Celkový počet druhů pozorovaných ve gWP členy Klubu 300

Druh Latinský název Počet pozorování
Husa polní Anser fabalis 9
Husa tundrová Anser serrirostris 11
Husa krátkozobá Anser brachyrhynchos 6
Husa velká Anser anser 13
Husa běločelá Anser albifrons 12
Husa malá Anser erythropus 7
Husa indická Anser indicus 3
Husa sněžní Anser caerulescens 3
Berneška velká Branta canadensis 11
Berneška malá Branta hutchinsii 5
Berneška tmavá Branta bernicla 10
Berneška bělolící Branta leucopsis 12
Berneška rudokrká Branta ruficollis 10
Labuť černá Cygnus atratus 2
Labuť velká Cygnus olor 13
Labuť malá Cygnus columbianus 12
Labuť zpěvná Cygnus cygnus 12
Husice nilská Alopochen aegyptiaca 13
Husice liščí Tadorna tadorna 12
Husice rezavá Tadorna ferruginea 12
Kachnička mandarinská Aix galericulata 12
Kachnička obojková Nettapus coromandelianus 8
Kopřivka obecná Anas strepera 13
Hvízdák eurasijský Anas penelope 12
Hvízdák americký Anas americana 3
Kachna divoká Anas platyrhynchos 13
Čírka modrokřídlá Anas discors 3
Lžičák pestrý Anas clypeata 12
Ostralka štíhlá Anas acuta 12
Čírka modrá Anas querquedula 13
Čírka sibiřská Anas formosa 1
Čírka obecná Anas crecca 13
Čírka karolínská Anas carolinensis 3
Čírka úzkozobá Anas angustirostris 9
Zrzohlávka rudozobá Netta rufina 12
Polák velký Aythya ferina 13
Polák malý Aythya nyroca 10
Polák proužkozobý Aythya collaris 4
Polák chocholačka Aythya fuligula 13
Polák kaholka Aythya marila 12
Kajka Stellerova Polysticta stelleri 4
Kajka královská Somateria spectabilis 6
Kajka mořská Somateria mollissima 11
Kačka strakatá Histrionicus histrionicus 1
Turpan hnědý Melanitta fusca 12
Turpan černý Melanitta nigra 10
Turpan sibiřský Melanitta stejnegeri 2
Turpan americký Melanitta americana 2
Hoholka lední Clangula hyemalis 12
Hohol bělavý Bucephala albeola 3
Hohol severní Bucephala clangula 13
Hohol islandský Bucephala islandica 1
Morčák malý Mergellus albellus 12
Morčák velký Mergus merganser 12
Morčák prostřední Mergus serrator 11
Kachnice kaštanová Oxyura jamaicensis 4
Kachnice bělohlavá Oxyura leucocephala 10
Jeřábek lesní Tetrastes bonasia 9
Tetřev hlušec Tetrao urogallus 9
Tetřívek obecný Tetrao tetrix 10
Tetřívek kavkazský Tetrao mlokosiewiczi 4
Bělokur horský Lagopus muta 7
Bělokur rousný Lagopus lagopus 8
Velekur kavkazský Tetraogallus caucasicus 5
Velekur kaspický Tetraogallus caspius 4
Orebice horská Alectoris graeca 8
Orebice čukar Alectoris chukar 9
Orebice berberská Alectoris barbara 8
Orebice rudá Alectoris rufa 11
Orebice černohlavá Alectoris melanocephala 8
Koroptev pouštní Ammoperdix griseogularis 4
Koroptev arabská Ammoperdix heyi 9
Frankolín obecný Francolinus francolinus 10
Frankolík křepelčí Francolinus pondicerianus 9
Frankolín dvouostruhý Pternistis bicalcaratus 4
Koroptev polní Perdix perdix 12
Křepelka polní Coturnix coturnix 11
Bažant královský Syrmaticus reevesii 7
Bažant obecný Phasianus colchicus 13
Potáplice malá Gavia stellata 12
Potáplice severní Gavia arctica 12
Potáplice lední Gavia immer 10
Potáplice žlutozobá Gavia adamsii 6
Buřňáček běločelý Pelagodroma marina 1
Buřňáček malý Hydrobates pelagicus 3
Buřňáček dlouhokřídlý Oceanodroma leucorhoa 5
Buřňák lední Fulmarus glacialis 8
Buřňák šedý Calonectris diomedea 9
Buřňák severoatlantský Calonectris borealis 4
