Pavel Albert - ČR Year list 2020

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 11.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 11.01.2020
Husa tundrová (Anser serrirostris) 11.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 11.01.2020
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) 15.2. r. Služebný (JH) 15.03.2020
Husa velká (Anser anser) 3.1. r. Munický (CB) 05.01.2020
Husa běločelá (Anser albifrons) 3.1. r. Munický (CB) 05.01.2020
Husa malá (Anser erythropus) 11.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 11.01.2020
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 15.2. Břilice (JH) 15.03.2020
Labuť velká (Cygnus olor) 7.1. ř. Vltava Č.B. (CB) 08.01.2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 3.1. České Budějovice (CB) 05.01.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 8.2. r. Černá (CB) 10.02.2020
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 1.1. r. Munický (CB) 01.01.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 7.1. ř. Vltava Č.B. (CB) 08.01.2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 23.3. r. Domin (CB) 25.03.2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. r. Munický (CB) 01.01.2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 15.3. r. Mlýnský (CB) 20.03.2020
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 15.3. r. Mlýnský (CB) 20.03.2020
Čírka modrá (Anas querquedula) 6.4. r. Domin (CB) 12.04.2020
Čírka obecná (Anas crecca) 14.3. r. Starohaklovský (CB) 15.03.2020
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 14.3. r. Starohaklovský (CB) 15.03.2020
Polák velký (Aythya ferina) 11.1. r. Koclířov (JH) 11.01.2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 14.3. r. Starohaklovský (CB) 15.03.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 9.1. Dívčice (CB) 09.01.2020
Morčák malý (Mergellus albellus) 7.1. ř. Vltava Č.B. (CB) 08.01.2020
Morčák velký (Mergus merganser) 11.1. r. Koclířov (JH) 11.01.2020
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) 11.4. Šumava (PT) 12.04.2020
Koroptev polní (Perdix perdix) 20.6. Pištín (CB) 20.06.2020
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 13.6. Nová Pec (PT) 15.06.2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 9.1. Dívčice (CB) 09.01.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 9.2. ř. Vltava, Praha 10.02.2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 24.2. r. Volešek (CB) 24.02.2020
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 23.3. r. Starohaklovský (CB) 25.03.2020
Čáp černý (Ciconia nigra) 5.4. ZOO Hl. nad Vlt. (CB) 06.04.2020
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 11.3. ZOO Hl. nad Vlt. (CB) 15.03.2020
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 3.3. r. Nový Vrbenský (CB) 15.03.2020
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 15.3. r. Nový Vrbenský (CB) 20.03.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1. r. Munický (CB) 01.01.2020
Volavka bílá (Egretta alba) 3.1. České Budějovice (CB) 05.01.2020
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 16.4. r. Nový Vrbenský (CB) 16.04.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 3.2. r. Dehtář (CB) 03.02.2020
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 8.5. Načeradec (BN) 11.05.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 01.01.2020
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 22.5. Nová Pec (PT) 24.05.2020
Moták pochop (Circus aeruginosus) 23.3. Nové Dvory (CB) 25.03.2020
Moták lužní (Circus pygargus) 8.5. Načeradec (BN) 11.05.2020
Luňák červený (Milvus milvus) 3.4. Kájov (CK) 12.04.2020
Luňák hnědý (Milvus migrans) 24.4. Kladenské Rovné (CK) 26.04.2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 9.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 09.01.2020
Káně lesní (Buteo buteo) 8.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 08.01.2020
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 13.6. Nová Pec (PT) 15.06.2020
Chřástal polní (Crex crex) 23.5. Záhvozdí (PT) 24.05.2020
Chřástal malý (Porzana parva) 1.9. r. Domin (CB) 15.09.2020
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 13.6. Nová Pec (PT) 15.06.2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 9.2. ř. Vltava, Praha 10.02.2020
Lyska černá (Fulica atra) 20.1. r. Černá (CB) 20.01.2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) 15.2. Břilice (JH) 15.03.2020
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 20.4. r. Bezdrev (CB) 26.04.2020
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 21.4. r. Vyšatov (CB) 26.04.2020
