Posuzované druhy 2020

Druh Pozorovatel Poznámka
Husa malá (Anser erythropus) Pavel Albert 11.1. Lomnice nad Lužnicí (JH)
  Bohuslav Petřík 12.1., Pohořelické rybníky
  Josef Doležal 12.1.2020 - Pohořelice (BO, JM)
  Robert Doležal 12.1.2020 - Pohořelice (BO, JM)
  Jiří Šafránek 12. 1. - Pasohlávky BO
  Robin Šícha 15.2. Lomnice n.L.
  Václav John 16.2.2020 - 1 ex., Lomnice nad Lužnicí (JH, JC)
  Jan Studecký 16.2., Služebný rybník
  Jan Grünwald Dynín
Berneška tmavá (Branta bernicla) Karel Šimeček 25.1., Přítluky (BV)
  Zdeněk Abrahámek 25.1.2020 Zaječí - pískovna (BV,JHM)
  Josef Doležal
  Helena Doležalová 26.1. Přítluky
  Robert Doležal 26.1.2020 - Přítluky (BV, JM)
  Tomáš Oplocký Zaječí
  Jaroslav Zeman 27.1.2020, Zaječí, okolí štěrkovny
  Jáchym Tesařík
Labuť malá (Cygnus columbianus) Lenka Křížová Jaroslavice
Čírka modrokřídlá (Anas discors) Jan Studecký 18.4., ryb. Kotvice
  Pavel Brandl 20.4. Kotvice
  Helena Doležalová 19.4.2020, Kotvice (NJ, MS)
  Daniel Benák 26. 4. 2020, Kotvice
  Štěpán Vidner Kotvice, Studénka 28.4.2020
  Robert Doležal 19.4.2020 - Kotvice, Studénka (NJ, MS)
  Pavel Shromáždil duben - rybník Kotvice, Studénka
  Jiří Šafránek 19. 4. 2020 - Kotvice NJ
Kachnice kaštanová (Oxyura jamaicensis) Karel Šimeček 11.5., Lednice (BV)
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) Bohuslav Petřík Lednice, 2. 5. 2020
  Evžen Petřík Lednice
  Jiří Šafránek 1. 5. - Lednice BV
  Zdeněk Abrahámek 2.5.2020 Lednice (BV,JHM)
  Libor Schröpfer 15. 6. Lužany (PJ)
  Karel Šimeček 25.6., Bzenec (HO)
  Martin Hrouzek 25.6., Bzenec
  Pavel Brandl 15.5. Nesyt
  Tomáš Oplocký Hlohovec, Nesyt
  Tomáš Grim 18.7.2020 Lednické rybníky
  Zdeněk Souček 18.7. r. Nesyt (Hlohovec, BV) 4 ex.
  Milan Janoušek 19.7.2020, rybník Nesyt, Hlohovec (BV)
  Helena Doležalová 19.7. Nesyt
  Jiří Mach 19.7.2020, r. Nesyt, 3 ex.
  Jan Grünwald Nesyt
  Robert Doležal 19.7.2020 - 3 ex., Nesyt (BV, JM)
  Jaroslav Zeman 19.7.2020, Hlohovec, Nesyt
  Štěpán Vidner Nesyt 17.7.2020
  Jiří Šírek 22.7., Tovačov
  Jáchym Tesařík 28.7. Nesyt
  Lenka Křížová 2.8. Nesyt
Orel volavý (Clanga clanga) Jaroslav Zeman 1.4.2020, Třeboň - Břilice, poblíž pole Odměny
  Jan Studecký 1.4., Třeboň, Břilice
Moták stepní (Circus macrourus) Karel Šimeček 8.4., Šardice (HO)
  Štěpán Vidner 21.4.2020 Dobřichov
  Jan Grünwald Dobřichov
  Robin Šícha 23.4. Dobřichov
  Pavel Brandl 23.4. Dobřichov
  Daniel Benák 27. 4. 2020, Dobřichov
  Martin Hrouzek
  Zdeněk Souček 28.4. Dobřichov (KO) 2M
  Aleš Marek
  Jáchym Tesařík
  Jan Studecký 19.4., Dobřichov
  Ondřej Boháč Dobřichov (KO) 9.5.
  Tomáš Grim 28.4.2020 Dobřichov
  Tomáš Oplocký Dobřichov
  Jaroslav Zeman 12.7.2020, Dobřichov, pole Za Bažantnicí
  Milan Janoušek 16.7.2020, pole, Dobřichov (KO)
  Jiří Mach 16. 7., pole u Dobřichova, samec a tři mláďata v okolí hnízdiště, s M. Janouškem, fotodokumentace
Drop malý (Tetrax tetrax) Jan Studecký 22.3., Lešná
  Zdeněk Abrahámek 22.3.2020 Lešná /VS,ZLK)
  Jiří Šafránek 22. 3.- Lešná VS
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) Ondřej Boháč Budyně nad Ohří (LT) 7.4.