Buřňák temný Ardenna grisea 6
Buřňák severní Puffinus puffinus 6
Buřňák středomořský Puffinus yelkouan 5
Buřňák baleárský Puffinus mauretanicus 5
Buřňák perský Puffinus persicus 6
Buřňák makaronéský Puffinus baroli 1
Buřňák Bulwerův Bulweria bulwerii 4
Buřňák arabský Bulweria fallax 5
Potápka malá Tachybaptus ruficollis 12
Potápka rudokrká Podiceps grisegena 12
Potápka roháč Podiceps cristatus 13
Potápka žlutorohá Podiceps auritus 11
Potápka černokrká Podiceps nigricollis 11
Plameňák růžový Phoenicopterus roseus 11
Plameňák malý Phoenicopterus minor 4
Faeton červenozobý Phaethon aethereus 3
Čáp černý Ciconia nigra 13
Čáp simbil Ciconia abdimii 3
Čáp bílý Ciconia ciconia 13
Ibis posvátný Threskiornis aethiopicus 4
Ibis skalní Geronticus eremita 8
Ibis hnědý Plegadis falcinellus 10
Kolpík bílý Platalea leucorodia 12
Bukač velký Botaurus stellaris 10
Bukač severoamerický Botaurus lentiginosus 2
Bukáček malý Ixobrychus minutus 12
Bukáček žlutonohý Ixobrychus sinensis 5
Bukáček trpasličí Ixobrychus sturmii 2
Kvakoš noční Nycticorax nycticorax 12
Volavka proměnlivá Butorides striata 9
Volavka vlasatá Ardeola ralloides 11
Volavka hnědohřbetá Ardeola grayii 8
Volavka rusohlavá Bubulcus ibis 12
Volavka popelavá Ardea cinerea 13
Volavka červená Ardea purpurea 12
Volavka bílá Egretta alba 13
Volavka prostřední Egretta intermedia 7
Volavka stříbřitá Egretta garzetta 12
Volavka západní Egretta gularis 10
Kladivouš africký Scopus umbretta 1
Pelikán bílý Pelecanus onocrotalus 11
Pelikán kadeřavý Pelecanus crispus 9
Terej bílý Morus bassanus 10
Terej maskový Sula dactylatra 8
Terej červenonohý Sula sula 1
Terej žlutonohý Sula leucogaster 8
Kormorán malý Microcarbo pygmeus 11
Kormorán chocholatý Phalacrocorax aristotelis 10
Kormorán velký Phalacrocorax carbo 12
Kormorán arabský Phalacrocorax nigrogularis 9
Orlovec říční Pandion haliaetus 13
Luněc šedý Elanus caeruleus 11
Orlosup bradatý Gypaetus barbatus 8
Sup mrchožravý Neophron percnopterus 11
Včelojed lesní Pernis apivorus 12
Včelojed chocholatý Pernis ptilorhynchus 10
Sup bělohlavý Gyps fulvus 11
Sup hnědý Aegypius monachus 11
Sup královský Torgos tracheliotus 9
Orlík krátkoprstý Circaetus gallicus 11
Orel křiklavý Clanga pomarina 11
Orel volavý Clanga clanga 11
Orel nejmenší Aquila pennata 11
Orel stepní Aquila nipalensis 10
Orel iberský Aquila adalberti 10
Orel královský Aquila heliaca 12
Orel skalní Aquila chrysaetos 11
Orel damaní Aquila verreauxii 6
Orel jestřábí Aquila fasciata 11
Krahujec šikra Accipiter badius 3
Krahujec krátkoprstý Accipiter brevipes 6
Krahujec obecný Accipiter nisus 13
Jestřáb lesní Accipiter gentilis 13
Moták pochop Circus aeruginosus 14
Moták pilich Circus cyaneus 13
Moták stepní Circus macrourus 13
Moták lužní Circus pygargus 13
Luňák červený Milvus milvus 14
Luňák hnědý Milvus migrans 13
Luňák žlutozobý Milvus aegyptius 1
Orel mořský Haliaeetus albicilla 13
Káně rousná Buteo lagopus 13
Káně bělochvostá Buteo rufinus 11
Káně lesní Buteo buteo 14
Drop velký Otis tarda 12
Drop obojkový Chlamydotis undulata 3
Drop hřívnatý Chlamydotis macqueenii 10
Drop malý Tetrax tetrax 9
Chřástal vodní Rallus aquaticus 13
Chřástal polní Crex crex 11
Chřástal běloprsý Amauroornis phoenicurus 3
Chřástal malý Porzana parva 11
Chřástal nejmenší Porzana pusilla 2
