus proregulus 4
Budníček pruhohlavý Phylloscopus inornatus 11
Budníček altajský Phylloscopus humei 3
Budníček severní Phylloscopus borealis 6
Budníček žlutavý Phylloscopus nitidus 6
Budníček zelený Phylloscopus trochiloides 10
Rákosník velký Acrocephalus arundinaceus 12
Rákosník hlučnohlasý Acrocephalus stentoreus 11
Rákosník tamaryškový Acrocephalus melanopogon 11
Rákosník ostřicový Acrocephalus paludicola 8
Rákosník proužkovaný Acrocephalus schoenobaenus 12
Rákosník plavý Acrocephalus agricola 9
Rákosník pokřovní Acrocephalus dumetorum 8
Rákosník obecný Acrocephalus scirpaceus 11
Rákosník africký Acrocephalus baeticatus 1
Rákosník zpěvný Acrocephalus palustris 12
Sedmihlásek malý Iduna caligata 1
Sedmihlásek šedý Hippolais pallida 10
Sedmihlásek západní Iduna opaca 9
Sedmihlásek pustinný Hippolais languida 8
Sedmihlásek olivový Hippolais olivetorum 8
Sedmihlásek švitořivý Hippolais polyglotta 10
Sedmihlásek hajní Hippolais icterina 12
Cvrčilka říční Locustella fluviatilis 12
Cvrčilka zelená Locustella naevia 12
Cvrčilka slavíková Locustella luscinioides 12
Cvrčilka pruhovaná Locustella certhiola 1
Cistovník rákosníkový Cisticola juncidis 11
Prinie obecná Prinia gracilis 11
Prinie cvrčkohlasá Spiloptila clamans 3
Timálie irácká Turdoides altirostris 5
Timálie afghánská Turdoides huttoni 4
Timálie šedá Turdoides squamiceps 11
Timálie akáciová Turdoides fulva 9
Pěnice černohlavá Sylvia atricapilla 12
Pěnice slavíková Sylvia borin 12
Pěnice vlašská Sylvia nisoria 11
Pěnice pokřovní Sylvia curruca 12
Pěnice Humeova Sylvia althaea 1
Pěnice mistrovská Sylvia hortensis 9
Pěnice dlouhozobá Sylvia crassirostris 10
Pěnice arabská Sylvia leucomelaena 9
Pěnice malá Sylvia nana 10
Pěnice pouštní Sylvia deserti 5
Pěnice hnědokřídlá Sylvia communis 12
Pěnice kaštanová Sylvia undata 11
Pěnice baleárská Sylvia balearica 1
Pěnice severoafrická Sylvia deserticola 9
Pěnice brýlatá Sylvia conspicillata 10
Pěnice vousatá Sylvia cantillans 10
Pěnice Moltoniho Sylvia subalpina 2
Pěnice bělohrdlá Sylvia melanocephala 12
Pěnice černolící Sylvia mystacea 10
Pěnice turecká Sylvia ruppelli 10
Pěnice kyperská Sylvia melanothorax 3
Sýkořice vínoprsá Sinosuthora webbiana 2
Kruhoočko etiopské Zosterops abyssinicus 9
Králíček ohnivý Regulus ignicapilla 12
Králíček obecný Regulus regulus 12
Králíček madeirský Regulus madeirensis 3
Střízlík obecný Troglodytes troglodytes 12
Brhlík lesní Sitta europaea 12
Brhlík turecký Sitta krueperi 9
Brhlík skalní Sitta neumayer 12
Brhlík dlouhozobý Sitta tephronota 9
Zedníček skalní Tichodroma muraria 12
Šoupálek dlouhoprstý Certhia familiaris 12
Šoupálek krátkoprstý Certhia brachydactyla 12
Majna pobřežní Acridotheres ginginianus 5
Majna obecná Acridotheres tristis 12
Špaček indomalajský Gracupica contra 1
Špaček růžový Pastor roseus 11
Špaček obecný Sturnus vulgaris 12
Špaček černý Sturnus unicolor 11
Špaček laločnatý Creatophora cinerea 1
Špaček Tristramův Onychognathus tristramii 10
Kos horský Turdus torquatus 11
Kos černý Turdus merula 12
Drozd kvíčala Turdus pilaris 12
Drozd cvrčala Turdus iliacus 12
Drozd zpěvný Turdus philomelos 12
Drozd brávník Turdus viscivorus 12
Pěvec černý Cercotrichas podobe 7
Pěvec ryšavý Cercotrichas galactotes 10
Lejsek šedý Muscicapa striata 12
Lejsek středomořský Muscicapa tyrrhenica 1
Červenka obecná Erithacus rubecula 12
Slavík modráček Luscinia svecica 12
Slavík tmavý Luscinia luscinia 11
Slavík obecný Luscinia megarhynchos 12
Iranie bělohrdlá Irania gutturalis 8
Modruška tajgová Tarsiger cyanurus 3
Lejsek černohlavý Ficedula hypoleuca 12
Lejsek bělokrký Ficedula albicollis 12
Lejsek černokrký Ficedula semitorquata 5
Lejsek malý Ficedula parva 11
Rehek domácí Phoenicurus ochruros 12
Rehek zahradní Phoenicurus phoenicurus 12
Rehek severoafrický Phoenicurus moussieri 9
Rehek bělokřídlý Phoenicurus erythrogastrus 5
Skalník zpěvný Monticola saxatilis 10
Skalník modrý Monticola solitarius 11
Bramborníček hnědý Saxicola rubetra 12
Bramborníček kanárský Saxicola dacotiae 3
Bramborníček černohlavý Saxicola rubicola 12
Bramborníček sibiřský Saxicola maurus 8
