Tomáš Grim - WP Year list 2022

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Husa tundrová (Anser serrirostris) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) 12.2. Ražice 12.02.2022
Husa velká (Anser anser) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Husa malá (Anser erythropus) 19.1. VDNM 20.01.2022
Husa sněžní (Anser caerulescens) 11.2. Nová Ves u Chýnova 11.02.2022
Berneška velká (Branta canadensis) 12.1. Berlín 12.01.2022
Berneška tmavá (Branta bernicla) 6.3. Lednické rybníky 06.03.2022
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 19.1. VDNM 20.01.2022
Labuť velká (Cygnus olor) 12.1. Berlín 12.01.2022
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 15.1. Havelländisches Luch 17.01.2022
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 10.2. Poděbrady 11.02.2022
Husice liščí (Tadorna tadorna) 20.1. VDNM 20.01.2022
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 9.1. Gran Canaria 09.01.2022
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 12.1. Berlín 12.01.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) 13.1. Berlín 13.01.2022
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 20.1. VDNM 20.01.2022
Hvízdák americký (Anas americana) 18.6. Skinflats 19.06.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 5.1. Gran Canaria 05.01.2022
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 9.1. Gran Canaria 09.01.2022
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 26.1. VDNM 26.01.2022
Čírka modrá (Anas querquedula) 22.3. Dobroměřický rybník 22.03.2022
Čírka obecná (Anas crecca) 20.1. VDNM 20.01.2022
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 25.2. Poodří 25.02.2022
Polák velký (Aythya ferina) 13.1. Berlín 13.01.2022
Polák malý (Aythya nyroca) 17.5. Birecik 17.05.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 12.1. Berlín 12.01.2022
Polák kaholka (Aythya marila) 13.1. Berlín 13.01.2022
Kajka královská (Somateria spectabilis) 14.6. Musselburgh 14.06.2022
Kajka mořská (Somateria mollissima) 14.6. Musselburgh 14.06.2022
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 13.1. Berlín 13.01.2022
Turpan černý (Melanitta nigra) 21.6. Bempton Cliffs 22.06.2022
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 22.3. Jezero Most 22.03.2022
Hohol severní (Bucephala clangula) 13.1. Berlín 13.01.2022
Morčák malý (Mergellus albellus) 19.1. VDNM 20.01.2022
Morčák velký (Mergus merganser) 13.1. Berlín 13.01.2022
Morčák prostřední (Mergus serrator) 20.1. VDNM 20.01.2022
Bělokur rousný (Lagopus lagopus) 19.6. 20.06.2022
Velekur kaspický (Tetraogallus caspius) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Orebice čukar (Alectoris chukar) 16.5. Birecik 16.05.2022
Orebice berberská (Alectoris barbara) 2.1. Lanzarote 03.01.2022
Orebice rudá (Alectoris rufa) 5.1. Gran Canaria 05.01.2022
Koroptev pouštní (Ammoperdix griseogularis) 17.5. Birecik 17.05.2022
Frankolín obecný (Francolinus francolinus) 16.5. Birecik 16.05.2022
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 11.5. Olomouc 12.05.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Potáplice malá (Gavia stellata) 17.6. Loch Ruthven 18.06.2022
Potáplice severní (Gavia arctica) 17.6. Lochindorb 18.06.2022
Albatros černobrvý (Thalassarche melanophris) 22.6. Bempton Cliffs 22.06.2022
Buřňáček madeirský (Oceanodroma castro) 3.1. Gran Canaria 04.01.2022
Buřňák lední (Fulmarus glacialis) 14.6. Edinburgh 14.06.2022
Buřňák severoatlantský (Calonectris borealis) 3.1. Lanzarote 04.01.2022
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 20.1. VDNM 20.01.2022
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 13.1. Berlín 13.01.2022
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 17.6. Loch Ruthven 18.06.2022
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 24.4. Hostivické rybníky 25.04.2022
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) 22.5. Goksu Delta 23.05.2022
Čáp černý (Ciconia nigra) 10.4. Tovačov 12.04.2022
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 25.2. Poodří 25.02.2022
Ibis skalní (Geronticus eremita) 16.5. Birecik 16.05.2022
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) 5.1. Gran Canaria 05.01.2022
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 24.5. Tuzla 24.05.2022
Bukač velký (Botaurus stellaris) 13.2. Třeboňsko 13.02.2022
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 5.5. Olomouc - Hamrys 05.05.2022
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 9.1. Gran Canaria 09.01.2022
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 16.5. Birecik 16.05.2022
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 3.1. Lanzarote 04.01.2022
