Celkový počet druhů pozorovaných ve gWP členy Klubu 300

Druh Latinský název Počet pozorování
Husa polní Anser fabalis 10
Husa tundrová Anser serrirostris 12
Husa krátkozobá Anser brachyrhynchos 7
Husa velká Anser anser 14
Husa běločelá Anser albifrons 13
Husa malá Anser erythropus 7
Husa indická Anser indicus 2
Husa sněžní Anser caerulescens 4
Berneška velká Branta canadensis 12
Berneška malá Branta hutchinsii 5
Berneška tmavá Branta bernicla 10
Berneška bělolící Branta leucopsis 13
Berneška rudokrká Branta ruficollis 11
Labuť černá Cygnus atratus 2
Labuť velká Cygnus olor 14
Labuť malá Cygnus columbianus 13
Labuť zpěvná Cygnus cygnus 13
Husice nilská Alopochen aegyptiaca 14
Husice liščí Tadorna tadorna 13
Husice rezavá Tadorna ferruginea 13
Pižmovka velká Cairina moschata 1
Kachnička mandarinská Aix galericulata 13
Kachnička obojková Nettapus coromandelianus 8
Kopřivka obecná Anas strepera 14
Hvízdák eurasijský Anas penelope 13
Hvízdák americký Anas americana 4
Kachna divoká Anas platyrhynchos 14
Čírka modrokřídlá Anas discors 3
Lžičák pestrý Anas clypeata 13
Ostralka štíhlá Anas acuta 13
Čírka modrá Anas querquedula 14
Čírka sibiřská Anas formosa 1
Čírka obecná Anas crecca 14
Čírka karolínská Anas carolinensis 3
Čírka úzkozobá Anas angustirostris 9
Zrzohlávka rudozobá Netta rufina 13
Polák velký Aythya ferina 14
Polák malý Aythya nyroca 12
Polák proužkozobý Aythya collaris 4
Polák chocholačka Aythya fuligula 14
Polák kaholka Aythya marila 13
Polák vlnkovaný Aythya affinis 2
Kajka Stellerova Polysticta stelleri 4
Kajka královská Somateria spectabilis 6
Kajka mořská Somateria mollissima 12
Kačka strakatá Histrionicus histrionicus 3
Turpan pestrozobý Melanitta perspicillata 2
Turpan hnědý Melanitta fusca 13
Turpan černý Melanitta nigra 10
Turpan sibiřský Melanitta stejnegeri 2
Turpan americký Melanitta americana 2
Hoholka lední Clangula hyemalis 12
Hohol bělavý Bucephala albeola 3
Hohol severní Bucephala clangula 14
Hohol islandský Bucephala islandica 1
Morčák malý Mergellus albellus 13
Morčák velký Mergus merganser 13
Morčák prostřední Mergus serrator 12
Kachnice kaštanová Oxyura jamaicensis 4
Kachnice bělohlavá Oxyura leucocephala 10
Jeřábek lesní Tetrastes bonasia 9
Tetřev hlušec Tetrao urogallus 9
Tetřívek obecný Tetrao tetrix 11
Tetřívek kavkazský Tetrao mlokosiewiczi 4
Bělokur horský Lagopus muta 7
Bělokur rousný Lagopus lagopus 8
Velekur kavkazský Tetraogallus caucasicus 5
Velekur kaspický Tetraogallus caspius 8
Orebice horská Alectoris graeca 8
Orebice čukar Alectoris chukar 9
Orebice berberská Alectoris barbara 10
Orebice rudá Alectoris rufa 11
Orebice černohlavá Alectoris melanocephala 8
Koroptev pouštní Ammoperdix griseogularis 8
Koroptev arabská Ammoperdix heyi 9
Frankolín obecný Francolinus francolinus 10
Frankolík křepelčí Francolinus pondicerianus 9
Frankolín dvouostruhý Pternistis bicalcaratus 4
Koroptev polní Perdix perdix 13
Křepelka polní Coturnix coturnix 12
Bažant královský Syrmaticus reevesii 7
Bažant obecný Phasianus colchicus 14
Potáplice malá Gavia stellata 13
Potáplice severní Gavia arctica 13
Potáplice lední Gavia immer 11
Potáplice žlutozobá Gavia adamsii 6
Buřňáček Wilsonův Oceanites oceanicus 1
Buřňáček běločelý Pelagodroma marina 1
Albatros černobrvý Thalassarche melanophris 3
Buřňáček malý Hydrobates pelagicus 5
Buřňáček madeirský Oceanodroma castro 1