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 8.4. r. Vyšatov (CB) 12.04.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 3.2. r. Dehtář (CB) 03.02.2020
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 14.5. r. Novohaklovský (CB) 09.06.2020
Kulík říční (Charadrius dubius) 2.4. r. Novohaklovský (CB) 06.04.2020
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 24.4. Nová Pec (PT) 26.04.2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 2.4. r. Novohaklovský (CB) 12.04.2020
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 16.4. r. Vyšatov (CB) 16.04.2020
Koliha malá (Numenius phaeopus) 2.4. r. Novohaklovský (CB) 06.04.2020
Koliha velká (Numenius arquata) 26.7. r. Horní, Novosedly (CB) 30.07.2020
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 16.4. r. Vyšatov (CB) 16.04.2020
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 2.4. r. Novohaklovský (CB) 05.05.2020
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 16.4. r. Domin (CB) 16.04.2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 14.6. r. Řežabinec (PI) 15.06.2020
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 14.5. r. Novohaklovský (CB) 24.05.2020
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 20.4. r. Bezdrev (CB) 26.04.2020
Jespák šedý (Calidris temminckii) 14.5. r. Novohaklovský (CB) 24.05.2020
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 1.9. r. Domin (CB) 15.09.2020
Jespák obecný (Calidris alpina) 11.9. r. Domin 15.09.2020
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 2.4. r. Novohaklovský (CB) 06.04.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 12.1. r. Starohaklovský (CB) 13.01.2020
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 1.9. r. Koclířov (JH) 15.09.2020
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 23.3. r. Domin (CB) 05.05.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 3.2. r. Dehtář (CB) 03.02.2020
Rybák obecný (Sterna hirundo) 20.4. r. Vyšatov (CB) 26.04.2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 01.01.2020
Holub doupňák (Columba oenas) 25.4. Nová Pec (PT) 26.04.2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 24.2. Turovec (TA) 24.02.2020
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 30.7. Novosedly (CB) 30.07.2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 6.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 08.01.2020
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 26.4. Želnava (PT) 26.04.2020
Výr velký (Bubo bubo) 2.2. Hluboká nad Vltavou (CB) 03.02.2020
Puštík obecný (Strix aluco) 25.4. Nová Pec (PT) 26.04.2020
Rorýs obecný (Apus apus) 3.5. České Budějovice (CB) 05.05.2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 1.1. r. Munický (CB) 01.01.2020
Vlha pestrá (Merops apiaster) 6.6. Mladošovice (CB) 09.06.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 5.4. Hluboká nad Vltavou (CB) 12.04.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 8.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 08.01.2020
Datel černý (Dryocopus  martius) 2.3. Nová Pec (PT) 15.03.2020
Žluna zelená (Picus viridis) 29.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 03.02.2020
Žluna šedá (Picus canus) 19.4. Hluboká nad Vltavou (CB) 26.04.2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 9.1. Zbudovská Blata (CB) 09.01.2020
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 6.6. Mladošovice (CB) 09.06.2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 27.7. Nová Pec (PT) 30.07.2020
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 6.7. Nová Pec (PT) 07.07.2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 11.1. Horní Slověnice (CB) 11.01.2020
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 4.5. Hluboká nad Vltavou (CB) 05.05.2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 8.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 08.01.2020
Straka obecná (Pica pica) 1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 01.01.2020
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 23.5. Nová Pec (PT) 24.05.2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) 11.1. České Budějovice (CB) 11.01.2020
Havran polní (Corvus frugilegus) 11.1. České Budějovice (CB) 11.01.2020
Vrána černá (Corvus corone) 9.1. Zbudovská Blata (CB) 09.01.2020
Vrána šedá (Corvus cornix) 9.1. Zbudovská Blata (CB) 09.01.2020
Krkavec velký (Corvus corax) 11.1. Horní Slověnice (CB) 11.01.2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 25.1. Nová Pec (PT) 25.01.2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 25.1. Nová Pec (PT) 25.01.2020