Volavka červená (Ardea purpurea) 21.5. Sultan Marshes 22.05.2022
Volavka bílá (Egretta alba) 13.1. Berlín 13.01.2022
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) 24.5. Tuzla 24.05.2022
Terej bílý (Morus bassanus) 14.6. Musselburgh 14.06.2022
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) 19.1. VDNM 20.01.2022
Kormorán chocholatý (Phalacrocorax aristotelis) 14.6. Musselburgh 14.06.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 28.3. Tovačov 29.03.2022
Luněc šedý (Elanus caeruleus) 17.5. Birecik 17.05.2022
Orlosup bradatý (Gypaetus barbatus) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Sup mrchožravý (Neophron percnopterus) 19.5. Narince 19.05.2022
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 14.5. Istanbul 14.05.2022
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) 14.5. Istanbul 14.05.2022
Orel nejmenší (Aquila pennata) 19.5. Kahramanmanas 19.05.2022
Orel královský (Aquila heliaca) 20.1. VDNM 20.01.2022
Orel skalní (Aquila chrysaetos) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Krahujec krátkoprstý (Accipiter brevipes) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 19.1. Pohořelické rybníky 20.01.2022
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 12.1. Berlín 12.01.2022
Moták pochop (Circus aeruginosus) 28.3. Tovačov 29.03.2022
Moták pilich (Circus cyaneus) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Moták lužní (Circus pygargus) 5.5. Haukovický rybník 05.05.2022
Luňák červený (Milvus milvus) 19.1. Pohořelické rybníky 20.01.2022
Luňák hnědý (Milvus migrans) 14.5. Istanbul 14.05.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Káně lesní (Buteo buteo) 6.1. Gran Canaria 06.01.2022
Drop velký (Otis tarda) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 5.3. Lednické rybníky 06.03.2022
Chřástal polní (Crex crex) 2.7. Bouzov 03.07.2022
Chřástal malý (Porzana parva) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 22.3. Jezero Most 23.03.2022
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) 12.1. Berlín 12.01.2022
Jeřáb popelavý (Grus grus) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) 9.1. Gran Canaria 09.01.2022
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 9.1. Gran Canaria 09.01.2022
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 4..1 Gran Canaria 04.01.2022
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 12.2. Zbudovský rybník 12.02.2022
Čejka trnitá (Vanellus spinosus) 16.5. Birecik 16.05.2022
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 12.2. Protivín 12.02.2022
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 2.1. Lanzarote 03.01.2022
Kulík říční (Charadrius dubius) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Kulík větší (Charadrius leschenaultii) 22.5. Goksu Delta 23.05.2022
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 25.3. Hlubočky 26.03.2022
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 22.3. Lenešický rybník 22.03.2022
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 22.3. Dobroměřický rybník 22.03.2022
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 24.5. Tuzla 24.05.2022
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 9.1. Gran Canaria 09.01.2022
Koliha malá (Numenius phaeopus) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Koliha velká (Numenius arquata) 10.4. Tovačov 12.04.2022
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 5.3. Lednické rybníky 06.03.2022
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 9.1. Gran Canaria 09.01.2022
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 2.1. Lanzarote 03.01.2022
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 2.1. Lanzarote 03.01.2022
Jespák písečný (Calidris alba) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Jespák malý (Calidris minuta) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Jespák šedý (Calidris temminckii) 9.5. Lednické rybníky 09.05.2022
Jespák obecný (Calidris alpina) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 25.2. Poodří 25.02.2022
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) 21.5. Sultan Marshes 22.05.2022
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) 15.6. St. Abb's Head 15.06.2022
Racek tenkozobý (Chroicocephalus genei) 22.5. Goksu Delta 23.05.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 3.1. Gran Canaria 04.01.2022
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 28.3. Majetín 29.03.2022
Racek bouřní (Larus canus) 13.1. Berlín 13.01.2022
Racek mořský (Larus marinus) 26.1. VDNM 26.01.2022
