Berneška tmavá (Branta bernicla) |
8.2.2020, Westerland, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) |
25.1.2020, Vlasatice (BO), ČR |
14.02.2020 |
Berneška velká (Branta canadensis) |
26.4.2020, Bažantnice, Mutěnice (HO), ČR |
27.04.2020 |
Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
8.2.2020, Westerland, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Husa velká (Anser anser) |
25.1.2020, Velký Dvůr, Pohořelice (BO), ČR |
14.02.2020 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
29.11.2020, pole, Olbramovice (ZN), ČR |
29.11.2020 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
25.1.2020, Velký Dvůr, Pohořelice (BO), ČR |
14.02.2020 |
Labuť černá (Cygnus atratus) |
10.2.2020, Medemblik, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
1.1.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) |
8.5.2020, rybník Nesyt, Hlohovec (BV), ČR |
09.05.2020 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
18.1.2020, Troubecké jezero, Troubky (PR), ČR |
14.02.2020 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
8.2.2020, Harlingen, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
12.3.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
12.03.2020 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
8.2.2020, Harlingen, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Hvízdák americký (Mareca americana) |
8.2.2020, Harlingen, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
10.4.2020, Chropyňský rybník, Chropyně (KM), ČR |
10.04.2020 |
Polák velký (Aythya ferina) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Polák malý (Aythya nyroca) |
21.8.2020, Dolní rybník, Svitavy (SY), ČR |
21.08.2020 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
18.1.2020, Annínské jezero, Tovačov (PR), ČR |
14.02.2020 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
25.1.2020, VDNM III, Dolní Věstonice (BV), ČR |
14.02.2020 |
Kajka mořská (Somateria mollissima) |
12.2.2020, přístav, Texel, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Turpan černý (Melanitta nigra) |
12.12.2020, VDNM III, Dolní Věstonice (BV) |
13.12.2020 |
Hoholka lední (Clangula hyemalis) |
25.1.2020, VDNM III, Dolní Věstonice (BV), ČR |
14.02.2020 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
18.1.2020, Annínské jezero, Tovačov (PR), ČR |
14.02.2020 |
Morčák chocholatý (Lophodytes cucullatus) |
9.2.2020, Bleiswijk, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
1.1.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
10.2.2020, Markermeer, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
5.1.2020, Vendolí (SY), ČR |
14.02.2020 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
18.1.2020, Troubecké jezero, Troubky (PR), ČR |
14.02.2020 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
hlas, 4.5.2020, pole, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
04.05.2020 |
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) |
3.7.2020, Bzenecká doubrava, Bzenec (HO), ČR |
10.07.2020 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
19.4.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
20.04.2020 |
Drop velký (Otis tarda) |
31.1.2020, Hrubčice (PV), ČR |
14.02.2020 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
21.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
21.04.2020 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
16.6.2020, Svitavy (SY), ČR |
17.06.2020 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
11.2.2020, okolí Hippolytushoef, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
11.2.2020, okolí Hippolytushoef, NIZOZEMÍ |
16.02.2020 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
10.5.2020, pole, Žichlínek (UO), ČR |
10.05.2020 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
5.1.2020, Svitavy (SY), ČR |
14.02.2020 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
hlas, 29.3.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
29.03.2020 |
Chřástal polní (Crex crex) |
hlas, 16.5.2020, rybník Hvězdička, Opatov (SY), ČR |
16.05.2020 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Lyska černá (Fulica atra) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
29.2.2020, pole, Vendolí (SY), ČR |
29.02.2020 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
20.3.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
20.03.2020 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) |
16.11.2020, vodní nádrž Rozkoš, Česká Skalice (NA), ČR |
16.11.2020 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
10.4.2020, Chropyňský rybník, Chropyně (KM), ČR |
10.04.2020 |
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) |
12.2.2020, Prins Hendrik Polder, Molenkolk, Texel, NIZOZEMÍ |
15.02.2020 |
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) |
8.2.2020, pobřeží Severního moře, Juliandorp, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
26.4.2020, Bažantnice, Mutěnice (HO), ČR |
27.04.2020 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
8.2.2020, Den Oever, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
11.2.2020, okolí Hippolytushoef, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
11.2.2020, okolí Hippolytushoef, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) |
12.2.2020, pobřeží Severního moře, De Cocksdorp, Texel, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
8.2.2020, Harlingen, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
27.3.2020, Dlouhý rybník, Lanškroun (UO), ČR |
12.04.2020 |
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) |
29.8.2020, pole, Hohenau an der March, RAKOUSKO |
01.09.2020 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
8.2.2020, Den Oever, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Břehouš rudý (Limosa lapponica) |
12.2.2020, pobřeží Severního moře, De Cocksdorp, Texel, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
26.4.2020, Komárovský rybník, Hodonín (HO), ČR |
27.04.2020 |
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) |
8.2.2020, pobřeží Severního moře, Juliandorp, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Jespák rezavý (Calidris canutus) |
8.2.2020, pobřeží Severního moře, Juliandorp, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
11.2.2020, De Putten, Camperduin, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) |
