Jan Ebr - WP Year list 2019

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) 8. 2. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 14. 6. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 15. 3. 2019
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 24. 5. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 3. 2. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 12. 6. 2019
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 8. 5. 2019
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 24. 5. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 8. 5. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 20. 3. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 3. 2. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 20. 3. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 23. 4. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 21. 4. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 20. 3. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 8. 5. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 12. 6. 2019
Polák malý (Aythya nyroca) 8. 5. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 21. 4. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 21. 4. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 3. 2. 2019
Kachnice bělohlavá (Oxyura leucocephala) 12. 6. 2019
Tetřívek kavkazský (Tetrao mlokosiewiczi) 8. 5. 2019
Velekur kavkazský (Tetraogallus caucasicus) 8. 5. 2019
Orebice čukar (Alectoris chukar) 8. 5. 2019
Orebice rudá (Alectoris rufa) 3. 7. 2019
Frankolín obecný (Francolinus francolinus) 8. 5. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 8. 5. 2019
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 8. 5. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 8. 2. 2019
Buřňák severoatlantský (Calonectris borealis) 3. 7. 2019
Buřňák Bulwerův (Bulweria bulwerii) 5. 7. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 3. 2. 2019
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 8. 5. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 21. 4. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 8. 5. 2019
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) 12. 6. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 22. 4. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 21. 3. 2019
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) 8. 5. 2019
Bukač velký (Botaurus stellaris) 18. 3. 2019
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 8. 5. 2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 3. 2. 2019
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 8. 5. 2019
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 3. 2. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 3. 2. 2019
Volavka červená (Ardea purpurea) 8. 5. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 21. 4. 2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 3. 2. 2019
Terej bílý (Morus bassanus) 12. 6. 2019
Kormorán malý (MIcrocarbo pygmeus) 8. 5. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 3. 2. 2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 15. 6. 2019
Orlosup bradatý (Gypaetus barbatus) 8. 5. 2019
Sup mrchožravý (Neophron percnopterus) 8. 5. 2019
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 8. 5. 2019
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) 8. 5. 2019
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) 8. 5. 2019
Orel křiklavý (Clanga nipalensis) 21. 4. 2019
Orel volavý (Clanga clanga) 8. 5. 2019
Orel nejmenší (Aquila pennata) 12. 6. 2019
Orel skalní (Aquila chrysaetos) 8. 5. 2019
Krahujec krátkoprstý (Accipiter brevipes) 8. 5. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 3. 2. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 21. 4. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 21. 4. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) 8. 5. 2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) 8. 5. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 8. 2. 2019
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 8. 5. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 3. 2. 2019
Chřástal polní (Crex crex) 24. 5. 2019
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 21. 4. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 3. 2. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 8. 5. 2019
Jeřáb panenský (Grus virgo) 8. 5. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 18. 3. 2019
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) 12. 6. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 8. 5. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 12. 6. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 15. 3. 2019
Čejka trnitá (Vanellus spinosus) 3. 2. 2019
Keptuška běloocasá (Vanellus leucurus) 8. 5. 2019
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 8. 5. 2019
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 12. 6. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 8. 5. 2019
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) 12. 6. 2019
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 18. 3. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 20. 3. 2019
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 24. 5. 2019
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 8. 5. 2019
Koliha malá (Numenius phaeopus) 9. 7. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 21. 4. 2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 12. 6. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 21. 4. 2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 21. 4. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 21. 4. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 21. 4. 2019
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) 8. 5. 2019
