Libor Schröpfer - WP Year list 2022

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 13. 1. Novohaklovský r. (CB) 13.01.2022
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) 24. 2. r. Řežabinec (PI) 24.02.2022
Husa velká (Anser anser) 2. 1. Líně (PS) 02.01.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) 2. 1. Líně (PS) 02.01.2022
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 13. 1. Dasný (CB) 13.01.2022
Labuť velká (Cygnus olor) 1. 1. Jivjany (DO) 01.01.2022
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 2. 1. Líně (PS) 02.01.2022
Husice liščí (Tadorna tadorna) 11. 3. Ves Touškov (PJ) 11.03.2022
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 12. 3. Ves Toučkov (PJ) 13.03.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) 2. 1. Líně (PS) 02.01.2022
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 2. 1. Líně (PS) 02.01.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1. 1. Jivjany (DO) 01.01.2022
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 24. 2. r. Řežabinec (PI) 24.02.2022
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 24. 2. Kestřany (PI) 24.02.2022
Čírka modrá (Anas querquedula) 12. 3. Buková (PJ) 13.03.2022
Čírka obecná (Anas crecca) 2. 1. Líně (PS) 02.01.2022
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 13. 1. Čejkovice (CB) 13.01.2022
Polák velký (Aythya ferina) 13. 1. Čejkovice (CB) 13.01.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 13. 1. Starohaklovský r. 13.01.2022
Hohol severní (Bucephala clangula) 6. 1. Plzeň (PM) 06.01.2022
Morčák velký (Mergus merganser) 6. 1. Plzeň (PM) 06.01.2022
Koroptev polní (Perdix perdix) 13. 1. Dasný (CB) 13.01.2022
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 14. 5. Buková (DO) 21.05.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 2. 1. Líně (PS) 02.01.2022
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 25. 2. Plzeň-Mže (PM) 25.02.2022
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 24. 2. Sudoměř (PI) 24.02.2022
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 28. 4. Vrbenské ryb. (CB) 28.04.2022
Čáp černý (Ciconia nigra) 25. 4. Horšovský Týn (DO) 26.04.2022
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 9. 1. Dobřany (PJ) 09.01.2022
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 28. 4. Vrbenské ryb. (CB) 28.04.2022
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 28. 4. Vrbenské ryb. (CB) 28.04.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1. 1. Kvíčovice (PJ) 01.01.2022
Volavka červená (Ardea purpurea) 28. 4. Přehýšov (PS) 28.04.2022
Volavka bílá (Egretta alba) 1. 1. Kvíčovice (PJ) 01.01.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 15. 1. Ohučov (DO) 16.01.2022
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 28. 4. Vrbenské ryb. (CB) 28.04.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 2. 1. Stod (PJ) 02.01.2022
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 7. 1. Honezovice (PJ) 07.01.2022
Moták pochop (Circus aeruginosus) 26. 3. Jivjany (DO) 27.03.2022
Moták pilich (Circus cyaneus) 1. 1. Kvíčovice (PJ) 01.01.2022
Luňák červený (Milvus milvus) 1. 1. Semněvice (DO) 01.01.2022
Luňák hnědý (Milvus migrans) 17. 4. Bukovec (PJ) 17.04.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1. 1. Staré Sedlo (TC) 01.01.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) 1. 1. Kvíčovice (PJ) 01.01.2022
Káně lesní (Buteo buteo) 1. 1. Kvíčovice (PJ) 01.01.2022
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 28. 3. Týnec (PJ) 29.03.2022
Chřástal polní (Crex crex) 28. 5. Nemanice (DO) 28.05.2022
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 2. 1. Stod (PJ) 02.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) 13. 1. Starohaklovský r. (CB) 13.01.2022
Jeřáb popelavý (Grus grus) 14. 2. Buková (DO) 15.02.2022
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 28. 4. Novohaklovský ryb. (CB) 28.04.2022
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 28. 4. Novohaklovský ryb. (CB) 28.04.2022
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 6. 2. Žerovice (PJ) 06.02.2022
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 24. 2. Tchořovice (ST) 24.02.2022
Kulík říční (Charadrius dubius) 2. 4. Jivjany (DO) 02.04.2022
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 29. 3. Horní Kamenice (PJ) 30.03.2022
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 12. 3. Merklín (PJ) 13.03.2022
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 28. 4. ryb. Bezdrev (CB) 28.04.2022
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 15. 4. Líně (PS) 15.04.2022