Chřástal kropenatý Porzana porzana 13
Slípka modrá Porphyrio porphyrio 10
Slípka africká Porphyrio madagascariensis 2
Slípka indická Porphyrio poliocephalus 5
Slípka zelenonohá Gallinula chloropus 13
Lyska hřebenatá Fulica cristata 9
Lyska černá Fulica atra 14
Jeřáb panenský Grus virgo 2
Jeřáb popelavý Grus grus 14
Dytík úhorní Burhinus oedicnemus 12
Dytík skvrnitý Burhinus capensis 9
Ústřičník velký Haematopus ostralegus 12
Pisila čáponohá Himantopus himantopus 13
Pobřežník černobílý Dromas ardeola 9
Tenkozobec opačný Recurvirostra avosetta 13
Čejka chocholatá Vanellus vanellus 14
Čejka trnitá Vanellus spinosus 11
Čejka černoprsá Vanellus indicus 10
Keptuška stepní Vanellus gregarius 10
Keptuška běloocasá Vanellus leucurus 10
Kulík zlatý Pluvialis apricaria 13
Kulík pacifický Pluvialis fulva 7
Kulík hnědokřídlý Pluvialis dominica 1
Kulík bledý Pluvialis squatarola 13
Kulík písečný Charadrius hiaticula 14
Kulík říční Charadrius dubius 14
Kulík mořský Charadrius alexandrinus 11
Kulík menší Charadrius mongolus 10
Kulík větší Charadrius leschenaultii 10
Kulík kaspický Charadrius asiaticus 4
Kulík hnědý Charadrius morinellus 11
Ostnák bažantí Hydrophasianus chirurgus 8
Sluka lesní Scolopax rusticola 11
Slučka malá Lymnocryptes minimus 12
Bekasina sibiřská Gallinago stenura 8
Bekasina větší Gallinago media 10
Bekasina otavní Gallinago gallinago 13
Slukovec krátkozobý Limnodromus griseus 2
Slukovec dlouhozobý Limnodromus scolopaceus 2
Břehouš černoocasý Limosa limosa 13
Břehouš rudý Limosa lapponica 11
Koliha malá Numenius phaeopus 14
Koliha tenkozobá Numenius tenuirostris 1
Koliha velká Numenius arquata 12
Vodouš tmavý Tringa erythropus 13
Vodouš rudonohý Tringa totanus 14
Vodouš štíhlý Tringa stagnatilis 12
Vodouš šedý Tringa nebularia 13
Vodouš velký Tringa melanoleuca 1
Vodouš žlutonohý Tringa flavipes 5
Vodouš kropenatý Tringa ochropus 14
Vodouš bahenní Tringa glareola 13
Vodouš malý Xenus cinereus 10
Pisík obecný Actitis hypoleucos 13
Pisík americký Actitis macularius 1
Kamenáček pestrý Arenaria interpres 13
Jespák rezavý Calidris canutus 12
Jespák písečný Calidris alba 13
Jespák srostloprstý Calidris pusilla 1
Jespák malý Calidris minuta 12
Jespák šedý Calidris temminckii 13
Jespák tundrový Calidris fuscicollis 3
Jespák skvrnitý Calidris melanotos 10
Jespák klínoocasý Calidris acuminata 1
Jespák křivozobý Calidris ferruginea 13
Jespák mořský Calidris maritima 11
Jespák obecný Calidris alpina 13
Jespáček ploskozobý Calidris falcinellus 11
Jespák plavý Calidris subruficollis 2
Jespák bojovný Calidris pugnax 14
Lyskonoh úzkozobý Phalaropus lobatus 11
Lyskonoh ploskozobý Phalaropus fulicaria 8
Běhulík plavý Cursorius cursor 10
Ouhorlík stepní Glareola pratincola 11
Ouhorlík černokřídlý Glareola nordmanni 4
Racek tříprstý Rissa tridactyla 12
Racek tenkozobý Chroicocephalus genei 11
Racek Bonapartův Chroicocephalus philadelphia 4
Racek chechtavý Chroicocephalus ridibundus 14
Racek malý Hydrocoloeus minutus 13
Racek zelenonohý Ichthyaetus audouinii 9
Racek černohlavý Ichthyaetus melanocephalus 12
Racek velký Ichthyaetus ichthyaetus 11
Racek bělooký Ichthyaetus leucophthalmus 10
Racek arabský Ichthyaetus hemprichii 11
Racek bouřní Larus canus 13
Racek kroužkozobý Larus delawarensis 4
Racek mořský Larus marinus 12