Racek tenkozobý (Chroicocephalus genei) 12. 6. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 3. 2. 2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 22. 4. 2019
Racek Audouinův (Ichthyaetus audouinii) 12. 6. 2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 12. 6. 2019
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) 12. 6. 2019
Racek bouřní (Larus canus) 21. 3. 2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 12. 6. 2019
Racek arménský (Larus armenicus) 14. 2. 2019
Rybák černozobý (Gelochelidon nilotica) 8. 5. 2019
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) 8. 5. 2019
Rybák malý (Sternula albifrons) 12. 6. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 8. 5. 2019
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 8. 5. 2019
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 8. 5. 2019
Rybák černý (Chlidonias niger) 21. 4. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 3. 2. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) 8. 5. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 18. 3. 2019
Holub kanárský (Columba bollii) 5. 7. 2019
Holub vavřínový (Columba junoniae) 6. 7. 2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 12. 6. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 3. 2. 2019
Hrdlička chechtavá (Streptopelia riseogrisea) 3. 7. 2019
Hrdlička senegalská (Streptopelia senegalensis) 3. 2. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 21. 4. 2019
Výreček malý (Otus scops) 8. 5. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) 26. 2. 2019
Puštík vousatý (Strix nebulosa) 18. 3. 2019
Sovice krahujová (Surnia ulula) PL 8. 2. 2019
Sýček obecný (Athene noctua) 12. 6. 2019
Sýc rousný (Aegolius funereus) 21. 4. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 12. 6. 2019
Lelek rudokrký (Caprimulgus ruficollis) 12. 6. 2019
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 12. 6. 2019
Rorýs velký (Apus melba) 8. 5. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) 8. 5. 2019
Rorýs jednobarvý (Apus unicolor) 3. 7. 2019
Rorýs šedohnědý (Apus pallidus) 15. 6. 2019
Rorýs bělokostřecový (Apus caffer) 12. 6. 2019
Mandelík hajní (Coracias garrulus) 8. 5. 2019
Ledňáček hnědohlavý (Halcyon smyrnensis) 3. 2. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 3. 2. 2019
Rybařík jižní (Ceryle rudis) 3. 2. 2019
Vlha modrolící (Merops persicus) 8. 5. 2019
Vlha pestrá (Merops apiaster) 8. 5. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 3. 2. 2019
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 21. 4. 2019
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 24. 5. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 18. 3. 2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 3. 2. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 26. 2. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 3. 2. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 26. 2. 2019
Žluna iberská (Picus sharpei) 12. 6. 2019
Žluna šedá (Picus canus) 18. 3. 2019
Poštolka jižní (Falco naumanni) 8. 5. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 18. 3. 2019
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 12. 6. 2019
Raroh velký (Falco cherrug) 8. 5. 2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 12. 6. 2019
Papoušek mniší (Myiopsitta monachus) 3. 2. 2019
Aratinga černohlavý (Aratinga nenday) 5. 7. 2019
Alexandr malý (Psittacula krameri) 3. 2. 2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 8. 5. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 18. 3. 2019
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) 8. 5. 2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 24. 5. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 3. 2. 2019
Straka iberská (Cyanopica cooki) 12. 6. 2019
Straka obecná (Pica pica) 3. 2. 2019
Kavče červenozobé (Pyrrhocorax pyrrhocorax) 8. 5. 2019
Kavče žlutozobé (Pyrrhocorax graculus) 3. 2. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 3. 2. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 3. 2. 2019
Vrána černá (Corvus corone) 19. 6. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 3. 2. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 8. 2. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 26. 2. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 18. 3. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 26. 2. 2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) 21. 4. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 3. 2. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 3. 2. 2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 21. 4. 2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 8. 5. 2019
Skřivan lesní (Lullula arborea) 8. 5. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 15. 3. 2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 8. 5. 2019
Skřivan ouškatý (Eremophila alpestris) 8. 5. 2019
Skřivánek krátkoprstý (Calandrella brachydactyla) 8. 5. 2019
Kalandra dvouskvrnná (Melanocorypha bimaculata) 8. 5. 2019
Bulbul arabský (Pycnonotus xanthopygos) 3. 2. 2019
Břehule říční (Riparia riparia) 8. 5. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 21. 4. 2019
Břehule skalní (Hirundo rupestris) 8. 5. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 8. 5. 2019
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) 12. 6. 2019
Cetie jižní (Cettia cetti) 8. 5. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 8. 5. 2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 18. 4. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 3. 2. 2019
Budníček iberský (Phylloscopus ibericus) 12. 6. 2019
Budníček kanárský (Phylloscopus canariensis) 3. 7. 2019
Budníček černonohý (Phylloscopus sindianus) 8. 5. 2019
Budníček horský (Phylloscopus bonelli) 12. 6. 2019
Budníček žlutavý (Phylloscopus nitidus) 8. 5. 2019
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 14. 6. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 8. 5. 2019