Sýkora babka (Poecile palustris) 25.1. Nová Pec (PT) 25.01.2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 08.01.2020
Sýkora koňadra (Parus major) 11.1. Horní Slověnice (CB) 11.01.2020
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 11.5. Dívčice (CB) 11.05.2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) 8.2. Novosedly (CB) 10.02.2020
Břehule říční (Riparia riparia) 4.6. Blatná (ST) 04.06.2020
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 5.4. ZOO hluboká n. Vlt. (CB) 06.04.2020
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 13.4. ZOO hluboká n. Vlt. (CB) 16.04.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 15.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 15.01.2020
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 24.4. Nová Pec (PT) 26.04.2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 22.1. Č. Budějovice (CB) 24.01.2020
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 2.5. Nová Pec (PT) 03.05.2020
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 14.6. r. Řežabinec (PI) 15.06.2020
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 14.6. r. Řežabinec (PI) 15.06.2020
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 4.5. r. Domin (CB) 05.05.2020
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 14.6. r. Řežabinec (PI) 15.06.2020
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 21.5. PR Vrbenské rybníky (CB) 24.05.2020
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 26.4. Želnava (PT) 26.04.2020
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 2.5. Nová Pec (PT) 03.05.2020
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 2.5. Nová Pec (PT) 03.05.2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 29.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 03.02.2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 01.01.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 26.1. r. Kupinský (JH) 28.01.2020
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 21.6. ZOO Hl. nad Vlt. (CB) 22.06.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 3.2. Strýčice (CB) 17.02.2020
Kos černý (Turdus merula) 1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 01.01.2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 11.1. Ratibořské Hory (CB) 11.01.2020
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 15.4. České Budějovice (CB) 26.04.2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 3.2. u r. Dehtář (CB) 03.02.2020
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 2.5. Nová Pec (PT) 03.05.2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 15.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 15.01.2020
Slavík modráček (Luscinia svecica) 14.6. r. Řežabinec (PI) 15.06.2020
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 11.5. Dívčice (CB) 11.05.2020
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 21.5. PR Vrbenské rybníky (CB) 24.05.2020
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 21.4. Čejkovice (CB) 26.04.2020
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 20.1. Haklovy Dvory (CB) 20.01.2020
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 21.4. Bavorovice (CB) 26.04.2020
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 23.5. Nová Pec (PT) 24.05.2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 01.01.2020
Vrabec polní (Passer montanus) 24.1. Hluboká nad Vltavou (CB) 24.01.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 25.4. Nová Pec (PT) 26.04.2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) 20.1. Haklovy Dvory (CB) 20.01.2020
Konipas bílý (Motacilla alba) 20.1. r. Domin (CB) 24.01.2020
Linduška luční (Anthus pratensis) 2.5. Nová Pec (PT) 03.05.2020
Linduška lesní (Anthus trivialis) 25.4. Nová Pec (PT) 26.04.2020
Linduška horská (Anthus spinoletta) 26.1. r. Kupinský (JH) 28.01.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 11.1. Horní Slověnice (CB) 11.01.2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 23.5. Nová Pec (PT) 24.05.2020
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 23.5. Záhvozdí (PT) 24.05.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 15.3. Vrbenské rybníky (CB) 25.03.2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) 12.2. Turovec (CB) 17.02.2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 3.5. Černá v Pošumaví (CK) 03.05.2020
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 8.5. Načeradec (BN) 11.05.2020
Čížek lesní (Spinus spinus) 4.4. Nová Pec (PT) 12.04.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 13.1. u r. Dehtář (CB) 13.01.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 25.3. Vrbenské rybníky (CB) 25.03.2020