Buřňáček dlouhokřídlý Oceanodroma leucorhoa 5
Buřňák lední Fulmarus glacialis 9
Buřňák šedý Calonectris diomedea 10
Buřňák severoatlantský Calonectris borealis 6
Buřňák temný Ardenna grisea 6
Buřňák severní Puffinus puffinus 6
Buřňák středomořský Puffinus yelkouan 6
Buřňák baleárský Puffinus mauretanicus 5
Buřňák perský Puffinus persicus 6
Buřňák makaronéský Puffinus baroli 1
Buřňák Boydův Puffinus boydi 2
Buřňák Bulwerův Bulweria bulwerii 4
Buřňák arabský Bulweria fallax 5
Potápka malá Tachybaptus ruficollis 13
Potápka rudokrká Podiceps grisegena 12
Potápka roháč Podiceps cristatus 14
Potápka žlutorohá Podiceps auritus 11
Potápka černokrká Podiceps nigricollis 12
Plameňák růžový Phoenicopterus roseus 12
Plameňák malý Phoenicopterus minor 5
Faeton červenozobý Phaethon aethereus 3
Čáp černý Ciconia nigra 14
Čáp simbil Ciconia abdimii 3
Čáp bílý Ciconia ciconia 14
Ibis posvátný Threskiornis aethiopicus 4
Ibis skalní Geronticus eremita 8
Ibis hnědý Plegadis falcinellus 11
Kolpík bílý Platalea leucorodia 13
Bukač velký Botaurus stellaris 11
Bukač severoamerický Botaurus lentiginosus 2
Bukáček malý Ixobrychus minutus 13
Bukáček žlutonohý Ixobrychus sinensis 5
Bukáček trpasličí Ixobrychus sturmii 2
Kvakoš noční Nycticorax nycticorax 13
Volavka proměnlivá Butorides striata 9
Volavka vlasatá Ardeola ralloides 12
Volavka hnědohřbetá Ardeola grayii 8
Volavka rusohlavá Bubulcus ibis 13
Volavka popelavá Ardea cinerea 14
Volavka červená Ardea purpurea 13
Volavka bílá Egretta alba 14
Volavka prostřední Egretta intermedia 7
Volavka stříbřitá Egretta garzetta 13
Volavka západní Egretta gularis 10
Kladivouš africký Scopus umbretta 1
Pelikán bílý Pelecanus onocrotalus 12
Pelikán kadeřavý Pelecanus crispus 10
Terej bílý Morus bassanus 11
Terej maskový Sula dactylatra 8
Terej červenonohý Sula sula 1
Terej žlutonohý Sula leucogaster 9
Kormorán malý Microcarbo pygmeus 12
Kormorán chocholatý Phalacrocorax aristotelis 10
Kormorán velký Phalacrocorax carbo 13
Kormorán arabský Phalacrocorax nigrogularis 9
Orlovec říční Pandion haliaetus 14
Luněc šedý Elanus caeruleus 13
Orlosup bradatý Gypaetus barbatus 8
Sup mrchožravý Neophron percnopterus 12
Včelojed lesní Pernis apivorus 13
Včelojed chocholatý Pernis ptilorhynchus 10
Sup bělohlavý Gyps fulvus 13
Sup hnědý Aegypius monachus 11
Sup královský Torgos tracheliotus 9
Orlík krátkoprstý Circaetus gallicus 11
Orel křiklavý Clanga pomarina 13
Orel volavý Clanga clanga 11
Orel nejmenší Aquila pennata 12
Orel stepní Aquila nipalensis 10
Orel iberský Aquila adalberti 10
Orel královský Aquila heliaca 13
Orel skalní Aquila chrysaetos 11
Orel damaní Aquila verreauxii 6
Orel jestřábí Aquila fasciata 11
Krahujec šikra Accipiter badius 3
Krahujec krátkoprstý Accipiter brevipes 7
Krahujec obecný Accipiter nisus 14
Jestřáb lesní Accipiter gentilis 14
Moták pochop Circus aeruginosus 15
Moták pilich Circus cyaneus 14
Moták stepní Circus macrourus 13
Moták lužní Circus pygargus 14
Luňák červený Milvus milvus 15
Luňák hnědý Milvus migrans 14
Luňák žlutozobý Milvus aegyptius 1
Orel mořský Haliaeetus albicilla 14
Káně rousná Buteo lagopus 13
Káně bělochvostá Buteo rufinus 12
Káně lesní Buteo buteo 15
Drop velký Otis tarda 13
Drop obojkový Chlamydotis undulata 3
Drop hřívnatý Chlamydotis macqueenii 10
Drop malý Tetrax tetrax 9
Chřástal vodní Rallus aquaticus 14
Chřástal polní Crex crex 11
Chřástal běloprsý Amauroornis phoenicurus 3