Racek šedokřídlý Larus glaucescens 1
Racek šedý Larus hyperboreus 11
Racek polární Larus glaucoides 6
Racek stříbřitý Larus argentatus 12
Racek americký Larus smithsonianus 1
Racek bělohlavý Larus cachinnans 13
Racek středomořský Larus michahellis 13
Racek arménský Larus armenicus 9
Racek kamčatský Larus schistisagus 1
Racek žlutonohý Larus fuscus 12
Rybák černozobý Gelochelidon nilotica 11
Rybák velkozobý Hydroprogne caspia 13
Rybák královský Thalasseus maximus 2
Rybák chocholatý Thalasseus bergii 9
Rybák oranžovozobý Thalasseus bengalensis 10
Rybák severní Thalasseus sandvicensis 11
Rybák malý Sternula albifrons 12
Rybák arabský Sternula saundersi 6
Rybák uzdičkový Onychoprion anaethetus 3
Rybák rajský Sterna dougallii 5
Rybák obecný Sterna hirundo 13
Rybák bělolící Sterna repressa 8
Rybák dlouhoocasý Sterna paradisaea 11
Rybák bahenní Chlidonias hybrida 11
Rybák bělokřídlý Chlidonias leucopterus 13
Rybák černý Chlidonias niger 13
Chaluha velká Stercorarius skua 7
Chaluha pomořská Stercorarius pomarinus 11
Chaluha příživná Stercorarius parasiticus 10
Chaluha malá Stercorarius longicaudus 11
Alkoun malý Alle alle 3
Alkoun tlustozobý Uria lomvia 9
Alkoun úzkozobý Uria aalge 11
Alka malá Alca torda 11
Alkoun obecný Cepphus grylle 11
Papuchalk severní Fratercula arctica 10
Stepokur kirgizský Syrrhaptes paradoxus 1
Stepokur krásný Pterocles alchata 9
Stepokur hnědobřichý Pterocles exustus 8
Stepokur saharský Pterocles senegallus 10
Stepokur písečný Pterocles orientalis 10
Stepokur korunkatý Pterocles coronatus 6
Stepokur pruhovaný Pterocles lichtensteinii 9
Holub skalní/domácí Columba livia 14
Holub doupňák Columba oenas 13
Holub hřivnáč Columba palumbus 14
Holub trokaz Columba trocaz 2
Holub kanárský Columba bollii 4
Holub vavřínový Columba junoniae 4
Hrdlička divoká Streptopelia turtur 13
Hrdlička východní Streptopelia orientalis 2
Hrdlička zahradní Streptopelia decaocto 14
Hrdlička chechtavá Streptopelia riseogrisea 5
Hrdlička senegalská Streptopelia senegalensis 12
Hrdlička kapská Oena capensis 10
Holub sahelský Treron waalia 9
Kukačka chocholatá Clamator glandarius 10
Kukačka černobílá Clamator jacobinus 2
Kukačka koel Eudynamys scolopaceus 1
Kukačka obecná Cuculus canorus 13
Sova pálená Tyto alba 10
Výreček plavý Otus brucei 8
Výreček arabský Otus pamelae 8
Výreček malý Otus scops 12
Výr velký Bubo bubo 12
Výr bledý Bubo ascalaphus 4
Výr arabský Bubo milesi 7
Puštík obecný Strix aluco 12
Puštík arabský Strix butleri 1
Puštík maghrebský Strix mauritanica 2
Puštík pouštní Strix hadorami 7
Puštík bělavý Strix uralensis 10
Puštík vousatý Strix nebulosa 5
Sovice krahujová Surnia ulula 10
Kulíšek nejmenší Glaucidium passerinum 11
Sýček obecný Athene noctua 12
Sýček brahmínský Athene brama 1
Sýc rousný Aegolius funereus 11
Kalous ušatý Asio otus 13
Kalous pustovka Asio flammeus 13
Kalous africký Asio capensis 6
Lelek rudokrký Caprimulgus ruficollis 9
Lelek lesní Caprimulgus europaeus 11
Lelek světlý Caprimulgus aegyptius 4
Rorýs velký Apus melba 12
Rorýs obecný Apus apus 14
Rorýs jednobarvý Apus unicolor 8
Rorýs šedohnědý Apus pallidus 11
Rorýs domovní Apus affinis 8
Rorýs bělokostřecový Apus caffer 7
Mandelík indický Coracias benghalensis 10
Mandelík hajní Coracias garrulus 10