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 28. 4. Novohaklovský ryb. (CB) 28.04.2022
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 17. 4. Jivjany (DO) 17.04.2022
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 22. 3. Jivjany (DO) 22.03.2022
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 15. 4. Líně ( PS) 15.04.2022
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 28. 4. Vrbenské ryb. (CB) 28.04.2022
Jespák malý (Calidris minuta) 28. 4. Čejkovice (CB) 28.04.2022
Jespák obecný (Calidris alpina) 28. 4. Vlhlavský ryb. (CB) 28.04.2022
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 17. 3. Ves Touškov (PJ) 18.03.2022
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 29. 5. Líně (PS) 29.05.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 24. 2. Putim (PI) 24.02.2022
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 28. 4. Vrbenské ryb. (CB) 28.04.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 13. 1. Starohaklovský r. (CB) 13.01.2022
Rybák obecný (Sterna hirundo) 28. 4. Vrbenské ryb. (CB) 28.04.2022
Rybák černý (Chlidonias niger) 24. 4. Dnešice (PJ) 25.04.2022
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1. 1. Velký Malahov (DO) 01.01.2022
Holub doupňák (Columba oenas) 14. 2. Staré Sedlo (TC) 15.02.2022
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 14. 2. Buková (PJ) 15.02.2022
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 17. 4. Mířkov (DO) 17.04.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1. 1. Holýšov (PJ) 01.01.2022
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 30. 4. Zbůch (PS) 10.05.2022
Výr velký (Bubo bubo) 14. 5. Holýšov-Nový Dvůr (PJ) 21.05.2022
Puštík obecný (Strix aluco) 14.1. Holýšov (PJ) 14.01.2022
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 14. 1. Holýšov (PJ) 14.01.2022
Sýc rousný (Aegolius funereus) 22. 2. Honezovice (PJ) 22.02.2022
Kalous ušatý (Asio otus) 7. 1. Honezovice (PJ) 07.01.2022
Rorýs obecný (Apus apus) 28. 4. Vrbenské ryb. (CB) 10.05.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 15. 1. Holýšov (PJ) 16.01.2022
Vlha pestrá (Merops apiaster) 14. 5. Darmyšl (TC) 21.05.2022
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 23. 4. Jivjany (DO) 24.04.2022
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 28. 4. Vrbenské ryb. (CB) 28.04.2022
Strakapoud malý (Dryobates minor) 15. 4. Úherce (PS) 15.04.2022
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 2. 5. Moravská Nová Ves (BV) 10.05.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1. 1. Nemněnice (PJ) 01.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) 2. 1. Holýšov (PJ) 02.01.2022
Žluna zelená (Picus viridis) 1. 1. Nemněnice (PJ) 01.01.2022
Žluna šedá (Picus canus) 13. 1. Novohaklovský r. (CB) 13.01.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1. 1. Kvíčovice (PJ) 01.01.2022
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 28. 4. Novohaklovský ryb. (CB) 28.04.2022
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 22. 3. Nový Dvůr (TC) 22.03.2022
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 4. 5. Holýšov (PJ) 10.05.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 1. 1. Velký Malahov (DO) 01.01.2022
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 14. 5. Holýšov (PJ) 21.05.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1. 1. Jivjany (DO) 01.01.2022
Straka obecná (Pica pica) 1. 1. Kvíčovice (PJ) 01.01.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) 2. 1. Líně (PS) 02.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) 13. 1. Novohaklovský r. (CB) 13.01.2022
Vrána černá (Corvus corone) 1. 1. Nemněnice (PJ) 01.01.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) 2. 1. Líně (PS) 02.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) 1. 1. Nemněnice (PJ) 01.01.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 2. 1. Holýšov (PJ) 02.01.2022
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 8. 2. Holýšov (PJ) 08.02.2022
Sýkora babka (Poecile palustris) 2. 1. Holýšov (PJ) 02.01.2022
Sýkora lužní (Poecile montanus) 15. 1. Staňkov (DO) 16.01.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1. 1. Jivjany (DO) 01.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. Jivjany (DO) 01.01.2022
Skřivan lesní (Lullula arborea) 9. 4. Černovice (DO) 09.04.2022
Skřivan polní (Alauda arvensis) 12. 2. Zhoř (TC) 12.02.2022
Břehule říční (Riparia riparia) 29. 5. Líně (PS) 29.05.2022
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 9. 4. Jivjany (DO) 09.04.2022
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 8. 4. Holýšov (PJ) 08.04.2022