Chřástal malý Porzana parva 12
Chřástal nejmenší Porzana pusilla 2
Chřástal kropenatý Porzana porzana 14
Slípka modrá Porphyrio porphyrio 10
Slípka africká Porphyrio madagascariensis 3
Slípka indická Porphyrio poliocephalus 5
Slípka zelenonohá Gallinula chloropus 14
Lyska hřebenatá Fulica cristata 9
Lyska černá Fulica atra 15
Jeřáb panenský Grus virgo 2
Jeřáb popelavý Grus grus 15
Dytík úhorní Burhinus oedicnemus 13
Dytík skvrnitý Burhinus capensis 9
Ústřičník velký Haematopus ostralegus 13
Pisila čáponohá Himantopus himantopus 14
Pobřežník černobílý Dromas ardeola 9
Tenkozobec opačný Recurvirostra avosetta 14
Čejka chocholatá Vanellus vanellus 15
Čejka trnitá Vanellus spinosus 12
Čejka černoprsá Vanellus indicus 10
Keptuška stepní Vanellus gregarius 10
Keptuška běloocasá Vanellus leucurus 10
Kulík zlatý Pluvialis apricaria 15
Kulík pacifický Pluvialis fulva 7
Kulík hnědokřídlý Pluvialis dominica 1
Kulík bledý Pluvialis squatarola 13
Kulík písečný Charadrius hiaticula 15
Kulík říční Charadrius dubius 15
Kulík mořský Charadrius alexandrinus 12
Kulík menší Charadrius mongolus 10
Kulík větší Charadrius leschenaultii 10
Kulík kaspický Charadrius asiaticus 4
Kulík hnědý Charadrius morinellus 11
Ostnák bažantí Hydrophasianus chirurgus 8
Sluka lesní Scolopax rusticola 12
Slučka malá Lymnocryptes minimus 12
Bekasina sibiřská Gallinago stenura 8
Bekasina větší Gallinago media 10
Bekasina otavní Gallinago gallinago 14
Slukovec krátkozobý Limnodromus griseus 2
Slukovec dlouhozobý Limnodromus scolopaceus 2
Břehouš černoocasý Limosa limosa 14
Břehouš rudý Limosa lapponica 11
Koliha malá Numenius phaeopus 15
Koliha tenkozobá Numenius tenuirostris 1
Koliha velká Numenius arquata 13
Vodouš tmavý Tringa erythropus 13
Vodouš rudonohý Tringa totanus 15
Vodouš štíhlý Tringa stagnatilis 12
Vodouš šedý Tringa nebularia 14
Vodouš velký Tringa melanoleuca 1
Vodouš žlutonohý Tringa flavipes 5
Vodouš kropenatý Tringa ochropus 15
Vodouš bahenní Tringa glareola 14
Vodouš malý Xenus cinereus 10
Pisík obecný Actitis hypoleucos 14
Pisík americký Actitis macularius 1
Kamenáček pestrý Arenaria interpres 14
Jespák rezavý Calidris canutus 12
Jespák písečný Calidris alba 13
Jespák srostloprstý Calidris pusilla 1
Jespák malý Calidris minuta 13
Jespák šedý Calidris temminckii 13
Jespák tundrový Calidris fuscicollis 3
Jespák skvrnitý Calidris melanotos 10
Jespák klínoocasý Calidris acuminata 1
Jespák křivozobý Calidris ferruginea 14
Jespák mořský Calidris maritima 11
Jespák obecný Calidris alpina 14
Jespáček ploskozobý Calidris falcinellus 11
Jespák plavý Calidris subruficollis 2
Jespák bojovný Calidris pugnax 15
Lyskonoh úzkozobý Phalaropus lobatus 11
Lyskonoh ploskozobý Phalaropus fulicaria 9
Běhulík plavý Cursorius cursor 10
Ouhorlík stepní Glareola pratincola 11
Ouhorlík černokřídlý Glareola nordmanni 6
Racek tříprstý Rissa tridactyla 13
Racek Sabinův Xema sabini 2
Racek tenkozobý Chroicocephalus genei 12
Racek Bonapartův Chroicocephalus philadelphia 4
Racek chechtavý Chroicocephalus ridibundus 15
Racek malý Hydrocoloeus minutus 14
Racek zelenonohý Ichthyaetus audouinii 10
Racek černohlavý Ichthyaetus melanocephalus 13
Racek velký Ichthyaetus ichthyaetus 12
Racek bělooký Ichthyaetus leucophthalmus 10
Racek arabský Ichthyaetus hemprichii 11
Racek bouřní Larus canus 14
Racek kroužkozobý Larus delawarensis 4
Racek mořský Larus marinus 13