Ledňáček hnědohlavý Halcyon smyrnensis 10
Ledňáček šedohlavý Halcyon leucocephala 1
Ledňáček proměnlivý Todiramphus chloris 1
Ledňáček říční Alcedo atthis 13
Rybařík jižní Ceryle rudis 11
Vlha indická Merops orientalis 8
Vlha sahelská Merops viridissimus 2
Vlha modrolící Merops persicus 10
Vlha arabská Merops cyanophrys 5
Vlha pestrá Merops apiaster 13
Dudek chocholatý Upupa epops 13
Zoborožec šedý Lophoceros nasutus 1
Krutihlav obecný Jynx torquilla 12
Datlík tříprstý Picoides tridactylus 12
Strakapoud prostřední Dendrocoptes medius 13
Datel šedoprsý Dendropicos goertae 1
Strakapoud malý Dryobates minor 14
Strakapoud jižní Dendrocopos syriacus 11
Strakapoud velký Dendrocopos major 13
Strakapoud bělohřbetý Dendrocopos leucotos 9
Datel černý Dryocopus  martius 13
Žluna zelená Picus viridis 14
Žluna iberská Picus sharpei 8
Žluna africká Picus vaillantii 6
Žluna šedá Picus canus 13
Poštolka jižní Falco naumanni 12
Poštolka obecná Falco tinnunculus 14
Poštolka rudonohá Falco vespertinus 11
Poštolka amurská Falco amurensis 2
Ostříž jižní Falco eleonorae 6
Ostříž arabský Falco concolor 2
Dřemlík tundrový Falco columbarius 11
Ostříž lesní Falco subbuteo 12
Raroh jižní Falco biarmicus 8
Raroh velký Falco cherrug 11
Raroh lovecký Falco rusticolus 8
Sokol stěhovavý Falco peregrinus 13
Papoušek mniší Myiopsitta monachus 6
Aratinga černohlavý Aratinga nenday 4
Alexandr velký Psittacula eupatria 3
Alexandr malý Psittacula krameri 12
Čagra černotemenný Tchagra senegalus 9
Ťuhýk hnědý Lanius cristatus 5
Ťuhýk obecný Lanius collurio 13
Ťuhýk mongolský Lanius isabellinus 8
Ťuhýk turkestánský Lanius phoenicuroides 3
Ťuhýk menší Lanius minor 11
Ťuhýk šedý Lanius excubitor 14
Ťuhýk iberský Lanius meridionalis 11
Ťuhýk rudohlavý Lanius senator 11
Ťuhýk běločelý Lanius nubicus 10
Žluva hajní Oriolus oriolus 13
Lejskovec africký Terpsiphone viridis 9
Sojka zlověstná Perisoreus infaustus 10
Sojka obecná Garrulus glandarius 13
Straka iberská Cyanopica cooki 11
Straka obecná Pica pica 14
Straka severoafrická Pica mauritanica 8
Ořešník kropenatý Nucifraga caryocatactes 12
Kavče červenozobé Pyrrhocorax pyrrhocorax 11
Kavče žlutozobé Pyrrhocorax graculus 11
Kavka obecná Coloeus monedula 13
Vrána domácí Corvus splendens 11
Havran polní Corvus frugilegus 13
Vrána černá Corvus corone 14
Vrána šedá Corvus cornix 13
Krkavec hnědokrký Corvus ruficollis 11
Krkavec velký Corvus corax 13
Krkavec krátkoocasý Corvus rhipidurus 10
Brkoslav severní Bombycilla garrulus 11
Hedvábník šedý Hypocolius ampelinus 4
Sýkora uhelníček Periparus ater 13
Sýkora parukářka Lophophanes cristatus 13
Sýkora temná Poecile lugubris 9
Sýkora babka Poecile palustris 13
Sýkora lužní Poecile montanus 13
Sýkora laponská Poecile cinctus 10
Sýkora modrá Cyanistes teneriffae 9
Sýkora modřinka Cyanistes caeruleus 14
Sýkora azurová Cyanistes cyanus 3
Sýkora koňadra Parus major 14
Moudivláček lužní Remiz pendulinus 12
Sýkořice vousatá Panurus biarmicus 13
Skřivan dudkovitý Alaemon alaudipes 10
Skřivan tlustozobý Ramphocoris clotbey 8
Skřivan pouštní Ammomanes deserti 10
Skřivan pruhoocasý Ammomanes cinctura 9
Skřivan obojkový Eremopterix nigriceps 10
Skřivan zpěvný Mirafra cantillans 4
Skřivan lesní Lullula arborea 12
Skřivan východní Alauda gulgula 3
Skřivan polní Alauda arvensis 13