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 24. 2. r. Řežabinec (PI) 24.02.2022
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 15. 4. Mantov (PJ) 15.04.2022
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 21. 3. Holýšov (PJ) 21.03.2022
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 14. 5. Hradišťany (PJ) 21.05.2022
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 30. 4. Zbůch (PS) 10.05.2022
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 15. 4. Líně (PS) 15.04.2022
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 30. 4., Líně (PS) 10.05.2022
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 18. 5. Holýšov (PJ) 21.05.2022
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 31. 5. Plzeň-Mže (PM) 01.06.2022
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 8. 5. Líně (PS) 10.05.2022
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 14. 5. Mantov (PJ) 21.05.2022
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 11. 4. Holýšov (PJ) 11.04.2022
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 3. 5. Holýšov (PJ) 10.05.2022
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 17. 4. Čečovice u Holýšova (PJ) 17.04.2022
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 15. 4. Líně ( PS) 15.04.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) 8. 2. Horní Kamenice (PJ) 08.02.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 9. 1. Merklín (PJ) 09.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1. 1. Mezholezy u HT (DO) 01.01.2022
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 11. 4. Holýšov (PJ) 11.04.2022
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 2. 1. Ves Touškov (PJ) 02.01.2022
Kos černý (Turdus merula) 1. 1. Kvíčovice (PJ) 01.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1. 1. Jivjany (DO) 01.01.2022
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 11. 3. Ves Touškov (PJ) 11.03.2022
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 1. 1. Nemněnice (PJ) 01.01.2022
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 25. 5. Holýšov (PJ) 27.05.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 4. 1. Holýšov (PJ) 04.01.2022
Slavík modráček (Luscinia svecica) 15. 4. Líně (PS) 15.04.2022
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 28.04.2022
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 22. 4. Ostrava (OV) 24.04.2022
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 28. 4. Vrbenské ryb. (CB) 28.04.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 7. 1. Holýšov (PJ) 07.01.2022
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 22. 4. Ostrava (OV) 24.04.2022
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 15. 4. Líně (PS) 15.04.2022
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 17. 3. Merklín (PJ) 18.03.2022
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 3. 4. Ves Touškov (PJ) 03.04.2022
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 26. 5. Antýgl (KT) 27.05.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1. 1. Velký Malahov (DO) 01.01.2022
Vrabec polní (Passer montanus) 1. 1. Buková (DO) 01.01.2022
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 15. 3. Holýšov (PJ) 15.03.2022
Konipas luční (Motacilla flava) 9. 4. Jivjany (DO) 09.04.2022
Konipas horský (Motacilla cinerea) 2. 1. Stod (PJ) 02.01.2022
Konipas bílý (Motacilla alba) 1. 3. Jivjany (DO) 03.03.2022
Linduška luční (Anthus pratensis) 2. 4. Darmyšl (TC) 02.04.2022
Linduška lesní (Anthus trivialis) 14. 5. Jivjany (DO) 21.05.2022
Linduška horská (Anthus spinoletta) 9. 4. Jivjany (DO) 09.04.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1. 1. Jivjany (DO) 01.01.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 10. 4. Mezholezy u HT (DO) 11.04.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 11. 1 Holýšov (PJ) 11.01.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 8. 1. Stod (PJ) 11.01.2022
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 22. 5. Nemanice (DO) 23.05.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) 2. 1. Přehýšov (PS) 02.01.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) 1. 1. Staré Sedlo (TC) 01.01.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 5. 1. Holýšov (PJ) 05.01.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 4. 4. Holýšov (PJ) 04.04.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) 9. 1. Merklín (PJ) 09.01.2022
Strnad luční (Emberiza calandra) 16. 1. Semněvice (DO) 17.01.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1. 1. Nemněnice (PJ) 01.01.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 2. 1. Líně (PS) 02.01.2022