Racek šedokřídlý Larus glaucescens 1
Racek šedý Larus hyperboreus 11
Racek polární Larus glaucoides 7
Racek stříbřitý Larus argentatus 13
Racek americký Larus smithsonianus 1
Racek bělohlavý Larus cachinnans 14
Racek středomořský Larus michahellis 14
Racek arménský Larus armenicus 9
Racek kamčatský Larus schistisagus 1
Racek žlutonohý Larus fuscus 13
Rybák černozobý Gelochelidon nilotica 11
Rybák velkozobý Hydroprogne caspia 14
Rybák královský Thalasseus maximus 2
Rybák chocholatý Thalasseus bergii 9
Rybák oranžovozobý Thalasseus bengalensis 10
Rybák severní Thalasseus sandvicensis 12
Rybák malý Sternula albifrons 13
Rybák arabský Sternula saundersi 6
Rybák uzdičkový Onychoprion anaethetus 3
Rybák rajský Sterna dougallii 5
Rybák obecný Sterna hirundo 14
Rybák bělolící Sterna repressa 8
Rybák dlouhoocasý Sterna paradisaea 11
Rybák bahenní Chlidonias hybrida 11
Rybák bělokřídlý Chlidonias leucopterus 14
Rybák černý Chlidonias niger 13
Chaluha velká Stercorarius skua 8
Chaluha pomořská Stercorarius pomarinus 11
Chaluha příživná Stercorarius parasiticus 11
Chaluha malá Stercorarius longicaudus 11
Alkoun malý Alle alle 3
Alkoun tlustozobý Uria lomvia 9
Alkoun úzkozobý Uria aalge 11
Alka malá Alca torda 11
Alkoun obecný Cepphus grylle 12
Papuchalk severní Fratercula arctica 11
Stepokur kirgizský Syrrhaptes paradoxus 1
Stepokur krásný Pterocles alchata 9
Stepokur hnědobřichý Pterocles exustus 8
Stepokur saharský Pterocles senegallus 10
Stepokur písečný Pterocles orientalis 10
Stepokur korunkatý Pterocles coronatus 6
Stepokur pruhovaný Pterocles lichtensteinii 9
Holub skalní/domácí Columba livia 15
Holub doupňák Columba oenas 14
Holub hřivnáč Columba palumbus 15
Holub trokaz Columba trocaz 2
Holub kanárský Columba bollii 5
Holub vavřínový Columba junoniae 5
Hrdlička divoká Streptopelia turtur 14
Hrdlička východní Streptopelia orientalis 2
Hrdlička zahradní Streptopelia decaocto 15
Hrdlička chechtavá Streptopelia riseogrisea 2
Hrdlička senegalská Streptopelia senegalensis 13
Hrdlička kapská Oena capensis 10
Holub sahelský Treron waalia 9
Kukačka chocholatá Clamator glandarius 10
Kukačka černobílá Clamator jacobinus 2
Kukačka koel Eudynamys scolopaceus 1
Kukačka obecná Cuculus canorus 14
Sova pálená Tyto alba 10
Výreček plavý Otus brucei 9
Výreček arabský Otus pamelae 8
Výreček malý Otus scops 12
Výreček kyperský Otus cyprius 1
Výr velký Bubo bubo 13
Výr bledý Bubo ascalaphus 4
Výr arabský Bubo milesi 7
Puštík obecný Strix aluco 13
Puštík arabský Strix butleri 1
Puštík maghrebský Strix mauritanica 2
Puštík pouštní Strix hadorami 7
Puštík bělavý Strix uralensis 10
Puštík vousatý Strix nebulosa 5
Sovice krahujová Surnia ulula 10
Kulíšek nejmenší Glaucidium passerinum 12
Sýček obecný Athene noctua 13
Sýček brahmínský Athene brama 1
Sýc rousný Aegolius funereus 11
Kalous ušatý Asio otus 14
Kalous pustovka Asio flammeus 14
Kalous africký Asio capensis 6
Lelek rudokrký Caprimulgus ruficollis 9
Lelek lesní Caprimulgus europaeus 11
Lelek světlý Caprimulgus aegyptius 4
Rorýs velký Apus melba 12
Rorýs obecný Apus apus 15
Rorýs jednobarvý Apus unicolor 8
Rorýs šedohnědý Apus pallidus 12
Rorýs domovní Apus affinis 11
Rorýs bělokostřecový Apus caffer 8
Mandelík indický Coracias benghalensis 10
Mandelík hajní Coracias garrulus 11
Ledňáček hnědohlavý Halcyon smyrnensis 10
Ledňáček šedohlavý Halcyon leucocephala 1