Chocholouš vavřínový Galerida theklae 11
Chocholouš obecný Galerida cristata 13
Chocholouš maghrebský Galerida macrorhyncha 5
Skřivan ouškatý Eremophila alpestris 11
Skřivan růžkatý Eremophila bilopha 10
Skřivánek krátkoprstý Calandrella brachydactyla 11
Kalandra dvouskvrnná Melanocorypha bimaculata 10
Kalandra zpěvná Melanocorypha calandra 10
Skřivan Dupontův Chersophilus duponti 6
Skřivánek bledý Eremalauda dunni 3
Skřivánek menší Alaudala rufescens 9
Skřivánek turkestánský Alaudala heinei 2
Bulbul bělouchý Pycnonotus leucotis 11
Bulbul šupinkový Pycnonotus cafer 6
Bulbul arabský Pycnonotus xanthopygos 12
Bulbul zahradní Pycnonotus barbatus 9
Břehule hnědohrdlá Riparia paludicola 6
Břehule říční Riparia riparia 12
Vlaštovka obecná Hirundo rustica 14
Břehule skalní Hirundo rupestris 9
Břehule světlehnědá Ptyonoprogne obsoleta 11
Jiřička obecná Delichon urbicum 13
Vlaštovka skalní Cecropis daurica 11
Cetie jižní Cettia cetti 11
Priniovec křovinný Scotocerca inquieta 10
Mlynařík dlouhoocasý Aegithalos caudatus 14
Budníček větší Phylloscopus trochilus 14
Budníček menší Phylloscopus collybita 14
Budníček iberský Phylloscopus ibericus 5
Budníček kanárský Phylloscopus canariensis 5
Budníček černonohý Phylloscopus sindianus 6
Budníček perský Phylloscopus neglectus 8
Budníček západní Phylloscopus bonelli 9
Budníček balkánský Phylloscopus orientalis 10
Budníček lesní Phylloscopus sibilatrix 12
Budníček temný Phylloscopus fuscatus 2
Budníček zlatohlavý Phylloscopus proregulus 4
Budníček pruhohlavý Phylloscopus inornatus 11
Budníček altajský Phylloscopus humei 3
Budníček severní Phylloscopus borealis 6
Budníček žlutavý Phylloscopus nitidus 6
Budníček zelený Phylloscopus trochiloides 10
Rákosník velký Acrocephalus arundinaceus 13
Rákosník hlučnohlasý Acrocephalus stentoreus 11
Rákosník tamaryškový Acrocephalus melanopogon 11
Rákosník ostřicový Acrocephalus paludicola 8
Rákosník proužkovaný Acrocephalus schoenobaenus 13
Rákosník plavý Acrocephalus agricola 9
Rákosník pokřovní Acrocephalus dumetorum 8
Rákosník obecný Acrocephalus scirpaceus 12
Rákosník africký Acrocephalus baeticatus 1
Rákosník zpěvný Acrocephalus palustris 13
Sedmihlásek malý Iduna caligata 3
Sedmihlásek šedý Hippolais pallida 10
Sedmihlásek západní Iduna opaca 9
Sedmihlásek pustinný Hippolais languida 8
Sedmihlásek olivový Hippolais olivetorum 8
Sedmihlásek švitořivý Hippolais polyglotta 10
Sedmihlásek hajní Hippolais icterina 13
Cvrčilka říční Locustella fluviatilis 12
Cvrčilka zelená Locustella naevia 13
Cvrčilka slavíková Locustella luscinioides 13
Cvrčilka pruhovaná Locustella certhiola 1
Cistovník rákosníkový Cisticola juncidis 11
Prinie obecná Prinia gracilis 11
Prinie Prinia lepida 5
Prinie cvrčkohlasá Spiloptila clamans 3
Argie irácká Turdoides altirostris 5
Argie afghánská Turdoides huttoni 4
Argie šedá Turdoides squamiceps 11
Argie akáciová Turdoides fulva 9
Timálie čínská Leiothrix lutea 1
Pěnice černohlavá Sylvia atricapilla 14
Pěnice slavíková Sylvia borin 13
Pěnice vlašská Sylvia nisoria 12
Pěnice pokřovní Sylvia curruca 13
Pěnice Humeova Sylvia althaea 1
Pěnice mistrovská Sylvia hortensis 9
Pěnice dlouhozobá Sylvia crassirostris 10
Pěnice arabská Sylvia leucomelaena 9
Pěnice malá Sylvia nana 10
Pěnice pouštní Sylvia deserti 5
