Ondřej Boháč - WP Year list 2020

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) Roudníky (UL) 4.1. 7. 1. 2020
Husa velká (Anser anser) Lenešický rybník, LN 11.1 4. 2. 2020
Husa běločelá (Anser albifrons) Libčeves (LN) 1.1 7. 1. 2020
Labuť velká (Cygnus olor) Teplice (TP) 2.1. 7. 1. 2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) VN Kateřina (TP) 4.1. 7. 1. 2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) Lenešický rybník, LN 11.1. 4. 2. 2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) VN Kyjice (CV) 7.1. 7. 1. 2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Teplice (TP) 2.1. 7. 1. 2020
Čírka obecná (Anas crecca) Mariánské Radčice, MO 4.2. 4. 2. 2020
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) jezero Most (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) jezero Most (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Polák kaholka (Aythya marila) jezero Most (MO) 4.2. 4. 2. 2020
Hohol severní (Bucephala clangula) jezero Most (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Morčák malý (Mergellus albellus) jezero Most (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Morčák velký (Mergus merganser) VN Modlany (TP) 4.1. 7. 1. 2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) VN Modlany (TP) 4.1. 7. 1. 2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) jezero Most (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) jezero Most (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) jezero Most (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) jezero Most (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Radovesická výsypka (TP) 1.1. 7. 1. 2020
Volavka bílá (Egretta alba) VN Kateřina (TP) 4.1. 7. 1. 2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) VN Modlany (TP) 4.1. 7. 1. 2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Libčeves (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Teplice (TP) 12.1 4. 2. 2020
Moták pilich (Circus cyaneus) Radovesická výsypka (TP) 1.1. 7. 1. 2020
Káně rousná (Buteo lagopus) Radovesická výsypka (TP) 1.1. 7. 1. 2020
Káně lesní (Buteo buteo) Chodovlice (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Radovesická výsypka (TP) 6.1. 7. 1. 2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Praha - Klárov 11.1. 4. 2. 2020
Lyska černá (Fulica atra) jezero Most (MO) 7.1. 4. 2. 2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) Teplice (TP) 5.1. 7. 1. 2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) VN Kyjice (CV) 7.1. 7. 1. 2020
Racek bouřní (Larus canus) VN Modlany (TP) 4.1 7. 1. 2020
Racek stříbřitý (Larus argentatus) VN Modlany (TP) 4.1 7. 1. 2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) VN Modlany (TP) 4.1 7. 1. 2020
Racek středomořský (Larus michahellis) VN Modlany, Staré Srbice (TP) 22.1. 4. 2. 2020
Racek žlutonohý (Larus fuscus) jezero Most (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Teplice (TP) 2.1. 7. 1. 2020
Výr velký (Bubo bubo) Radovesická výsypka (TP) 31.1. 4. 2. 2020
Kalous ušatý (Asio otus) Radovesická výsypka (TP) 6.1. 7. 1. 2020
Kalous pustovka (Asio flammeus) Radovesická výsypka (TP) 6.1. 7. 1. 2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) jezero Most (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Doubravka (TP) 21.1. 4. 2. 2020
Strakapoud malý (Dryobates minor) Ohrazenice (LB) 25.1. 4. 2. 2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Radovesická výsypka (TP) 1.1. 7. 1. 2020
Datel černý (Dryocopus  martius) Lipská hora (LN), 6.1. 7. 1. 2020
Žluna zelená (Picus viridis) Radovesická výsypka (TP) 1.1. 7. 1. 2020
Žluna šedá (Picus canus) Krupka (TP) 10.1. 4. 2. 2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Libčeves (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Teplice (TP) 15.1. 4. 2. 2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Třebenice (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Radovesická výsypka (TP) 1.1. 7. 1. 2020
Straka obecná (Pica pica) Libčeves (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) skládka, Ústí n. Labem (UL) 4.1. 7. 1. 2020
Havran polní (Corvus frugilegus) skládka, Ústí n. Labem (UL) 4.1. 7. 1. 2020
Vrána černá (Corvus corone) Libčeves (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Vrána šedá (Corvus cornix) VN Modlany 4.1. 7. 1. 2020
Krkavec velký (Corvus corax) Teplice (TP) 1.1 7. 1. 2020
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) VN Kateřina (TP) 4.1. 7. 1. 2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Radimovice (LB) 25.1. 4. 2. 2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Kostomlaty p. Milešovkou (TP) 01.02. 4. 2. 2020
Sýkora babka (Poecile palustris) Lipská hora (LN) 6.1. 7. 1. 2020
Sýkora lužní (Poecile montanus) Dělouš, Ústí n. Labem (UL) 4.1. 7. 1. 2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Teplice (TP) 1.1 7. 1. 2020
Sýkora koňadra (Parus major) Teplice (TP) 1.1 7. 1. 2020
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Radovesická výsypka (TP) 6.1. 7. 1. 2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) Krupka (TP) 10.1. 4. 2. 2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Lipská hora (LN) 6.1. 7. 1. 2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Radovesická výsypka (TP) 6.1 7. 1. 2020
Králíček obecný (Regulus regulus) Radovesická výsypka (TP) 1.1. 7. 1. 2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Teplice (TP) 2.1. 7. 1. 2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) Teplice (TP) 1.1. 7. 1. 2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Horní Jiřetín (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Teplice (TP) 2.1. 7. 1. 2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Želkovice (LN) 1.1 7. 1. 2020
Kos černý (Turdus merula) Libčeves (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Chodovlice (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) VN Kateřina (TP) 4.1. 7. 1. 2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Libčeves (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Teplice (TP) 19.01. 4. 2. 2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) Teplice (TP) 2.1. 7. 1. 2020
Vrabec polní (Passer montanus) Libčeves (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Louka u Litvínova (MO) 19.1. 4. 2. 2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) VM Modlany, Modlany (TP) 10.01. 4. 2. 2020
Linduška luční (Anthus pratensis) Libčeves (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Linduška horská (Anthus spinoletta) jezero Most (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Libčeves (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Radimovice (LB) 25.1. 4. 2. 2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Teplice (TP) 4.1. 7. 1. 2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Teplice (TP) 1.1. 7. 1. 2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) Teplice (TP) 2.1. 7. 1. 2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) Libčeves (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Čečetka zimní (Acanthis flammea) Litvínov (MO) 7.1. 7. 1. 2020
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Lipská hora (LN) 6.1. 7. 1. 2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Teplice (TP) 2.1. 7. 1. 2020
Čížek lesní (Spinus spinus) Teplice (TP) 2.1. 7. 1. 2020
Strnad luční (Emberiza calandra) Radovesická výsypka (TP) 6.1. 7. 1. 2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Libčeves (LN) 1.1. 7. 1. 2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Radovesická výsypka (TP) 1.1. 7. 1. 2020