Ledňáček proměnlivý Todiramphus chloris 1
Ledňáček říční Alcedo atthis 14
Rybařík pruhoprsý Megaceryle alcyon 2
Rybařík jižní Ceryle rudis 11
Vlha indická Merops orientalis 7
Vlha sahelská Merops viridissimus 3
Vlha modrolící Merops persicus 10
Vlha arabská Merops cyanophrys 5
Vlha pestrá Merops apiaster 14
Dudek chocholatý Upupa epops 14
Zoborožec šedý Lophoceros nasutus 1
Krutihlav obecný Jynx torquilla 13
Datlík tříprstý Picoides tridactylus 12
Strakapoud prostřední Dendrocoptes medius 14
Datel šedoprsý Dendropicos goertae 1
Strakapoud malý Dryobates minor 15
Strakapoud jižní Dendrocopos syriacus 12
Strakapoud velký Dendrocopos major 14
Strakapoud bělohřbetý Dendrocopos leucotos 9
Datel černý Dryocopus  martius 14
Žluna zelená Picus viridis 15
Žluna iberská Picus sharpei 8
Žluna africká Picus vaillantii 6
Žluna šedá Picus canus 14
Poštolka jižní Falco naumanni 12
Poštolka obecná Falco tinnunculus 15
Poštolka rudonohá Falco vespertinus 12
Poštolka amurská Falco amurensis 2
Ostříž jižní Falco eleonorae 8
Ostříž arabský Falco concolor 2
Dřemlík tundrový Falco columbarius 11
Ostříž lesní Falco subbuteo 14
Raroh jižní Falco biarmicus 8
Raroh velký Falco cherrug 12
Raroh lovecký Falco rusticolus 8
Sokol stěhovavý Falco peregrinus 14
Papoušek mniší Myiopsitta monachus 6
Aratinga černohlavý Aratinga nenday 1
Alexandr velký Psittacula eupatria 3
Alexandr malý Psittacula krameri 13
Čagra černotemenný Tchagra senegalus 9
Ťuhýk hnědý Lanius cristatus 5
Ťuhýk obecný Lanius collurio 14
Ťuhýk mongolský Lanius isabellinus 8
Ťuhýk turkestánský Lanius phoenicuroides 3
Ťuhýk menší Lanius minor 12
Ťuhýk šedý Lanius excubitor 15
Ťuhýk iberský Lanius meridionalis 11
Ťuhýk rudohlavý Lanius senator 12
Ťuhýk běločelý Lanius nubicus 11
Žluva hajní Oriolus oriolus 14
Lejskovec africký Terpsiphone viridis 9
Sojka zlověstná Perisoreus infaustus 10
Sojka obecná Garrulus glandarius 14
Straka iberská Cyanopica cooki 11
Straka obecná Pica pica 15
Straka severoafrická Pica mauritanica 8
Ořešník kropenatý Nucifraga caryocatactes 13
Kavče červenozobé Pyrrhocorax pyrrhocorax 11
Kavče žlutozobé Pyrrhocorax graculus 11
Kavka obecná Coloeus monedula 14
Vrána domácí Corvus splendens 11
Havran polní Corvus frugilegus 14
Vrána černá Corvus corone 15
Vrána šedá Corvus cornix 14
Krkavec hnědokrký Corvus ruficollis 12
Krkavec velký Corvus corax 14
Krkavec krátkoocasý Corvus rhipidurus 10
Brkoslav severní Bombycilla garrulus 12
Hedvábník šedý Hypocolius ampelinus 4
Sýkora uhelníček Periparus ater 14
Sýkora parukářka Lophophanes cristatus 14
Sýkora temná Poecile lugubris 11
Sýkora babka Poecile palustris 14
Sýkora lužní Poecile montanus 14
Sýkora laponská Poecile cinctus 10
Sýkora modrá Cyanistes teneriffae 11
Sýkora modřinka Cyanistes caeruleus 15
Sýkora azurová Cyanistes cyanus 3
Sýkora koňadra Parus major 15
Moudivláček lužní Remiz pendulinus 13
Sýkořice vousatá Panurus biarmicus 14
Skřivan dudkovitý Alaemon alaudipes 10
Skřivan tlustozobý Ramphocoris clotbey 9
Skřivan pouštní Ammomanes deserti 11
Skřivan pruhoocasý Ammomanes cinctura 9
Skřivan obojkový Eremopterix nigriceps 10
Skřivan zpěvný Mirafra cantillans 4
Skřivan lesní Lullula arborea 13
Skřivan východní Alauda gulgula 3
Skřivan polní Alauda arvensis 14
Chocholouš vavřínový Galerida theklae 12
Chocholouš obecný Galerida cristata 14
Chocholouš maghrebský Galerida macrorhyncha 5