8.5.2020, rybník Nesyt, Hlohovec (BV), ČR |
09.05.2020 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
26.4.2020, Bažantnice, Mutěnice (HO), ČR |
27.04.2020 |
Jespák písečný (Calidris alba) |
8.2.2020, pobřeží Severního moře, Juliandorp, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
11.2.2020, De Putten, Camperduin, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Jespák mořský (Calidris maritima) |
10.2.2020, Ijmuiden, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
24.8.2020, VDNM III, Strachotín (BV), ČR |
24.08.2020 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) |
20.3.2020, PR Psí kuchyně, Semanín (UO), ČR |
20.03.2020 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) |
14.3.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
14.03.2020 |
Bekasina větší (Gallinago media) |
19.4.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
20.04.2020 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
25.2.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
25.02.2020 |
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) |
19.7.2020, rybník Nesyt, Hlohovec (BV), ČR |
19.07.2020 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
17.4.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
17.04.2020 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
1.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
01.04.2020 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
11.2.2020, De Putten, Camperduin, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
11.4.2020, Dlouhý rybník, Lanškroun (UO), ČR |
11.04.2020 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
18.4.2020, Újezdský rybník, Újezd u Sezemic (PA), ČR |
18.04.2020 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
11.4.2020, Dlouhý rybník, Lanškroun (UO), ČR |
11.04.2020 |
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) |
11.2.2020, pobřeží Severního moře, Den Helder, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
15.4.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
16.04.2020 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
10.4.2020, Chropyňský rybník, Chropyně (KM), ČR |
10.04.2020 |
Racek bouřní (Larus canus) |
25.1.2020, VDNM I, Pasohlávky (BO), ČR |
14.02.2020 |
Racek mořský (Larus marinus) |
11.2.2020, De Putten, Camperduin, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Racek polární (Larus glaucoides) |
9.2.2020, Westerpark, Amsterdam, NIZOZEMÍ |
15.02.2020 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
10.2.2020, Ijmuiden, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
11.1.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
30.8.2020, Zicksee, NP Neusiedler See Seewinkel, RAKOUSKO |
01.09.2020 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
11.2.2020, De Putten, Camperduin, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) |
11.4.2020, Dlouhý rybník, Lanškroun (UO), ČR |
11.04.2020 |
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) |
30.7.2020, vodní nádrž Rozkoš, Česká Skalice (NA), ČR |
30.07.2020 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
10.4.2020, Troubecké jezero, Troubky (PR), ČR |
10.04.2020 |
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) |
16.5.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
16.05.2020 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
18.4.2020, Bohumilečský rybník, Bohumileč (PA), ČR |
18.04.2020 |
Chaluha velká (Stercorarius skua) |
11.2.2020, pobřeží Severního moře, Den Helder, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Chaluha pomořská (Stercorarius pomarinus) |
16.11.2020, vodní nádrž Rozkoš, Česká Skalice (NA), ČR |
16.11.2020 |
Chaluha malá (Stercorarius longicaudus) |
6.9.2020, vodní nádrž Rozkoš, Nahořany (NA), ČR |
07.09.2020 |
Potáplice malá (Gavia stellata) |
16.11.2020, vodní nádrž Rozkoš, Česká Skalice (NA), ČR |
16.11.2020 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
9.11.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
09.11.2020 |
Potáplice lední (Gavia immer) |
9.2.2020, jezero Niuewe Meer, Amsterdam, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
15.4.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
16.04.2020 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
20.3.2020, Linhartice (SY), ČR |
20.03.2020 |
Terej bílý (Morus bassanus) |
11.2.2020, pobřeží Severního moře, Camperduin, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
3.7.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
10.07.2020 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
10.2.2020, Medemblik, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
15.5.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
15.05.2020 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
15.5.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
15.05.2020 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
26.4.2020, řeka Kyjovka, Rybářství s.r.o., Hodonín (HO), ČR |
27.04.2020 |
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) |
19.7.2020, rybník Nesyt, Hlohovec (BV), ČR |
19.07.2020 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
1.1.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Volavka červená (Ardea purpurea) |
22.4.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
27.04.2020 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
4.7.2020, rybník Nesyt, Hlohovec (BV), ČR |
10.07.2020 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
15.4.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
16.04.2020 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
14.6.2020, Zámčisko, Loučná nad Desnou (SU), ČR |
16.06.2020 |
Orel křiklavý (Clanga pomarina) |
13.5.2020, Tatenice (UO), ČR |
15.05.2020 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
16.2.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
16.02.2020 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
10.5.2020, pole, Tatenice (UO), ČR |
10.05.2020 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
29.3.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
29.03.2020 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Moták stepní (Circus macrourus) |
16.7.2020, pole, Dobřichov (KO), ČR |
16.07.2020 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
