Berneška rudokrká (Branta ruficollis) |
20.12. Dubňany |
30.12.2020 |
Berneška velká (Branta canadensis) |
20.3. Dubňany |
21.03.2020 |
Husa velká (Anser anser) |
4.1. ONV |
06.01.2020 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
4.1. ONV |
06.01.2020 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
4.1. ONV |
06.01.2020 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
25.4. Bzenec |
28.04.2020 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
9.2. Vrkoč |
10.02.2020 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
5.6. Hodonín |
08.06.2020 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
březen, Mutěnice |
21.03.2020 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
25.1. Dubňany |
25.01.2020 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
4.1. ONV |
06.01.2020 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
7.2. Mutěnice |
10.02.2020 |
Polák velký (Aythya ferina) |
4.1. ONV |
06.01.2020 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
leden |
10.02.2020 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
25.1. ONV |
10.02.2020 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) |
28.5. Šujmava |
01.06.2020 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
25.2. Karlín |
26.02.2020 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
1.1. |
02.01.2020 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
28.5. Šumava |
01.06.2020 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
26.4. Hodonín |
28.04.2020 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
16.4. Mutěnice |
17.04.2020 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
1.1. |
02.01.2020 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
9.2. Mikjulov |
10.02.2020 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
8.2. Břeclav |
10.02.2020 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
7.5. Javorník |
11.05.2020 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
1.1. |
02.01.2020 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
5.1. Muěnice |
06.01.2020 |
Chřástal polní (Crex crex) |
28.5. Šumava |
01.06.2020 |
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) |
20.3. Mutěnice |
21.03.2020 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
8.2. Břeclav |
10.02.2020 |
Lyska černá (Fulica atra) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Chřástal malý (Zapornia parva) |
16.4. Mutěnice |
17.04.2020 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
březen, Mutěnice |
21.03.2020 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
Mutěnice |
30.12.2020 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
březen, Hodonín |
21.03.2020 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
25.3. Hodonín |
25.03.2020 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
24.3. Mutěnice |
25.03.2020 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
9.2. Milotice |
10.02.2020 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
3.5. Lednice |
11.05.2020 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
březen, Hodonín |
21.03.2020 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
13.4. Hodonín |
16.04.2020 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
9.2. Starý |
10.02.2020 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
25.3. Hodonín |
25.03.2020 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
březen, Hodonín |
21.03.2020 |
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) |
8 - Kosteliska |
07.09.2020 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
3.5. Lednice |
11.05.2020 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
březen,Mutěnice |
21.03.2020 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
7.5. Mutěnice |
11.05.2020 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) |
29.5. Šumava |
01.06.2020 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
29.3. Mutěnice |
31.03.2020 |
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) |
3.6. Mutěnice |
04.06.2020 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
duben Mutěnice |
28.04.2020 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
5.1. Mutěnice |
06.01.2020 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
8.3. trkmanec |
09.03.2020 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
6.4. Hodonín |
09.04.2020 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
6.4. Hodonín |
09.04.2020 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
6.4. Hodonín |
09.04.2020 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
4.1. ONV |
06.01.2020 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
15.4. Hodonín |
16.04.2020 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
8.3. Mutěnice |
09.03.2020 |
Racek bouřní (Larus canus) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
Hodonín |
30.12.2020 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
|
07.09.2020 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
25.3. Mutěnice |
25.03.2020 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
9.4. Mutěnice |
10.04.2020 |
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) |
14.6. Dubňany |
15.06.2020 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
25.4. Bzenec |
28.04.2020 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
28.12. Ostrožská |
30.12.2020 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
březen, Bzenec |
21.03.2020 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
25.3. Jarohněvice |
25.03.2020 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
8 - Nesyt |
07.09.2020 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
28.5. Budějovice |
01.06.2020 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
duben, Dubňany |
16.04.2020 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
3.6. Hodonín |
04.06.2020 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
29.3. Mutěnice |
31.03.2020 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
1.1. |
02.01.2020 |
Volavka červená (Ardea purpurea) |
8 - Kosteliska |
07.09.2020 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
1.1. |
02.01.2020 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
28.5. Budějovice |
01.06.2020 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
březen, Hodonín |
21.03.2020 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
10.4. Krumvíř |
10.04.2020 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
9.2. Drnholec |
10.02.2020 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
3.1. Hodonín |
06.01.2020 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
5.1. Mutěnice |
06.01.2020 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
8.3. Trkmanec |
09.03.2020 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
25.1. Dubňany |
25.01.2020 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
27.5. Čejkovice |
01.06.2020 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
leden, Ladná |
25.01.2020 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
24.3. Mutěnice |
25.03.2020 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
8.2. Lednice |
10.02.2020 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
5.1. Kozojídky |
06.01.2020 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
1.1. |
02.01.2020 |
Sova pálená (Tyto alba) |
8.7. okr. Hodonín |
18.07.2020 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
5.1. Petrov |
06.01.2020 |
Výr velký (Bubo bubo) |
7.5. Javorník |
11.05.2020 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
16.4. Mutěnice |
17.04.2020 |
Puštík bělavý (Strix uralensis) |
28.5. Šumava |
01.06.2020 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
17.4. Mutěnice |
17.04.2020 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
7.5. Bzenec |