Skřivan ouškatý Eremophila alpestris 11
Skřivan růžkatý Eremophila bilopha 10
Skřivánek krátkoprstý Calandrella brachydactyla 11
Kalandra dvouskvrnná Melanocorypha bimaculata 10
Kalandra zpěvná Melanocorypha calandra 10
Skřivan Dupontův Chersophilus duponti 6
Skřivánek bledý Eremalauda dunni 3
Skřivánek menší Alaudala rufescens 9
Skřivánek turkestánský Alaudala heinei 5
Bulbul bělouchý Pycnonotus leucotis 11
Bulbul šupinkový Pycnonotus cafer 6
Bulbul arabský Pycnonotus xanthopygos 12
Bulbul zahradní Pycnonotus barbatus 10
Břehule hnědohrdlá Riparia paludicola 6
Břehule říční Riparia riparia 13
Vlaštovka obecná Hirundo rustica 15
Břehule skalní Hirundo rupestris 11
Břehule světlehnědá Ptyonoprogne obsoleta 11
Jiřička obecná Delichon urbicum 14
Vlaštovka skalní Cecropis daurica 12
Cetie jižní Cettia cetti 11
Priniovec křovinný Scotocerca inquieta 10
Mlynařík dlouhoocasý Aegithalos caudatus 15
Budníček větší Phylloscopus trochilus 15
Budníček menší Phylloscopus collybita 15
Budníček iberský Phylloscopus ibericus 5
Budníček kanárský Phylloscopus canariensis 7
Budníček černonohý Phylloscopus sindianus 6
Budníček perský Phylloscopus neglectus 8
Budníček západní Phylloscopus bonelli 10
Budníček balkánský Phylloscopus orientalis 10
Budníček lesní Phylloscopus sibilatrix 13
Budníček temný Phylloscopus fuscatus 2
Budníček zlatohlavý Phylloscopus proregulus 4
Budníček pruhohlavý Phylloscopus inornatus 11
Budníček altajský Phylloscopus humei 3
Budníček severní Phylloscopus borealis 6
Budníček žlutavý Phylloscopus nitidus 6
Budníček zelený Phylloscopus trochiloides 10
Rákosník velký Acrocephalus arundinaceus 14
Rákosník hlučnohlasý Acrocephalus stentoreus 11
Rákosník tamaryškový Acrocephalus melanopogon 11
Rákosník ostřicový Acrocephalus paludicola 8
Rákosník proužkovaný Acrocephalus schoenobaenus 14
Rákosník plavý Acrocephalus agricola 9
Rákosník pokřovní Acrocephalus dumetorum 8
Rákosník obecný Acrocephalus scirpaceus 13
Rákosník zpěvný Acrocephalus palustris 14
Sedmihlásek malý Iduna caligata 3
Sedmihlásek šedý Hippolais pallida 10
Sedmihlásek západní Iduna opaca 9
Sedmihlásek pustinný Hippolais languida 9
Sedmihlásek olivový Hippolais olivetorum 8
Sedmihlásek švitořivý Hippolais polyglotta 10
Sedmihlásek hajní Hippolais icterina 14
Cvrčilka říční Locustella fluviatilis 13
Cvrčilka zelená Locustella naevia 14
Cvrčilka slavíková Locustella luscinioides 14
Cvrčilka pruhovaná Locustella certhiola 1
Cistovník rákosníkový Cisticola juncidis 12
Prinie obecná Prinia gracilis 11
Prinie Prinia lepida 5
Prinie cvrčkohlasá Spiloptila clamans 3
Argie irácká Turdoides altirostris 9
Argie afghánská Turdoides huttoni 4
Argie šedá Turdoides squamiceps 11
Argie akáciová Turdoides fulva 10
Timálie čínská Leiothrix lutea 2
Pěnice černohlavá Sylvia atricapilla 15
Pěnice slavíková Sylvia borin 14
Pěnice vlašská Sylvia nisoria 13
Pěnice pokřovní Sylvia curruca 14
Pěnice Humeova Sylvia althaea 1
Pěnice mistrovská Sylvia hortensis 9
Pěnice dlouhozobá Sylvia crassirostris 10
Pěnice arabská Sylvia leucomelaena 9
Pěnice malá Sylvia nana 10
Pěnice pouštní Sylvia deserti 6
Pěnice hnědokřídlá Sylvia communis 15
Pěnice kaštanová Sylvia undata 11
Pěnice baleárská Sylvia balearica 1
Pěnice severoafrická Sylvia deserticola 10
Pěnice brýlatá Sylvia conspicillata 12
Pěnice vousatá Sylvia cantillans 10
Pěnice západní Sylvia iberiae 5
Pěnice ligurská Sylvia subalpina 2