Pěnice hnědokřídlá Sylvia communis 14
Pěnice kaštanová Sylvia undata 11
Pěnice baleárská Sylvia balearica 1
Pěnice severoafrická Sylvia deserticola 9
Pěnice brýlatá Sylvia conspicillata 10
Pěnice vousatá Sylvia cantillans 9
Pěnice západní Sylvia iberiae 5
Pěnice ligurská Sylvia subalpina 2
Pěnice bělohrdlá Sylvia melanocephala 12
Pěnice černolící Sylvia mystacea 10
Pěnice turecká Sylvia ruppelli 10
Pěnice kyperská Sylvia melanothorax 3
Sýkořice vínoprsá Sinosuthora webbiana 2
Kruhoočko etiopské Zosterops abyssinicus 9
Králíček ohnivý Regulus ignicapilla 13
Králíček obecný Regulus regulus 13
Králíček madeirský Regulus madeirensis 3
Střízlík obecný Troglodytes troglodytes 13
Brhlík lesní Sitta europaea 14
Brhlík turecký Sitta krueperi 9
Brhlík skalní Sitta neumayer 12
Brhlík dlouhozobý Sitta tephronota 9
Zedníček skalní Tichodroma muraria 13
Šoupálek dlouhoprstý Certhia familiaris 14
Šoupálek krátkoprstý Certhia brachydactyla 12
Majna břehová Acridotheres ginginianus 5
Majna obecná Acridotheres tristis 12
Špaček indomalajský Gracupica contra 1
Špaček růžový Pastor roseus 11
Špaček obecný Sturnus vulgaris 14
Špaček černý Sturnus unicolor 11
Špaček laločnatý Creatophora cinerea 1
Špaček Tristramův Onychognathus tristramii 11
Kos horský Turdus torquatus 11
Kos černý Turdus merula 14
Drozd kvíčala Turdus pilaris 14
Drozd cvrčala Turdus iliacus 12
Drozd zpěvný Turdus philomelos 14
Drozd brávník Turdus viscivorus 13
Pěvec černý Cercotrichas podobe 7
Pěvec ryšavý Cercotrichas galactotes 10
Lejsek šedý Muscicapa striata 13
Lejsek středomořský Muscicapa tyrrhenica 1
Červenka obecná Erithacus rubecula 14
Slavík modráček Luscinia svecica 13
Slavík tmavý Luscinia luscinia 11
Slavík obecný Luscinia megarhynchos 13
Iranie bělohrdlá Irania gutturalis 8
Modruška tajgová Tarsiger cyanurus 5
Lejsek černohlavý Ficedula hypoleuca 12
Lejsek bělokrký Ficedula albicollis 13
Lejsek černokrký Ficedula semitorquata 5
Lejsek malý Ficedula parva 11
Rehek domácí Phoenicurus ochruros 14
Rehek zahradní Phoenicurus phoenicurus 14
Rehek severoafrický Phoenicurus moussieri 9
Rehek bělokřídlý Phoenicurus erythrogastrus 5
Skalník zpěvný Monticola saxatilis 10
Skalník modrý Monticola solitarius 11
Bramborníček hnědý Saxicola rubetra 13
Bramborníček kanárský Saxicola dacotiae 3
Bramborníček černohlavý Saxicola rubicola 14
Bramborníček sibiřský Saxicola maurus 8
Bělořit šedý Oenanthe oenanthe 13
Bělořit černohrdlý Oenanthe seebohmi 4
Bělořit plavý Oenanthe isabellina 10
Bělořit kápový Oenanthe monacha 9
Bělořit pouštní Oenanthe deserti 11
Bělořit okrový Oenanthe hispanica 11
Bělořit škraboškový Oenanthe melanoleuca 6
Bělořit bělohlavý Oenanthe pleschanka 9
Bělořit šedohlavý Oenanthe moesta 9
Skalníček černoocasý Cercomela melanura 11
Bělořit proměnlivý Oenanthe picata 1
Bělořit černý Oenanthe leucura 10
Bělořit pustinný Oenanthe leucopyga 11
Bělořit černohlavý Oenanthe albonigra 9
Bělořit skalní Oenanthe finschii 10
Bělořit černohřbetý Oenanthe lugens 10
Bělořit arabský Oenanthe lugentoides 9
Bělořit bělobrvý Oenanthe xanthoprymna 1
Bělořit perský Oenanthe chrysopygia 9
Skorec vodní Cinclus cinclus 12
Strdimil nilský Hedydipna metallica 9
Strdimil nádherný Cinnyris pulchellus 1
Strdimil palestinský Cinnyris osea 10
Strdimil lesklý Cinnyris habessinicus 9