7.5.2020, pole, Tatenice (UO), ČR |
09.05.2020 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
25.1.2020, Drnholec (BV), ČR |
14.02.2020 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
26.4.2020, Bažantnice, Mutěnice (HO), ČR |
27.04.2020 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
11.1.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
26.1.2020, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Sýc rousný (Aegolius funereus) |
hlas, 19.3.2020, Velký les, Radiměř (SY), ČR |
20.03.2020 |
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) |
hlas, 19.3.2020, les, Čistá (SY), ČR |
20.03.2020 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
25.1.2020, Drnholec (BV), ČR |
14.02.2020 |
Kalous pustovka (Asio flammeus) |
28.1.2020, Osík u Litomyšle (SY), ČR |
08.03.2020 |
Výr velký (Bubo bubo) |
hlas, 19.12.2020, skály, Bohuňov (SY) , ČR |
19.12.2020 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
hlas, 19.3.2020, les, pod Sněžníkem, Trstěnice (SY), ČR |
20.03.2020 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
12.4.2020, rybník Hvězdička, Opatov (SY), ČR |
12.04.2020 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
18.1.2020, Annínské jezero, Tovačov (PR), ČR |
14.02.2020 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
20.5.2020, okres Přerov (PR), ČR |
21.05.2020 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
23.4.2020, Lány, Svitavy (SY), ČR |
23.04.2020 |
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) |
10.4.2020, Chvalčov, Hostýnské vrchy (KM), ČR |
10.04.2020 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
17.10.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
17.10.2020 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
11.1.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
3.7.2020, intravilán obce, Vracov (HO), ČR |
10.07.2020 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) |
10.4.2020, Chvalčov, Hostýnské vrchy (KM), ČR |
10.04.2020 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
2.2.2020, Lačnovský les, Svitavy (SY), ČR |
14.02.2020 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Žluna šedá (Picus canus) |
8.3.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
08.03.2020 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) |
29.8.2020, okolí Andau, NP Neusiedler See, RAKOUSKO |
12.11.2020 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
10.7.2020, okres Svitavy, ČR |
10.07.2020 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
12.2.2020, De Slufter, De Cocksdorp, Texel, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Alexandr malý (Psittacula krameri) |
9.2.2020, Amsterdam, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
1.1.2020, rybník Hvězdička, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
27.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
27.04.2020 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
hlas, 8.5.2020, rybník Nesyt, Hlohovec (BV), ČR |
09.05.2020 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Straka obecná (Pica pica) |
1.1.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
14.02.2020 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
3.5.2020, Lačnovský les, Svitavy (SY), ČR |
03.05.2020 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
6.1.2020, Moravská Třebová (SY), ČR |
14.02.2020 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
25.1.2020, Drnholec (BV), ČR |
14.02.2020 |
Vrána černá (Corvus corone) |
24.9.2020, pole, Vendolí (SY), ČR |
24.09.2020 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
5.1.2020, Vendolí (SY), ČR |
14.02.2020 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) |
1.2.2020, PR Psí kuchyně, Semanín (UO), ČR |
14.02.2020 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
2.2.2020, Lačnovský les, Svitavy (SY), ČR |
14.02.2020 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
13.4.2020, les, Hradec nad Svitavou (SY), ČR |
13.04.2020 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
1.3.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
01.03.2020 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
14.6.2020, údolí Divoké Desné u dolní nádrže, Loučná nad Desnou (SU), ČR |
16.06.2020 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1.2020, Svitavy (SY), ČR |
14.02.2020 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1.2020, Svitavy (SY), ČR |
14.02.2020 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
29.3.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
29.03.2020 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
26.4.2020, mokřad, Krumvíř (BV), ČR |
27.04.2020 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
16.2.2020, pole, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
16.02.2020 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
18.4.2020, Vysoká nad Labem (HK), ČR |
18.04.2020 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
13.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
13.04.2020 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
29.3.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
29.03.2020 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
13.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
13.04.2020 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
24.5.2020, PR Psí kuchyně, Semanín (UO), ČR |
24.05.2020 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
hlas, 8.4.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
13.04.2020 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
13.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
13.04.2020 |
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) |
14.6.2020, Medvědí důl pod Zámčiskem, Loučná nad Desnou (SU), ČR |
16.06.2020 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
hlas, 13.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
13.04.2020 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
hlas, 13.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
13.04.2020 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
hlas, 27.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
27.04.2020 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
14.5.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
15.05.2020 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