Pěnice bělohrdlá Sylvia melanocephala 13
Pěnice černolící Sylvia mystacea 10
Pěnice turecká Sylvia ruppelli 11
Pěnice kyperská Sylvia melanothorax 4
Sýkořice vínoprsá Sinosuthora webbiana 2
Kruhoočko etiopské Zosterops abyssinicus 9
Králíček ohnivý Regulus ignicapilla 14
Králíček obecný Regulus regulus 14
Králíček madeirský Regulus madeirensis 3
Střízlík obecný Troglodytes troglodytes 14
Brhlík lesní Sitta europaea 15
Brhlík turecký Sitta krueperi 10
Brhlík skalní Sitta neumayer 13
Brhlík dlouhozobý Sitta tephronota 9
Zedníček skalní Tichodroma muraria 14
Šoupálek dlouhoprstý Certhia familiaris 15
Šoupálek krátkoprstý Certhia brachydactyla 13
Majna chocholatá Acridotheres cristatellus 1
Majna břehová Acridotheres ginginianus 6
Majna obecná Acridotheres tristis 12
Špaček indomalajský Gracupica contra 1
Špaček růžový Pastor roseus 11
Špaček obecný Sturnus vulgaris 15
Špaček černý Sturnus unicolor 12
Špaček laločnatý Creatophora cinerea 1
Špaček Tristramův Onychognathus tristramii 11
Kos horský Turdus torquatus 11
Kos černý Turdus merula 15
Drozd kvíčala Turdus pilaris 15
Drozd cvrčala Turdus iliacus 13
Drozd zpěvný Turdus philomelos 15
Drozd brávník Turdus viscivorus 14
Pěvec černý Cercotrichas podobe 7
Pěvec ryšavý Cercotrichas galactotes 10
Lejsek šedý Muscicapa striata 14
Lejsek středomořský Muscicapa tyrrhenica 1
Červenka obecná Erithacus rubecula 15
Slavík modráček Luscinia svecica 14
Slavík tmavý Luscinia luscinia 11
Slavík obecný Luscinia megarhynchos 14
Iranie bělohrdlá Irania gutturalis 9
Modruška tajgová Tarsiger cyanurus 5
Lejsek černohlavý Ficedula hypoleuca 13
Lejsek atlaský Ficedula speculigera 1
Lejsek bělokrký Ficedula albicollis 14
Lejsek černokrký Ficedula semitorquata 5
Lejsek malý Ficedula parva 12
Rehek domácí Phoenicurus ochruros 15
Rehek zahradní Phoenicurus phoenicurus 15
Rehek severoafrický Phoenicurus moussieri 10
Rehek bělokřídlý Phoenicurus erythrogastrus 5
Skalník zpěvný Monticola saxatilis 10
Skalník modrý Monticola solitarius 12
Bramborníček hnědý Saxicola rubetra 14
Bramborníček kanárský Saxicola dacotiae 3
Bramborníček černohlavý Saxicola rubicola 15
Bramborníček sibiřský Saxicola maurus 8
Bělořit šedý Oenanthe oenanthe 14
Bělořit černohrdlý Oenanthe seebohmi 4
Bělořit plavý Oenanthe isabellina 10
Bělořit kápový Oenanthe monacha 9
Bělořit pouštní Oenanthe deserti 12
Bělořit okrový Oenanthe hispanica 12
Bělořit kyperský Oenanthe cypriaca 1
Bělořit škraboškový Oenanthe melanoleuca 6
Bělořit bělohlavý Oenanthe pleschanka 9
Bělořit šedohlavý Oenanthe moesta 9
Skalníček černoocasý Cercomela melanura 11
Bělořit proměnlivý Oenanthe picata 1
Bělořit černý Oenanthe leucura 11
Bělořit pustinný Oenanthe leucopyga 12
Bělořit černohlavý Oenanthe albonigra 9
Bělořit skalní Oenanthe finschii 10
Bělořit černohřbetý Oenanthe lugens 11
Bělořit arabský Oenanthe lugentoides 9
Bělořit bělobrvý Oenanthe xanthoprymna 5
Bělořit perský Oenanthe chrysopygia 9
Skorec vodní Cinclus cinclus 13
Strdimil nilský Hedydipna metallica 9
Strdimil nádherný Cinnyris pulchellus 1
Strdimil palestinský Cinnyris osea 10
Strdimil lesklý Cinnyris habessinicus 9
Strdimil nachový Nectarinia asiatica 11
Vrabec domácí Passer domesticus 14
Vrabec italský Passer italiae 9
Vrabec pokřovní Passer hispaniolensis 13
Vrabec moabský Passer moabiticus 10
Vrabec ostrovní Passer iagoensis 1
Vrabec pouštní Passer simplex 8