Rákosník tamaryškový (Acrocephalus melanopogon) 24. 5. 2019
Rákosník ostřicový (Acrocephalus paludicola) 24. 5. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 8. 5. 2019
Rákosník plavý (Acrocephalus agricola) 8. 5. 2019
Rákosník pokřovní (Acrocephalus dumetorum) 28. 5. 2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 8. 5. 2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 26. 5. 2019
Sedmihlásek západní (Iduna opaca) 12. 6. 2019
Sedmihlásek pustinný (Hippolais languida) 8. 5. 2019
Sedmihlásek švitořivý (Hippolais polyglotta) 12. 6. 2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 24. 5. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 21. 4. 2019
Cistovník rákosníkový (Cisticola juncidis) 12. 6. 2019
Prinie obecná (Prinia gracilis) 3. 2. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 22. 4. 2019
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 8. 5. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 8. 5. 2019
Pěnice dlouhozobá (Sylvia crassirostris) 8. 5. 2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 8. 5. 2019
Pěnice vousatá (Sylvia cantillans) 12. 6. 2019
Pěnice bělohrdlá (Sylvia melanocephala) 12. 6. 2019
Pěnice černolící (Sylvia mystacea) 8. 5. 2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 21. 4. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 8. 5. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 3. 2. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 3. 2. 2019
Brhlík turecký (Sitta krueperi) 8. 5. 2019
Brhlík skalní (Sitta neumayer) 8. 5. 2019
Brhlík dlouhozobý (Sitta tephronota) 8. 5. 2019
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 8. 5. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 21. 4. 2019
Majna obecná (Acridotheres tristis) 3. 2. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 18. 3. 2019
Špaček černý (Sturnus unicolor) 12. 6. 2019
Kos horský (Turdus torquatus) 8. 5. 2019
Kos černý (Turdus merula) 3. 2. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 18. 3. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 18. 3. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 8. 2. 2019
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 24. 5. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 18. 3. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 21. 4. 2019
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 24. 5. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 8. 5. 2019
Iranie bělohrdlá (Irania gutturalis) 8. 5. 2019
Lejsek černokrký (Ficedula semitorquata) 8. 5. 2019
Lejsek malý (Ficedula parva) 8. 5. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 3. 2. 2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 8. 5. 2019
Rehek bělokřídlý (Phoenicurus erythrogastrus) 8. 5. 2019
Skalník zpěvný (Monticola saxatilis) 8. 5. 2019
Skalník modrý (Monticola solitarius) 8. 5. 2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 8. 5. 2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 3. 2. 2019
Bramborníček sibiřský (Saxicola maurus) 8. 5. 2019
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 8. 5. 2019
Bělořit plavý (Oenanthe isabellina) 8. 5. 2019
Bělořit okrový (Oenanthe hispanica) 8. 5. 2019
Bělořit bělohlavý (Oenanthe pleschanka) 13. 6. 2019
Bělořit černý (Oenanthe leucura) 12. 6. 2019
Bělořit skalní (Oenanthe finschii) 8. 5. 2019
Bělořit perský (Oenanthe chrysopygia) 8. 5. 2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 8. 5. 2019
Strdimil palestinský (Cinnyris osea) 3. 2. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 21. 4. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 3. 2. 2019
Vrabec skalní (Petronia petronia) 8. 5. 2019
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) 26. 2. 2019
Astrild vlnkovaný (Estrilda astrild) 5. 7. 2019
Pěvuška skalní (Prunella ocularis) 8. 5. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 8. 5. 2019
Konipas luční (Motacilla flava) 8. 5. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 12. 6. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 3. 2. 2019
Linduška úhorní (Anthus campestris) 8. 5. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 21. 4. 2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 8. 5. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) 8. 5. 2019
Linduška kanárská (Anthus berthelotii) 5. 7. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 3. 2. 2019
Pěnkava tenerifská (Fringilla teydea) 5. 7. 2019
Pěnkava kanárská (Fringilla polatzeki) 3. 7. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 24. 5. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 8. 2. 2019
Hýl růžovokřídlý (Rhodopechys sanguineus) 8. 5. 2019
Hýl pouštní (Bucanetes githaginea) 8. 5. 2019
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 24. 5. 2019
Hýl velký (Carpodacus rubicilla) 8. 5. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 8. 2. 2019
Hýl pustinný (Rhodospiza obsoleta) 8. 5. 2019
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) 8. 5. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 8. 2. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 12. 6. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 3. 2. 2019
Zvonohlík královský (Serinus pusillus) 8. 5. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 24. 5. 2019
Kanár divoký (Serinus canaria) 3. 7. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 8. 2. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 8. 5. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 8. 2. 2019
Strnad viničný (Emberiza cia) 8. 5. 2019
Strnad pustinný (Emberiza buchanani) 8. 5. 2019
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) 8. 5. 2019
Strnad cvrčivý (Emberiza cirlus) 12. 6. 2019
Strnad černohlavý (Emberiza melanocephala) 8. 5. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 20. 3. 2019