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 27.1. Heřmanický rybník 28.01.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 13.1. Berlín 13.01.2022
Racek středomořský (Larus michahellis) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 10.1. Gran Canaria 10.01.2022
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 22.5. Goksu Delta 23.05.2022
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) 2.1. Lanzarote 03.01.2022
Rybák malý (Sternula albifrons) 22.5. Goksu Delta 23.05.2022
Rybák rajský (Sterna dougallii) 19.6. High Newton-by-the-Sea 20.06.2022
Rybák obecný (Sterna hirundo) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 19.6. High Newton-by-the-Sea 20.06.2022
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 17.5. Birecik 17.05.2022
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 17.5. Birecik 17.05.2022
Rybák černý (Chlidonias niger) 9.5. Lednické rybníky 09.05.2022
Alkoun úzkozobý (Uria aalge) 15.6. St. Abb's Head 15.06.2022
Alka malá (Alca torda) 15.6. St. Abb's Head 15.06.2022
Papuchalk severní (Fratercula arctica) 14.6. Musselburgh 14.06.2022
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Holub doupňák (Columba oenas) 14.2. Holýšovsko 14.02.2022
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 12.1. Berlín 12.01.2022
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 9.5. Kurdějovský rybník 09.05.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Hrdlička senegalská (Streptopelia senegalensis) 15.5. Adana 15.05.2022
Kukačka chocholatá (Clamator glandarius) 16.5. Birecik 16.05.2022
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 25.4. Nový rybník (Obořiště) 25.04.2022
Sova pálená (Tyto alba) 22.6. Willerby 23.06.2022
Výreček plavý (Otus brucei) 16.5. Birecik 16.05.2022
Výreček malý (Otus scops) 11.4. Olomouc 12.04.2022
Výr velký (Bubo bubo) 6.3. Pálava 06.03.2022
Puštík obecný (Strix aluco) 25.3. Hlubočky 26.03.2022
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 14.2. Holýšovsko 14.02.2022
Sýček obecný (Athene noctua) 25.4. okres Litoměřice 25.04.2022
Kalous ušatý (Asio otus) 20.1. Drnholec 20.01.2022
Kalous pustovka (Asio flammeus) 3.3. Olomouc 03.03.2022
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 16.5. Birecik 16.05.2022
Rorýs velký (Apus melba) 15.5. Adana 15.05.2022
Rorýs obecný (Apus apus) 25.4. Radovesická výsypka 25.04.2022
Rorýs jednobarvý (Apus unicolor) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Rorýs domovní (Apus affinis) 17.5. Birecik 17.05.2022
Mandelík hajní (Coracias garrulus) 15.5. Gaziantep 15.05.2022
Ledňáček hnědohlavý (Halcyon smyrnensis) 23.5. Kadincik Baraji 23.05.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 12.1. Berlín 12.01.2022
Rybařík jižní (Ceryle rudis) 16.5. Birecik 16.05.2022
Vlha pestrá (Merops apiaster) 9.5. Kurdějovský rybník 09.05.2022
Dudek chocholatý (Upupa epops) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 24.4. Hostivické rybníky 25.04.2022
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 13.1. Berlín 13.01.2022
Strakapoud malý (Dryobates minor) 25.2. Poodří 25.02.2022
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 20.1. Šakvice 20.01.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 6.1. Gran Canaria 06.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) 17.1. Hlubočky 17.01.2022
Žluna zelená (Picus viridis) 12.2. Berlín 12.01.2022
Žluna šedá (Picus canus) 20.1. VDNM 20.01.2022
Poštolka jižní (Falco naumanni) 16.5. Birecik 16.05.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 5.5. Haukovický rybník 05.05.2022
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 17.6. Lochindorb 18.06.2022
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 9.5. Kurdějovský 09.05.2022
Raroh velký (Falco cherrug) 20.1. Šakvice 20.01.2022
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 6.1. Gran Canaria 06.01.2022
Papoušek mniší (Myiopsitta monachus) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Alexandr malý (Psittacula krameri) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 5.5. Haukovický rybník 05.05.2022
Ťuhýk menší (Lanius minor) 21.5. Sultan Marshes 22.05.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Ťuhýk běločelý (Lanius nubicus) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 5.5. Haukovický rybník 05.05.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 12.1. Berlín 12.01.2022
Straka obecná (Pica pica) 13.1. Berlín 13.01.2022
Kavče červenozobé (Pyrrhocorax pyrrhocorax) 18.5. Nemrut Dagi 18.05.2022
Kavče žlutozobé (Pyrrhocorax graculus) 18.5. Nemrut Dagi 18.05.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) 12.1. Berlín 12.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) 13.1. Berlín 13.01.2022