Vrabec polní Passer montanus 15
Vrabec plavý Petronia brachydactyla 11
Vrabec skalní Petronia petronia 11
Vrabec hnědoramenný Gymnoris xanthocollis 9
Pěnkavák sněžný Montifringilla nivalis 11
Snovač etiopský Ploceus galbula 9
Snovač černohlavý Ploceus melanocephalus 3
Snovač Napoleonův Euplectes afer 3
Astrild vlnkovaný Estrilda astrild 9
Tygříček tečkovaný Amandava amandava 4
Stříbrozobka zpěvná Euodice cantans 9
Stříbrozobka indická Euodice malabarica 10
Pěvuška podhorní Prunella collaris 12
Pěvuška skalní Prunella ocularis 9
Pěvuška modrá Prunella modularis 13
Konipas luční Motacilla flava 14
Konipas citronový Motacilla citreola 13
Konipas horský Motacilla cinerea 15
Konipas bílý Motacilla alba 15
Linduška velká Anthus richardi 1
Linduška mongolská Anthus godlewskii 1
Linduška úhorní Anthus campestris 13
Linduška dlouhozobá Anthus similis 9
Linduška luční Anthus pratensis 14
Linduška lesní Anthus trivialis 14
Linduška olivová Anthus hodgsoni 1
Linduška rudokrká Anthus cervinus 12
Linduška horská Anthus spinoletta 14
Linduška skalní Anthus petrosus 12
Linduška kanárská Anthus berthelotii 9
Pěnkava obecná Fringilla coelebs 15
Pěnkava tenerifská Fringilla teydea 7
Pěnkava kanárská Fringilla polatzeki 3
Pěnkava jikavec Fringilla montifringilla 14
Dlask tlustozobý Coccothraustes coccothraustes 14
Hýl křivčí Pinicola enucleator 8
Hýl obecný Pyrrhula pyrrhula 15
Hýl růžovokřídlý Rhodopechys sanguineus 9
Hýl atlaský Rhodopechys alienus 4
Hýl trubač Bucanetes githaginea 11
Hýl mongolský Bucanetes mongolicus 2
Hýl rudý Erythrina erythrina 11
Hýl velký Carpodacus rubicilla 6
Hýl sinajský Carpodacus synoicus 6
Zvonek zelený Chloris chloris 14
Hýl černozobý Rhodospiza obsoleta 10
Stehlíkovec arabský Rhynchostruthus percivali 9
Zvonohlík jemenský Crithagra menachensis 8
Konopka žlutozobá Linaria flavirostris 12
Konopka obecná Linaria cannabina 14
Čečetka zimní Acanthis flammea 13
Čečetka tmavá Acanthis cabaret 11
Čečetka bělavá Acanthis hornemanni 10
Křivka velká Loxia pytyopsittacus 5
Křivka skotská Loxia scotica 1
Křivka obecná Loxia curvirostra 14
Křivka bělokřídlá Loxia leucoptera 3
Stehlík obecný Carduelis carduelis 15
Zvonohlík citronový Carduelis citrinella 6
Zvonohlík královský Serinus pusillus 10
Zvonohlík zahradní Serinus serinus 14
Zvonohlík levantský Serinus syriacus 4
Kanár divoký Serinus canaria 10
Čížek lesní Spinus spinus 14
Lesňáček jedlovcový Setophaga fusca 1
Trupiál baltimorský Icterus galbula 3
Strnad luční Emberiza calandra 14
Strnad obecný Emberiza citrinella 15
Strnad bělohlavý Emberiza leucocephalos 1
Strnad viničný Emberiza cia 12
Strnad pustinný Emberiza buchanani 4
Strnad šedý Emberiza cineracea 9
Strnad zahradní Emberiza hortulana 11
Strnad šedokrký Emberiza caesia 10
Strnad cvrčivý Emberiza cirlus 12
Strnad pruhovaný Emberiza striolata 10
Strnad saharský Emberiza sahari 10
Strnad skalní Emberiza tahapisi 9
Strnad malinký Emberiza pusilla 10
Strnad tajgový Emberiza rustica 5
Strnad obojkový Emberiza aureola 2
Strnad černohlavý Emberiza melanocephala 11
Strnad rákosní Emberiza schoeniclus 15
Ostružka severní Calcarius lapponicus 11
Sněhule severní Plectrophenax nivalis 12
Aratinga červenolící Psittacara erythrogenys 1
Bulbul červenouchý Pycnonotus jocosus 2
Astrild oranžovolící Estrilda melpoda 1
Astrild sahelský Estrilda troglodytes 1
Vdovka černobílá Vidua macroura 3
Celkem 6939