11.05.2020 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
12.4. Mutěnice |
16.04.2020 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
25.1. Dubňany |
25.01.2020 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
25.1. Dubňany |
25.01.2020 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
4.1. ONV |
06.01.2020 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) |
14.3. Hostýnky |
21.03.2020 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
4.1. Javorník |
06.01.2020 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
5.1. Mutěnice |
06.01.2020 |
Žluna šedá (Picus canus) |
25.1. Dubňany |
25.01.2020 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
1.1. |
02.01.2020 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
7.5. Bzenec |
11.05.2020 |
Raroh velký (Falco cherrug) |
Vracov |
30.12.2020 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
9.2. Skoronice |
10.02.2020 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
4.1. ONV |
06.01.2020 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
7.5. Javorník |
11.05.2020 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
7.5. Javorník |
11.05.2020 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Straka obecná (Pica pica) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
5.7. Jeseníky |
18.07.2020 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
6.1. Hodonín |
07.01.2020 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
1.1. |
02.01.2020 |
Vrána černá (Corvus corone) |
3.5. Lednice |
11.05.2020 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
5.1. Javorník |
06.01.2020 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
leden |
10.02.2020 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
14.3. Hostýnky |
21.03.2020 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
5.1. Mutěnice |
06.01.2020 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
28.5. Šumava |
01.06.2020 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
4.1. ONV |
06.01.2020 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1. - první pták roku 2020 |
02.01.2020 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
8.3. trkmanec |
09.03.2020 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
10.4. Krumvíř |
10.04.2020 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
březen, Bzenec |
21.03.2020 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
9.2. Skoronice |
10.02.2020 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
29.3. Strážnice |
31.03.2020 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
14.4. Mutěnice |
16.04.2020 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
24.3. Mutěnice |
25.03.2020 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
24.3. Mutěnice |
25.03.2020 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
25.1. Dubňany |
25.01.2020 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
11.4. Dubňany |
16.04.2020 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
11.4. Mutěnice |
16.04.2020 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
8.3. Trkmanec |
09.03.2020 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
17.4. Mutěnice |
17.04.2020 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
10.4. Krumvíř |
10.04.2020 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
14.4. MUtěnice |
16.04.2020 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
28.5. Šumava |
01.06.2020 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
7.5. Blatnice |
11.05.2020 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
6.5. Mutěnice |
11.05.2020 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
9.4. Mutěnice |
10.04.2020 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
25.4. Bzenec |
28.04.2020 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
Duben, mutěnice |
16.04.2020 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
7.5. Javorník |
11.05.2020 |
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) |
27.5. Čejkovice |
01.06.2020 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
21.4. Krumvíř |
28.04.2020 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
3.5. Dubňany |
11.05.2020 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
9.5. Nová lhota |
11.05.2020 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
14.3. Hostýnky |
21.03.2020 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
5.1. Mutěnice |
06.01.2020 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
5.1. Mutěnice |
06.01.2020 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
Pálava |
30.12.2020 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
14.3. Hostýnky |
21.03.2020 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
25.1. Dubňany |
25.01.2020 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
13.2. Mutěnice |
14.02.2020 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
březen, Mutěnice |
21.03.2020 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1. |
02.01.2020 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
5.1. Kuželov |
06.01.2020 |
Kos horský (Turdus torquatus) |
30.5. Šumava |
01.06.2020 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
7.5. Bzenec |
11.05.2020 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
4.1. ONV |
06.01.2020 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
duben Mutěnice |
28.04.2020 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
29.3. Mutěnice |
31.03.2020 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
11.4. Mutěnice |
16.04.2020 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
3.1. Hodonín |
06.01.2020 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
7.5. Bzenec |
11.05.2020 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
28.5. Šumava |
01.06.2020 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
březen, mutěnice |
21.03.2020 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
3.5. Lednice |
11.05.2020 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
17.7. ř. Teplá |
18.07.2020 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
5.1. Mutěnice |
06.01.2020 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
1.1. |
02.01.2020 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
20.3. Dubňany |
21.03.2020 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
31.3. Mutěnice |
01.04.2020 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
13. 2. mutěnice |
14.02.2020 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
13.2.Mutěnicei |
14.02.2020 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
březen, Tvarožná Lhota |
31.03.2020 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
11.4. Mutěnice |
16.04.2020 |
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) |
Vracov |
30.12.2020 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
13.2. Mutěnice |
14.02.2020 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
13.2. Mutěnice |
14.02.2020 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
4.1. ONV |
06.01.2020 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
25.1. Dubňany |
25.01.2020 |
Hýl rudý (Erythrina erythrina) |
28.5. Šumava |
01.06.2020 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
1.4. Terezín |
09.04.2020 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
28.12. Mutěnice |
30.12.2020 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
5.7. Jeseníky |
18.07.2020 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
27.3. Hodonín |
27.03.2020 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
8.2. Břeclav |
10.02.2020 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
7.5. Javorník |
11.05.2020 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
4.1. Javorník |
06.01.2020 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
1.1. Moravičany/Mohlenice |
02.01.2020 |