Ondřej Boháč - WP Year list 2022

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) Olomouc (Nedvězí), OL 18.2. 20.02.2022
Husa velká (Anser anser) Věrovany, OL 22.1. 20.02.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Tovačov 9.2. 20.02.2022
Labuť velká (Cygnus olor) Olomouc (Nové Sady), OL 1.1. 18.01.2022
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Chropyně 20.2. 20.02.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) Dobromilice, PV 20.3. 24.03.2022
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) Tovačov 24.3. 24.03.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Tovačov 24.3. 24.03.2022
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Kožušany, OL 8.1. 18.01.2022
Čírka modrá (Anas querquedula) Dětkovice, PV 20.3. 24.03.2022
Čírka obecná (Anas crecca) Tovačov někdy v únoru 24.03.2022
Polák velký (Aythya ferina) Tovačov 24.2. 24.03.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Tovačov 9.2. 20.02.2022
Hohol severní (Bucephala clangula) Tovačov 9.2. 20.02.2022
Morčák velký (Mergus merganser) Olomouc (Nové Sady), OL 1.1. 18.01.2022
Koroptev polní (Perdix perdix) Olomouc (Nedvězí), OL 12.1. 18.01.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Olomouc (Nové Sady), OL 13.1. 18.01.2022
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Olomouc (Nové Sady), OL 1.1. 18.01.2022
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Tovačov 6.3. 24.03.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Příkazy (Hynkov), OL 2.1. 18.01.2022
Volavka bílá (Egretta alba) Grygov, OL 1.1. 18.01.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Kožušany, OL 8.1. 18.01.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Olomouc (Klášterní Hradisko), OL 18.1. 18.01.2022
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Olomouc (Černovír), OL 26.1. 20.02.2022
Moták pochop (Circus aeruginosus) Tovačov 24.3. 24.03.2022
Moták pilich (Circus cyaneus) ,OL 7.1. 18.01.2022
Luňák červený (Milvus milvus) Tovačov 15.2. 20.02.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Příkazy, OL 7.1. 18.01.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) Dub nad Moravou, OL 6.1. 18.01.2022
Káně lesní (Buteo buteo) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Tovačov 9.2. 20.02.2022
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Tovačov 23.3. 24.03.2022
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) Olomouc (Nové Sady), OL 1.1. 18.01.2022
Jeřáb popelavý (Grus grus) Želechovice, OL 13.1. 18.01.2022
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Olomouc (Nedvězí), OL 18.2. 20.02.2022
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Medlov (Králová), OL 10.3. 24.03.2022
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Tovačov 15.2. 20.02.2022
Koliha velká (Numenius arquata) 20.02.2022
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Tovačov 24.3. 24.03.2022
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Dobromilice, PV 20.3. 24.03.2022
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Olomouc (Nové Sady), OL 9.1. 18.01.2022
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Tovačov 23.3. 24.03.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Šumvald, OL 7.1. 18.01.2022
Racek bouřní (Larus canus) OL 18.01.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Grygov, OL 1.1. 18.01.2022
Holub doupňák (Columba oenas) Příkazy, OL 8.1. 18.01.2022
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Prostějov, PV 20.2. 20.02.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Výr velký (Bubo bubo) Leskovec nad Moravicí, BR 12.2 20.02.2022
Puštík obecný (Strix aluco) Medlov (Králová), OL 10.3. 24.03.2022
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) Kopřivná (Lužná), SU 15.3. 24.03.2022
Kalous ušatý (Asio otus) Olomouc (Nedvězí) 7.1. 18.01.2022
Kalous pustovka (Asio flammeus) ,OL 8.1. 18.01.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Příkazy (Hynkov), 2.1. 18.01.2022
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Grygov, OL 29.1. 20.02.2022
Strakapoud malý (Dryobates minor) Červená Voda (Bílá Voda), OU 27.2. 24.03.2022
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Olomouc (Lazce), OL 1.1. 18.01.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) Příkazy (Hynkov), 2.1. 18.01.2022
Žluna zelená (Picus viridis) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Žluna šedá (Picus canus) Hrdibořice, PV 6.1. 18.01.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Olomouc (Lazce), OL 1.1. 18.01.2022
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Věrovany, OL 21.1. 20.02.2022
Raroh velký (Falco cherrug) Hrdibořice, PV 6.1. 18.01.2022
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Dub nad Moravou, OL 22.1. 20.02.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Příkazy (Hynkov), OL 2.1. 18.01.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Grygov, OL 1.1. 18.01.2022
Straka obecná (Pica pica) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) Olomouc (Lazce), OL 1.1. 18.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) Těšetice (Vojnice), OL 7.1. 18.01.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Červenka, OL 18.1. 18.01.2022
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Štíty (Heroltice), SU 27.2. 24.03.2022
Sýkora babka (Poecile palustris) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Sýkora lužní (Poecile montanus) Velké Karlovice, VS 19.2. 20.02.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Dobromilice, PV 20.3. 24.03.2022
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Tovačov 9.2. 20.02.2022
Skřivan lesní (Lullula arborea) Niva, PV 18.3. 24.03.2022
Skřivan polní (Alauda arvensis) Kožušany, OL 22.1. 20.02.2022
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Luběnice, OL 23.3. 24.03.2022
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Raškov, SU 15.3. 24.03.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Bílá Lhota (Nové Mlýny), OL 14.2. 20.02.2022
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Olomouc (Týneček), OL 9.2. 20.02.2022
Kos černý (Turdus merula) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Olomouc (Nový Svět), OL 1.1. 18.01.2022
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Hněvotín, OL 23.3. 24.03.2022
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Olomouc (Chomoutov), OL 25.2. 24.03.2022
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Grygov, OL 1.1. 18.01.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Olomouc (Hodolany), OL 1.1. 18.01.2022
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Niva, PV 18.3. 24.03.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Vrabec polní (Passer montanus) Grygov, OL 1.1. 18.01.2022
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Břidličná (Velká Štáhle), BR 17.3. 24.03.2022
Konipas horský (Motacilla cinerea) Litovel, OL 5.1. 18.01.2022
Konipas bílý (Motacilla alba) Tovačov 24.2. 24.03.2022
Linduška luční (Anthus pratensis) Kožušany, OL 22.1. 20.02.2022
Linduška horská (Anthus spinoletta) Olomouc (Týneček), OL 14.3. 24.03.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Skrbeň, OL 2.1. 18.01.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) Olomouc (Lazce), OL 1.1. 18.01.2022
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) PV 3.2. 20.02.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) Věrovany, OL 8.1. 18.01.2022
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) Malá Morava 24.03.2022
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Štíty (Heroltice), SU 27.2. 24.03.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Olomouc (Nový Svět), OL 1.1. 18.01.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Medlov (Hlivice), OL 24.3. 24.03.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) Olomouc (Lazce), OL 1.1. 18.01.2022
Strnad luční (Emberiza calandra) Dlouhá Loučka (Plinkout), OL 31.1. 20.02.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Příkazy, OL 7.1. 18.01.2022