17.5.2020, Lačnov, Svitavy (SY), ČR |
17.05.2020 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
hlas, 8.5.2020, NPP Pastvisko, Lednice (BV), ČR |
09.05.2020 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
13.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
13.04.2020 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
24.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
24.04.2020 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
2.4.2020, Lány, Svitavy (SY), ČR |
12.04.2020 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
28.4.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
28.04.2020 |
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) |
8.5.2020, Lovecké louky, Lednice (BV), ČR |
09.05.2020 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
17.4.2020, Lány, Svitavy (SY), ČR |
17.04.2020 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
27.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
27.04.2020 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
18.3.2020, Horní rybník, Svitavy (SY), ČR |
18.03.2020 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
5.1.2020, Opatovský les, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
11.1.2020, Terčový rybník, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
1.1.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
29.11.2020, Pastorkův lom, Klentnice (BV), ČR |
29.11.2020 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
12.3.2020, Horní rybník, Svitavy (SY), ČR |
12.03.2020 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
11.2.2020, okolí Hippolytushoef, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
15.3.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
15.03.2020 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
11.1.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
8.2.2020, Juliandorp, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Kos černý (Turdus merula) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Kos horský (Turdus torquatus) |
23.6.2020, NPR Praděd, Loučná nad Desnou (SU), ČR |
26.06.2020 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
16.5.2020, Lačnov, Svitavy (SY), ČR |
16.05.2020 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
4.1.2020, Moravičanské jezero (SU), ČR |
14.02.2020 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
18.4.2020, Újezdský rybník, Újezd u Sezemic (PA), ČR |
18.04.2020 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
17.3.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
17.03.2020 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
17.4.2020, rybník Pařez, Opatovec (SY), ČR |
17.04.2020 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
26.4.2020, NPR Býčí skála, CHKO Moravský kras, Habrůvka (BK), ČR |
27.04.2020 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
12.3.2020, Lány, Svitavy (SY), ČR |
12.03.2020 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
12.4.2020, sádky, Vračovice-Orlov (UO), ČR |
12.04.2020 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
11.4.2020, Lány, Svitavy (SY), ČR |
11.04.2020 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
12.3.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
12.03.2020 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
11.4.2020, pole, Hradec nad Svitavou (SY), ČR |
11.04.2020 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
2.2.2020, řeka Svitava, Březová nad Svitavou (SY), ČR |
14.02.2020 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
5.1.2020, Hradec nad Svitavou (SY), ČR |
14.02.2020 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
5.1.2020, Svitavy (SY), ČR |
14.02.2020 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
27.3.2020, Dlouhý rybník, Lanškroun (UO), ČR |
12.04.2020 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
5.4.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
05.04.2020 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
8.3.2020, rybník Hvězda, Opatov (SY), ČR |
08.03.2020 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
27.2.2020, Útěchov (SY), ČR |
27.02.2020 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
22.3.2020, rybník Hvězdička, Opatov (SY), ČR |
22.03.2020 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
30.5.2020, les, Hradec nad Svitavou (SY), ČR |
30.05.2020 |
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) |
13.5.2020, pole, Tatenice (UO), ČR |
13.05.2020 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
11.1.2020, rybník Hvězdička, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Linduška skalní (Anthus petrosus) |
10.2.2020, Ijmuiden, NIZOZEMÍ |
14.02.2020 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
11.1.2020, Opatovec (SY), ČR |
14.02.2020 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
22.3.2020, rybník Sychrovec, Opatovec (SY), ČR |
22.03.2020 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
18.1.2020, Annínské jezero, Tovačov (PR), ČR |
14.02.2020 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
1.1.2020, rybník Hvězdička, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Hýl rudý (Erythrina erythrina) |
16.5.2020, Nový rybník, Opatov (SY), ČR |
16.05.2020 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
5.1.2020, Hradec nad Svitavou (SY), ČR |
14.02.2020 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
29.2.2020, Vendolí (SY), ČR |
29.02.2020 |
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) |
24.4.2020, Lány, Svitavy (SY), ČR |
24.04.2020 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
30.5.2020, les, Hradec nad Svitavou (SY), ČR |
30.05.2020 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
26.1.2020, Svitavy (SY), ČR |
14.02.2020 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
2.4.2020, Lány, Svitavy (SY), ČR |
03.04.2020 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
11.1.2020, Terčový rybník, Opatov (SY), ČR |
14.02.2020 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
17.3.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
17.03.2020 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
1.1.2020, Lánský rybník, Svitavy (SY), ČR |
14.02.2020 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
21.2.2020, Hradec nad Svitavou (SY), ČR |
21.02.2020 |