Posuzované druhy 2019

Druh Pozorovatel Poznámka
Husa malá (Anser erythropus) Dušan Řezáč
  Jan Studecký 5.1., Drnholec (BV), 17.2., Smržov (JH), 3.3., Strašov (PA), 8.3., Branišovice (BO)
  Filip Petřík 20.1., Troskotovice
  Tomáš Baldrián 27.1. Pasohlávky
  Robert Doležal 2.2.2019 - Pohořelice (BO, JM)
  Pavel Brandl 10.2.2019 Lomnice
  Jan Grünwald Třeboňsko
  Jiří Rubeš
  Martina Marešová 07.03. Strašov - Strašovský ryb.
  Lukáš Roudný 07.03. Strašov - Strašovský ryb.
Berneška tmavá (Branta bernicla) Jan Studecký 13.1., Vlasatice
  Pavel Petřík
  Robert Doležal 26.1.2019 - Dolní Dunajovice (BV, JM)
  Filip Petřík 20.1., Vlasatice
  Pavel Brandl 10.2.2019 Lomnice
  Jaroslav Zeman 14.2.2019, Vrkoč
Labuť malá (Cygnus columbianus) Jan Studecký 25.2., Bartošovice
Polák proužkozobý (Aythya collaris) Pavel Brandl 29.10.2019 rybník Rod
  Jaroslav Zeman 30.10.2019, Lomnice nad Lužnicí, Služebný rybník
  Jan Studecký 30.10., rybník Služebný
  Martin Lazarovič
Kachnice kaštanová (Oxyura jamaicensis) Jan Studecký 4.11., Jarohněvický rybník
  Jaroslav Zeman 4.11.2019, Jarohněvický rybník
  Tomáš Baldrián 4.11. Jarohněvák
Potáplice lední (Gavia immer) Jiří Rubeš
  Jan Grünwald Milada
  Jan Studecký 1.1., Milada
  Pavel Brandl 13.1.2019 Milada
  Ondřej Beneš
  Jana Kantorová
  Aleš Marek Jezero Milada 24.1.2019
  Ondřej Boháč Milada 21.1.
  Milan Málek 30.1. jezero Milada
  Štěpán Vidner jezero Milada 30.1.2019
  Tomáš Oplocký Milada
  Martina Marešová 16.01. jezero Milada
  Lukáš Roudný 16.01. jezero Milada
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) Jan Studecký 16.5., Písečné rybníky
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) Helena Doležalová
  Lenka Křížová VDNM
  Jaroslav Zeman 20.7.2019, VDNM II
  Pavel Petřík 21.7.2019, Mušov
  Evžen Petřík VDNM 21.7.2019
  Zdeněk Souček 23.7. VDNM II Pouzdřany 1 ex.
  Tomáš Oplocký 21.7. Pouzdřany
  Pavel Brandl 23.7.2019 VDNM II
  Robert Doležal 20. a 24.7.2019 - VDNM II (BV, JM)
  Karel Šimeček 22.7.2019, Strachotín
  Jan Studecký 20.7., VDNM II
  Tomáš Baldrián 30.7. VDNM II
  Václav John 28.7.2019 - 1 ex., Pasohlávky (BI, JM)
  Milan Janoušek 2.8.2019, střední zdrž VDNM, BV
  Jiří Šírek
  Jiří Šafránek 26. 7. - VDNM II. BO
  Ondřej Boháč VDNM II, Pouzdřany 21.7.
  Pavel Shromáždil 26.8. - Nové Mlýny (II)
  Pavel Albert 2.8. VDNM Nové Mlýny
  Filip Petřík
Sup hnědý (Aegypius monachus) Libor Schröpfer 3. 8. Zálezly (TC)
  Jan Studecký 3.8., Skapce, Jivjany, Zhoř
  Pavel Brandl
  Václav John 4.8.2019 - 1 ex., Jivjany (DO, PL)
  Jan Grünwald Jivjany
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) Dušan Řezáč
Moták stepní (Circus macrourus) Tomáš Oplocký Liběšice
  Libor Schröpfer 14. 5. Češnovice (CB)
  Jan Studecký 9.5., M 3K Bezdrev, 6.8., M 2K Dolnooharská tabule
  Karel Šimeček
  Martin Lazarovič Více informací, brzo doplním.
  Ondřej Boháč Prostějovsko 8.8.
  Lenka Křížová Letonice
  Jaroslav Zeman 6.9.2019, Letonice
  Pavel Shromáždil 8.9. - Letonice (VY,JM)
  Jiří Šafránek 8. 9. - Letonice VY
Chřástal nejmenší (Porzana pusilla) Radek Holiš 18.5.2019-Chropyňský rybník
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) Jiří Šírek
  Jan Studecký 14.9., Letonice
  Ondřej Boháč Olomouc (Topolany) 25.8.
  Jiří Šafránek 12. 9. - Letonice VY
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) Jan Studecký 9.9., Buňkov
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) Ondřej Boháč Hlučínská štěrkovna 2.1.
  Jan Studecký 2.1., Hlučínská štěrkovna
  Ondřej Beneš
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) Jan Studecký 7.11., Sopřečský rybník
  Štěpán Vidner 8.11.2019 Sopřečský rybník, Sopřeč
  Jan Grünwald Sopřečský rybník
  Jaroslav Zeman 9.11.2019, Sopřečský rybník
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) Jaroslav Zeman 4.10.2019, Hodonínské rybníky
  Jan Studecký 7.11., Sopřečský rybník
Racek mořský (Larus marinus) Jiří Rubeš
  Jan Studecký 1.1., Nechranice, 17.4., Velký Písečný rybník
  Pavel Brandl 6.1.2019 Kyjice
  Jaroslav Zeman 12.1.2019, VN Kyjice
  Karel Šimeček
Racek šedý (Larus hyperboreus) Jiří Rubeš
  Jan Studecký 1.1., Milada
  Pavel Brandl 6.1.2019 Kyjice
  Ondřej Boháč Most (Starý Most) 24.1.
  Jaroslav Zeman 23.2.2019, jezero Most
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) Zdeněk Souček 28.4. Rozkoš 1 ex.
  Jan Studecký 28.4., Rozkoš
Chaluha pomořanská (Stercorarius pomarinus) Pavel Brandl 27.10. 2019 Klec
  Jan Studecký 26.10., rybník Klec a Nadějská soustava
  Jaroslav Zeman 30.10.2019, Horusický rybník
  Martin Lazarovič
  Libor Schröpfer 31. 10. Horusice (TA)
  Štěpán Vidner Horusický rybník 2.11.2019
  Jan Grünwald Horusický rybník
  Ondřej Beneš
Budníček pruhohlavý (Phylloscopus inornatus) Martin Vavřík 05.10. ČHS
  Jan Studecký 27.9., 10.10. a 13.10., ČHS
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) Jaroslav Zeman 20.2.2019, Plechý, Šumava
  Jan Studecký 19.2., Trojmezí
  Pavel Brandl 23.2.2019 Trojmezná
  Martina Marešová 21.02. Šumava - Trojmezná, Plechý
  Lukáš Roudný 21.02. Šumava - Trojmezná, Plechý
Strnad severní (Calcarius lapponicus) Ondřej Boháč Příkazy, OL 3.3.