Vrána černá (Corvus corone) 13.1. Berlín 13.01.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) 12.1. Berlín 12.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 3.3. Olomouc 03.03.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 14.2. Holýšovsko 14.02.2022
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 11.2. Vrchlabí 11.02.2022
Sýkora temná (Poecile lugubris) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Sýkora babka (Poecile palustris) 13.1. Berlín 13.01.2022
Sýkora lužní (Poecile montanus) 12.1. Dasenský rybník 12.02.2022
Sýkora modrá (Cyanistes teneriffae) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 12.1. Berlín 12.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) 12.1. Berlín 12.01.2022
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 22.3. Lenešický rybník 22.03.2022
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 10.4. Tovačov 12.04.2022
Skřivan lesní (Lullula arborea) 5.3 Lednické rybníky 06.03.2022
Skřivan polní (Alauda arvensis) 10.2. Chroustov 11.02.2022
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 15.5. Gaziantep 15.05.2022
Skřivan ouškatý (Eremophila alpestris) 18.5. Nemrut Dagi 18.05.2022
Skřivánek krátkoprstý (Calandrella brachydactyla) 16.5. Birecik 16.05.2022
Kalandra dvouskvrnná (Melanocorypha bimaculata) 23.5. Kilavuz Koyu 23.05.2022
Kalandra zpěvná (Melanocorypha calandra) 19.5. Develi 19.05.2022
Skřivánek menší (Alaudala rufescens) 2.1. Lanzarote 03.01.2022
Skřivánek turkestánský (Alaudala heinei) 16.5. Birecik 19.05.2022
Bulbul arabský (Pycnonotus xanthopygos) 14.5. Adana 14.05.2022
Břehule říční (Riparia riparia) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 10.4. Tovačov 12.04.2022
Břehule skalní (Hirundo rupestris) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 12.4. Hlubočky 12.04.2022
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) 15.5. Adana 15.05.2022
Cetie jižní (Cettia cetti) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 19.1. VDNM 20.01.2022
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Budníček kanárský (Phylloscopus canariensis) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 26.4. Praha 26.04.2022
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 25.4. Pískovna Dobříň 25.04.2022
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 25.4. Pískovna Dobříň 25.04.2022
Sedmihlásek šedý (Hippolais pallida) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Sedmihlásek pustinný (Hippolais languida) 15.5. Isikli 15.05.2022
Sedmihlásek olivový (Hippolais olivetorum) 22.5. Kiragibucagi 23.05.2022
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 12.5. Olomouc 12.05.2022
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Cistovník rákosníkový (Cisticola juncidis) 22.5. Goksu Delta 23.05.2022
Prinie (Prinia lepida) 16.5. Birecik 16.05.2022
Argie irácká (Turdoides altirostris) 16.5. Birecik 16.05.2022
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 19.3. Praha 20.03.2022
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 11.5. Těchonice 11.05.2022
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 19.4. Olomouc 20.04.2022
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 25.4. Pískovna Dobříň 25.04.2022
Pěnice brýlatá (Sylvia conspicillata) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Pěnice bělohrdlá (Sylvia melanocephala) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Pěnice černolící (Sylvia mystacea) 16.5. Birecik 16.05.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) 13.1. Berlín 13.01.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 12.1. Berlín 12.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) 12.1. Berlín 12.01.2022
Brhlík turecký (Sitta krueperi) 19.5. Tufanbeyli 19.05.2022
Brhlík skalní (Sitta neumayer) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Brhlík dlouhozobý (Sitta tephronota) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 26.1. Pálava 26.01.2022
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 13.1. Berlín 13.01.2022
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 12.1. Berlín 12.01.2022
Špaček růžový (Pastor roseus) 16.5. Birecik 16.05.2022
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 12.1. Berlín 12.01.2022
Kos horský (Turdus torquatus) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Kos černý (Turdus merula) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 13.1. Berlín 13.01.2022
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 13.1. Berlín 13.01.2022
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 13.2. Třeboňskou 13.02.2022
