Libor Schröpfer - WP Year list 2020

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) 12. 1. Dnešice (PJ) 12. 1. 2020
Husa běločelá (Anser albifrons) 12. 1. Dnešice (PJ) 12. 1. 2020
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 16.1. Pohořelice-Velký Dvůr (BV) 16. 1. 2020
Labuť velká (Cygnus olor) 1. 1. Jivjany (DO) 1. 1. 2020
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 4. 2. 2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 4. 2. 2020
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 5. 1. Dobřany (PJ) 5. 1. 2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV 16. 1. 2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16. 1. 2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2020
Čírka obecná (Anas crecca) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16. 1. 2020
Polák velký (Aythya ferina) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16. 1. 2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16. 1. 2020
Polák kaholka (Aythya marila) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16. 1. 2020
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16. 1. 2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 20. 1. 2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16. 1. 2020
Morčák malý (Mergellus albellus) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16. 1. 2020
Morčák velký (Mergus merganser) 16.1. dolní nádtž VDNM (BV) 16. 1. 2020
Morčák prostřední (Mergus serrator) 4. 2. 2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 5. 1. Plzeň-Lhota (PM) 5. 1. 2020
Potáplice severní (Gavia arctica) 4. 2. 2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16. 1. 2020
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 5. 1. Dobřany (PJ) 5. 1. 2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1. 1. Velký Malahov (DO) 1. 1. 2020
Volavka bílá (Egretta alba) 1. 1. Velký Malahov (DO) 1. 1. 2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 5. 1. Plzeň-Bolevec (PM) 5. 1. 2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 2. 1. Holýšov (DO) 2. 1. 2020
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 2. 1. Honezovice (PJ) 2. 1. 2020
Moták pilich (Circus cyaneus) 1. 1. Velký Malahov (DO) 1. 1. 2020
Luňák červený (Milvus milvus) 16.1. Nová Ves (BV) 16. 1. 2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 3. 1. Jivjany (DO) 3. 1. 2020
Káně rousná (Buteo lagopus) 4. 1. Stod (PJ) 4. 1. 2020
Káně lesní (Buteo buteo) 1. 1. Všekary (DO) 1. 1. 2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 4. 1. Stod (PJ) 4. 1. 2020
Lyska černá (Fulica atra) 5. 1. Plzeň-Bolevec (PM) 5. 1. 2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) 5. 2. Holýšov (DO) 5. 2. 2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 7. 2. Jivjany (DO) 7. 2. 2020
Koliha velká (Numenius arquata) 16.1. Pohořelice (BV) 16. 1. 2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 16.1. dolní nádrž VDNM (BV) 16. 1. 2020
Racek bouřní (Larus canus) 16.1. dolní ná 16. 1. 2020
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 4. 2. 2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 16.1. Pohořelice-Velký Dvůr (BV) 16. 1. 2020
Racek středomořský (Larus michahellis) 4. 2. 2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1. 1. Všekary (DO) 1. 1. 2020
Holub doupňák (Columba oenas) 16.1. Nová Ves (BV) 16. 1. 2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2020
Výr velký (Bubo bubo) 2. 1. Honezovice (PJ) 2. 1. 2020
Puštík obecný (Strix aluco) 9. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 9. 1. 2020
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 23. 1. Holýšov (DO) 23. 1. 2020
Sýc rousný (Aegolius funereus) 2. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 2. 1. 2020
Kalous ušatý (Asio otus) 9. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 9. 1. 2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 4. 1. Stod (PJ) 4. 1. 2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 16.1. Brno-Lužánky (BM) 16. 1. 2020
Strakapoud malý (Dryobates minor) 16. 1. Pohořelice (BV) 20. 1. 2020
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 16.1. Brno-Lužánky (BM) 16. 1. 2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1. 1. Všekary (DO) 1. 1. 2020
Datel černý (Dryocopus  martius) 1. 1. Semněvice (DO) 1. 1. 2020
Žluna zelená (Picus viridis) 1. 1. Jivjany (DO) 1. 1. 2020
Žluna šedá (Picus canus) 12. 1. Merklín (PJ) 12. 1. 2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1. 1. Velký Malahov (DO) 1. 1. 2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 26. 1. Staňkov (DO) 26. 1. 2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 1. 1. Buková (DO) 1. 1. 2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1. 1. Hradišťany (PJ) 1. 1. 2020
Straka obecná (Pica pica) 1. 1. Buková (DO) 1. 1. 2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2020
Havran polní (Corvus frugilegus) 15.1. Brno výstaviště (BM) 16. 1. 2020
Vrána černá (Corvus corone) 1. 1. Buková (DO) 1. 1. 2020
Vrána šedá (Corvus cornix) 1. 1. Buková (DO) 4. 1. 2020
Krkavec velký (Corvus corax) 1. 1. Hradišťany (PJ) 1. 1. 2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 1. 1. Hradišťany (PJ) 1. 1. 2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 1. 1. Hradišťany (PJ) 1. 1. 2020
Sýkora babka (Poecile palustris) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2020
Sýkora lužní (Poecile montanus) 4. 1. Merklín (PJ) 4. 1. 2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1. 1. Hradišťany (PJ) 1. 1. 2020
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) 8. 2. Líně (PS) 8. 2. 2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 1. 1. Jivjany (DO) 1. 1. 2020
Králíček obecný (Regulus regulus) 1. 1. Hradišťany (PJ) 1. 1. 2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 4. 1. Merklín (PJ) 4. 1. 2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1. 1. Hradišťany (PJ) 1. 1. 2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 5. 1. Plzeň-Bolevec (PM) 5. 1. 2020
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 20. 1. Stod (PJ) 20. 1. 2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 8. 2. Líně (PS) 8. 2. 2020
Kos černý (Turdus merula) 1. 1. Kvíčovice (DO) 1. 1. 2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1. 1. Mezholezy u HT (DO) 1. 1. 2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 1. 1. Jivjany (DO) 1. 1. 2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1. 1. Horní Kamenice (DO) 1. 1. 2020
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 5. 1. Líně (PS) 5. 1. 2020
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 16.1. Brno řeka Svratka (BM) 16. 1. 2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2020
Vrabec polní (Passer montanus) 1. 1. Semněvice (DO) 1. 1. 2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 11. 1. Ohučov (DO) 12. 1. 2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) 15. 2. Stod (PJ) 15. 2. 2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1. 1. Hradišťany (PJ) 1. 1. 2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 5. 1. Plzeň-Doubravka (PM) 5. 1. 2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1. 1. Mezholezy u HT (DO) 1. 1. 2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) 1. 1. Všekary (DO) 1. 1. 2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 5. 1. Dobřany (PJ) 5. 1. 2020
Čížek lesní (Spinus spinus) 4. 1. Holýšov (DO) 4. 1. 2020
Strnad luční (Emberiza calandra) 4. 2. 2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1. 1. Všekary (DO) 1. 1. 2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 2. 2. Líně (PS) 2. 2. 2020