Strdimil nachový Nectarinia asiatica 11
Vrabec domácí Passer domesticus 13
Vrabec italský Passer italiae 8
Vrabec pokřovní Passer hispaniolensis 12
Vrabec moabský Passer moabiticus 10
Vrabec ostrovní Passer iagoensis 1
Vrabec pouštní Passer simplex 7
Vrabec polní Passer montanus 14
Vrabec plavý Petronia brachydactyla 9
Vrabec skalní Petronia petronia 11
Vrabec hnědoramenný Gymnoris xanthocollis 5
Pěnkavák sněžný Montifringilla nivalis 11
Snovač etiopský Ploceus galbula 9
Astrild vlnkovaný Estrilda astrild 9
Tygříček tečkovaný Amandava amandava 4
Stříbrozobka zpěvná Euodice cantans 9
Stříbrozobka indická Euodice malabarica 10
Pěvuška podhorní Prunella collaris 12
Pěvuška skalní Prunella ocularis 8
Pěvuška modrá Prunella modularis 12
Konipas luční Motacilla flava 13
Konipas citronový Motacilla citreola 12
Konipas horský Motacilla cinerea 14
Konipas bílý Motacilla alba 14
Linduška velká Anthus richardi 1
Linduška mongolská Anthus godlewskii 1
Linduška úhorní Anthus campestris 12
Linduška dlouhozobá Anthus similis 9
Linduška luční Anthus pratensis 13
Linduška lesní Anthus trivialis 13
Linduška olivová Anthus hodgsoni 2
Linduška rudokrká Anthus cervinus 11
Linduška horská Anthus spinoletta 13
Linduška skalní Anthus petrosus 11
Linduška kanárská Anthus berthelotii 8
Pěnkava obecná Fringilla coelebs 14
Pěnkava tenerifská Fringilla teydea 5
Pěnkava kanárská Fringilla polatzeki 3
Pěnkava jikavec Fringilla montifringilla 13
Dlask tlustozobý Coccothraustes coccothraustes 13
Hýl křivčí Pinicola enucleator 8
Hýl obecný Pyrrhula pyrrhula 14
Hýl růžovokřídlý Rhodopechys sanguineus 7
Hýl atlaský Rhodopechys alienus 4
Hýl trubač Bucanetes githaginea 11
Hýl rudý Erythrina erythrina 11
Hýl velký Carpodacus rubicilla 6
Hýl sinajský Carpodacus synoicus 6
Zvonek zelený Chloris chloris 13
Hýl černozobý Rhodospiza obsoleta 10
Stehlíkovec arabský Rhynchostruthus percivali 9
Zvonohlík jemenský Crithagra menachensis 8
Konopka žlutozobá Linaria flavirostris 12
Konopka obecná Linaria cannabina 13
Čečetka zimní Acanthis flammea 12
Čečetka tmavá Acanthis cabaret 11
Čečetka bělavá Acanthis hornemanni 10
Křivka velká Loxia pytyopsittacus 5
Křivka obecná Loxia curvirostra 13
Křivka bělokřídlá Loxia leucoptera 3
Stehlík obecný Carduelis carduelis 14
Zvonohlík citronový Carduelis citrinella 5
Zvonohlík královský Serinus pusillus 9
Zvonohlík zahradní Serinus serinus 13
Zvonohlík levantský Serinus syriacus 4
Kanár divoký Serinus canaria 8
Čížek lesní Spinus spinus 13
Lesňáček jedlovcový Setophaga fusca 1
Trupiál baltimorský Icterus galbula 3
Strnad luční Emberiza calandra 13
Strnad obecný Emberiza citrinella 14
Strnad bělohlavý Emberiza leucocephalos 1
Strnad viničný Emberiza cia 11
Strnad pustinný Emberiza buchanani 4
Strnad šedý Emberiza cineracea 6
Strnad zahradní Emberiza hortulana 11
Strnad šedokrký Emberiza caesia 10
Strnad cvrčivý Emberiza cirlus 11
Strnad pruhovaný Emberiza striolata 10
Strnad saharský Emberiza sahari 9
Strnad skalní Emberiza tahapisi 9
Strnad malinký Emberiza pusilla 10
Strnad tajgový Emberiza rustica 4
Strnad obojkový Emberiza aureola 2
Strnad černohlavý Emberiza melanocephala 10
Strnad rákosní Emberiza schoeniclus 14
Ostružka severní Calcarius lapponicus 11
Sněhule severní Plectrophenax nivalis 12
Celkem 6524