Jan Grünwald - WP Year list 2020

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) Bošilec 4. 2. 2020
Husa velká (Anser anser) Bošilec 4. 2. 2020
Husa běločelá (Anser albifrons) Bošilec 4. 2. 2020
Labuť velká (Cygnus olor) Musík 1. 1. 2020
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Lenešice 7. 2. 2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Sedlčánky 11. 1. 2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) Lenešice 7. 2. 2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) jezero Cucovna 4. 1. 2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Musík 1. 1. 2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Vltava, Modřany 7. 1. 2020
Čírka obecná (Anas crecca) Počernický rybník 4. 2. 2020
Polák velký (Aythya ferina) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Hohol severní (Bucephala clangula) Vltava, Troja 4. 1. 2020
Morčák malý (Mergellus albellus) Nové Mlýny 10. 2. 2020
Morčák velký (Mergus merganser) Lenešice 7. 2. 2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Kumšík 1. 1. 2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Mezi Mosty 11. 1. 2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Županovice 1. 1. 2020
Volavka bílá (Egretta alba) Musík 1. 1. 2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Županovice 1. 1. 2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Příčovy 1. 1. 2020
Moták pilich (Circus cyaneus) Kumšík 1. 1. 2020
Luňák červený (Milvus milvus) 4. 2. 2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) PR Úpor 4. 2. 2020
Káně rousná (Buteo lagopus) Bobrník 1. 1. 2020
Káně lesní (Buteo buteo) Županovice 1. 1. 2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Lyska černá (Fulica atra) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Slatina 6. 1. 2020
Koliha velká (Numenius arquata) Starý rybník Pohořelice 10. 2. 2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) VN Hostivař 11. 1. 2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Racek bouřní (Larus canus) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Racek stříbřitý (Larus argentatus) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Holub doupňák (Columba oenas) Drnholecko 10. 2. 2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Dublovice 1. 1. 2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) PR Úpor 4. 2. 2020
Strakapoud malý (Dryobates minor) PR Úpor 4. 2. 2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Županovice 1. 1. 2020
Datel černý (Dryocopus  martius) Županovice 1. 1. 2020
Žluna zelená (Picus viridis) Úvaly, zahrada 4. 1. 2020
Žluna šedá (Picus canus) PR Úpor 4. 2. 2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Bobrník 1. 1. 2020
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Vlasatice 10. 2. 2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Branišovice (ssp calidus) 10. 2. 2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Drhovy 1. 1. 2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Županovice 1. 1. 2020
Straka obecná (Pica pica) Musík 1. 1. 2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Havran polní (Corvus frugilegus) Vltava, Troja 4. 1. 2020
Vrána černá (Corvus corone) Musík 1. 1. 2020
Vrána šedá (Corvus cornix) Musík 1. 1. 2020
Krkavec velký (Corvus corax) PR Úpor 4. 2. 2020
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) Hanspaulka 7. 2. 2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Županovice 1. 1. 2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Županovice 1. 1. 2020
Sýkora babka (Poecile palustris) Županovice 1. 1. 2020
Sýkora lužní (Poecile montanus) Kumšík 1. 1. 2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Županovice 1. 1. 2020
Sýkora koňadra (Parus major) Županovice 1. 1. 2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) Slatina 6. 1. 2020
Chocholouš obecný (Galerida cristata) Vyšehořovice 4. 1. 2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Milovice 4. 1. 2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Vltava, Troja 4. 1. 2020
Králíček obecný (Regulus regulus) Dolní Počernice 6. 1. 2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Kumšík 1. 1. 2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) Županovice 1. 1. 2020
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Vltava, Troja 4. 1. 2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Milovice 4. 1. 2020
Kos černý (Turdus merula) Županovice 1. 1. 2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Županovice 1. 1. 2020
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Slatina 11. 1. 2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Županovice 1. 1. 2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Županovice 1. 1. 2020
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Branišovice 10. 2. 2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) Úvaly 2. 1. 2020
Vrabec polní (Passer montanus) Županovice 1. 1. 2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Slatina 6. 1. 2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) Vltava, Troja 4. 1. 2020
Konipas bílý (Motacilla alba) Podleský rybník 6. 1. 2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Županovice 1. 1. 2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Županovice 1. 1. 2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Županovice 1. 1. 2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) Županovice 1. 1. 2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) Sedlčánky 4. 1. 2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Vltava, Praha 2. 1. 2020
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Vltava, Modřany 7. 1. 2020
Čížek lesní (Spinus spinus) Županovice 1. 1. 2020
Strnad luční (Emberiza calandra) Lenešice 7. 2. 2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Županovice 1. 1. 2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Slatina 11. 1. 2020