Vodouš malý (Xenus cinereus) Tomáš Oplocký Hlohovec
  Helena Doležalová 9.5. Nesyt
  Robert Doležal 9.5.2020 - Nesyt, Hlohovec (BV, JM)
  Zdeněk Abrahámek 9.5.2020 Nesyt (BV,JHM)
  Pavel Brandl 9.5. Nesyt
  Martin Vavřík
  Jiří Šafránek 9. 5. - Nesyt BV
  Tomáš Grim 9.5.2020 Lednické rybníky
  Ondřej Kauzál na Nesytu 9.5.2020 (bigday)
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) Tomáš Oplocký Moravské Prusy
  Pavel Brandl 26.5. Rozkoš
  Tomáš Grim 26.5.2020 Rozkoš
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) Pavel Brandl 18.5. Jihomoravský
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) Helena Doležalová
  Josef Doležal
  Robert Doležal 18.1.2020 - Vrkoč (BO, JM)
  Evžen Petřík Pohořelické rybníky
  Pavel Brandl 7.2. Starý ryb,
  Zdeněk Abrahámek 25.4.2020 Nesyt - Valtice (BV,JHM)
  Karel Šimeček 11.5., Hlohovec (BV)
  Martin Vavřík
  Jaroslav Zeman 10.5.2020, Hlohovec, Nesyt
  Jiří Šírek 13.5., Tovačov
  Tomáš Oplocký Tovačov - Annín
  Robin Šícha 8.6. Nesyt
Racek mořský (Larus marinus) Robin Šícha 4.1. VN Nechranice
  Tomáš Oplocký Tovačov 1.2.
  Jiří Šírek 2.2., Tovačov
  Karel Šimeček 7.4., Dubňany (HO)
  Tomáš Grim 28.6.2020 Lenešický rybník
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) Zdeněk Souček 20.7. VN Rozkoš 1 ex.
  Pavel Brandl 20.7. Rozkoš
  Jaroslav Zeman 20.7.2020, Provodov-Šonov - Šeřeč, Rozkoš
  Tomáš Grim 22.7.2020 Rozkoš
  Jáchym Tesařík 25.7. Rozkoš
  Štěpán Vidner VN Rozkoš 27.7.2020
  Zdeněk Abrahámek 28.7.2020 V.n. Rozkoš (NA,HKK)
  Jan Studecký 19.7., Rozkoš
  Milan Janoušek 30.7.2020, vodní nádrž Rozkoš, Česká Skalice (NA)
  Jiří Mach 30.7. s M. Janouškem na v.n. Rozkoš (NA)
  Daniel Benák 2. 8. 2020, Rozkoš
  Václav John 3.8.2020 - 1 ex., nádrž Rozkoš (NA, KH)
  Jiří Šafránek 28. 7. - Rozkoš NA
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) Robin Šícha 24.5. VN Rozkoš
  Jiří Šírek 26.5., Tovačov
  Pavel Brandl 26.5. Rozkoš
  Tomáš Grim 26.5.2020 Rozkoš
  Zdeněk Abrahámek 27.5.2020 Tovačov, Hradecký rybník (PR,OLK)
  Jaroslav Zeman 28.5.2020, Tovačov, Hradecký rybník
  Tomáš Oplocký Tovačov
  Jan Studecký 28.5., Rozkoš
  Dušan Řezáč
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) Jan Studecký 17.7., Rozkoš
  Pavel Brandl 17.7. Rozkoš
Ťuhýk menší (Lanius minor) Helena Doležalová 11.5. Brno, Řečkovice
  Robert Doležal 11.5.2020 - Brno, Medlánky (BM, JM)
  Jaroslav Zeman 11.5.2020, Brno - Medlánky, areál VÚVeL
  Pavel Brandl 11.5. Brno Medlánky
  Jan Studecký 11.5., Brno - Medlánky
  Jiří Šafránek 11. 5. - Brno
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) Pavel Brandl 7.5. Třebařov
  Jaroslav Zeman 7.5.2020, Třebařov, okolí hnojiště Z obce
  Jan Studecký 7.5., Třebařov
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) Karel Šimeček 14.4., Mutěnice (HO)
Rákosník tamaryškový (Acrocephalus melanopogon) Jan Grünwald Nový rybník (Mikulov)
Rákosník plavý (Acrocephalus agricola) Jan Studecký 27.6., Strašovský ryb.
Rákosník pokřovní (Acrocephalus dumetorum) Jaroslav Zeman 16.6.2020, Olomouc - Neředín, lada U Dvorů
  Tomáš Grim 16.6.2020 Olomouc
  Pavel Brandl 16.6. Tabulový vrch Olomouc
  Radek Holiš 16.6.2020-Olomouc
  Robert Doležal 17.6.2020 - Olomouc (OL, OL)
  Zdeněk Abrahámek 16.6.2020 Olomouc OC,OLK)
  Jiří Šírek 17.6., Olomouc
  Michal Staněk 16.6. Tabulový vrchy - Olomouc
  Jiří Šafránek 16. 6. - Olomouc OL
  Tomáš Oplocký Olomouc, Neředín
Špaček růžový (Pastor roseus) Tomáš Oplocký Výšovice