Bělořit šedý Oenanthe oenanthe 12
Bělořit plavý Oenanthe isabellina 10
Bělořit kápový Oenanthe monacha 9
Bělořit pouštní Oenanthe deserti 11
Bělořit okrový Oenanthe hispanica 11
Bělořit škraboškový Oenanthe melanoleuca 4
Bělořit bělohlavý Oenanthe pleschanka 9
Bělořit šedohlavý Oenanthe moesta 9
Skalníček černoocasý Cercomela melanura 11
Bělořit proměnlivý Oenanthe picata 1
Bělořit černý Oenanthe leucura 10
Bělořit pustinný Oenanthe leucopyga 11
Bělořit černohlavý Oenanthe albonigra 9
Bělořit skalní Oenanthe finschii 10
Bělořit černohřbetý Oenanthe lugens 10
Bělořit arabský Oenanthe lugentoides 9
Bělořit bělobrvý Oenanthe xanthoprymna 1
Bělořit perský Oenanthe chrysopygia 9
Skorec vodní Cinclus cinclus 12
Strdimil nilský Hedydipna metallica 8
Strdimil nádherný Cinnyris pulchellus 1
Strdimil palestinský Cinnyris osea 9
Strdimil lesklý Cinnyris habessinicus 9
Strdimil nachový Nectarinia asiatica 11
Vrabec domácí Passer domesticus 12
Vrabec italský Passer italiae 8
Vrabec pokřovní Passer hispaniolensis 12
Vrabec moabský Passer moabiticus 10
Vrabec pustinný Passer simplex 7
Vrabec polní Passer montanus 12
Vrabec plavý Petronia brachydactyla 9
Vrabec skalní Petronia petronia 11
Vrabec hnědoramenný Gymnoris xanthocollis 5
Pěnkavák sněžný Montifringilla nivalis 11
Snovač žluví Ploceus galbula 9
Astrild vlnkovaný Estrilda astrild 9
Tygříček tečkovaný Amandava amandava 4
Stříbrozobka zpěvná Euodice cantans 9
Stříbrozobka malabarská Euodice malabarica 10
Pěvuška podhorní Prunella collaris 12
Pěvuška skalní Prunella ocularis 8
Pěvuška modrá Prunella modularis 11
Konipas luční Motacilla flava 12
Konipas citronový Motacilla citreola 12
Konipas horský Motacilla cinerea 12
Konipas bílý Motacilla alba 12
Linduška velká Anthus richardi 1
Linduška mongolská Anthus godlewskii 1
Linduška úhorní Anthus campestris 12
Linduška dlouhozobá Anthus similis 9
Linduška luční Anthus pratensis 12
Linduška lesní Anthus trivialis 12
Linduška zelená Anthus hodgsoni 2
Linduška rudokrká Anthus cervinus 11
Linduška horská Anthus spinoletta 12
Linduška skalní Anthus petrosus 11
Linduška kanárská Anthus berthelotii 8
Pěnkava obecná Fringilla coelebs 12
Pěnkava tenerifská Fringilla teydea 5
Pěnkava kanárská Fringilla polatzeki 3
Pěnkava jikavec Fringilla montifringilla 12
Dlask tlustozobý Coccothraustes coccothraustes 11
Hýl křivčí Pinicola enucleator 8
Hýl obecný Pyrrhula pyrrhula 12
Hýl růžovokřídlý Rhodopechys sanguineus 7
Hýl atlaský Rhodopechys alienus 4
Hýl pouštní Bucanetes githaginea 11
Hýl rudý Erythrina erythrina 11
Hýl velký Carpodacus rubicilla 6
Hýl plavý Carpodacus synoicus 6
Zvonek zelený Chloris chloris 12
Hýl pustinný Rhodospiza obsoleta 10
Stehlíkovec dlaskovitý Rhynchostruthus percivali 9
Zvonohlík jemenský Crithagra menachensis 8
Konopka žlutozobá Linaria flavirostris 12
Konopka obecná Linaria cannabina 12
Čečetka zimní Acanthis flammea 12
Čečetka tmavá Acanthis cabaret 11
Čečetka bělavá Acanthis hornemanni 10
Křivka velká Loxia pytyopsittacus 5
Křivka obecná Loxia curvirostra 12
Křivka bělokřídlá Loxia leucoptera 1
Stehlík obecný Carduelis carduelis 12
Zvonohlík citronový Carduelis citrinella 5
Zvonohlík královský Serinus pusillus 9
Zvonohlík zahradní Serinus serinus 12
Zvonohlík syrský Serinus syriacus 4
Kanár divoký Serinus canaria 8
Čížek lesní Spinus spinus 12
Lesňáček stromový Setophaga fusca 1
Trupiál baltimorský Icterus galbula 3
Strnad luční Emberiza calandra 12
Strnad obecný Emberiza citrinella 12
Strnad bělohlavý Emberiza leucocephalos 1
Strnad viničný Emberiza cia 11
Strnad pustinný Emberiza buchanani 4
Strnad šedý Emberiza cineracea 6
Strnad zahradní Emberiza hortulana 11
Strnad šedokrký Emberiza caesia 10
Strnad cvrčivý Emberiza cirlus 11
Strnad pruhovaný Emberiza striolata 10
Strnad saharský Emberiza sahari 9
Strnad skalní Emberiza tahapisi 9
Strnad malinký Emberiza pusilla 10
Strnad rolní Emberiza rustica 4
Strnad obojkový Emberiza aureola 2
Strnad černohlavý Emberiza melanocephala 10
Strnad rákosní Emberiza schoeniclus 12
Strnad severní Calcarius lapponicus 11
Sněhule severní Plectrophenax nivalis 12
Celkem 6169