Pěvec ryšavý (Cercotrichas galactotes) 16.5. Birecik 16.05.2022
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 5.5. Haukovický rybník 05.05.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 8.1. Gran Canaria 08.01.2022
Slavík modráček (Luscinia svecica) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 25.4. okres Litoměřice 25.04.2022
Iranie bělohrdlá (Irania gutturalis) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 26.4. Praha 26.04.2022
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 7.6. Ostrava 07.06.2022
Lejsek malý (Ficedula parva) 3.7. Hlubočky 03.07.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 14.2. Holýšovsko 14.02.2022
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 23.3. Praha 25.04.2022
Skalník zpěvný (Monticola saxatilis) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Skalník modrý (Monticola solitarius) 18.5. Nemrut Dagi 18.05.2022
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 25.4. Radovesická výsypka 25.04.2022
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 18.5. Nemrut Dagi 18.05.2022
Bělořit plavý (Oenanthe isabellina) 16.5. Birecik 16.05.2022
Bělořit škraboškový (Oenanthe melanoleuca) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Bělořit skalní (Oenanthe finschii) 15.5. Gaziantep 15.05.2022
Bělořit bělobrvý (Oenanthe xanthoprymna) 18.5. Nemrut Dagi 18.05.2022
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 25.1. Bystřice 25.01.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) 12.1. Berlín 12.01.2022
Vrabec pokřovní (Passer hispaniolensis) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Vrabec moabský (Passer moabiticus) 16.5. Birecik 16.05.2022
Vrabec polní (Passer montanus) 14.1. Berlín 14.01.2022
Vrabec plavý (Petronia brachydactyla) 16.5. Birecik 16.05.2022
Vrabec skalní (Petronia petronia) 16.5. Birecik 16.05.2022
Vrabec hnědoramenný (Gymnoris xanthocollis) 16.5. Birecik 16.05.2022
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) 18.5. Nemrut Dagi 18.05.2022
Astrild vlnkovaný (Estrilda astrild) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Pěvuška skalní (Prunella ocularis) 23.5. Demirkazik 23.05.2022
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 12.1. Berlín 12.01.2022
Konipas luční (Motacilla flava) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Konipas horský (Motacilla cinerea) 6.1. Gran Canaria 07.01.2022
Konipas bílý (Motacilla alba) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Linduška luční (Anthus pratensis) 27.1. Heřmanice 28.01.2022
Linduška lesní (Anthus trivialis) 15.4. Záhlinické rybníky 16.04.2022
Linduška horská (Anthus spinoletta) 15.4. Majetín 16.04.2022
Linduška skalní (Anthus petrosus) 15.6. Scottish Seabird Centre 15.06.2022
Linduška kanárská (Anthus berthelotii) 2.1. Lanzarote 03.01.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 8.1. Gran Canaria 08.01.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 25.1. Olomouc 25.01.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 12.1. Berlín 12.01.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 13.1. Berlín 14.01.2022
Hýl růžovokřídlý (Rhodopechys sanguineus) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Hýl trubač (Bucanetes githaginea) 2.1. Lanzarote 03.01.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) 3.1. Gran Canaria 04.01.2022
Hýl černozobý (Rhodospiza obsoleta) 16.5. Birecik 16.05.2022
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 17.6. Cairngorms 18.06.2022
Křivka velká (Loxia pytyopsittacus) 17.6. Cairngorms 18.06.2022
Křivka skotská (Loxia scotica) 17.6. Cairngorms 18.06.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 4.1. Gran Canaria 04.01.2022
Zvonohlík královský (Serinus pusillus) 20.5. Demirkazik 20.05.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 31.3. Hlubočky 31.03.2022
Kanár divoký (Serinus canaria) 1.1. Lanzarote 03.01.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) 12.1. Berlín 12.01.2022
Strnad luční (Emberiza calandra) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 15.1. Havelländisches Luch 15.01.2022
Strnad viničný (Emberiza cia) 19.5. Tufanbeyli 19.05.2022
Strnad šedý (Emberiza cineracea) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) 18.5. Nemrut Dagi 18.05.2022
Strnad šedokrký (Emberiza caesia) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Strnad tajgový (Emberiza rustica) 27.1. Heřmanice 28.01.2022
Strnad černohlavý (Emberiza melanocephala) 15.5. Durnalik 15.05.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 15.1. Havelländisches Luch 17.01.2022
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 10.2. Chroustov 11.02.2022